ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

a:1:{s:9:"td_source";s:29:"Лондон(БИ-БИ-СИ)

  ПРЕМИЕРОТ КАМЕРОН СИ ДАДЕ ОСТАВКА

  Британскиот премиер Дејвид Камерон си даде оставка и ќе замине од функцијата до октомври, откако Обединетото Кралство Велика Британија и Северна Ирска изгласа да ја напушти Европската унија на историскиот референдум што се оддржа вчера, по 43 години членство во Унијата.

  Камерон ја објави одлуката денеска откако беа објавени резултатите и изјави дека во следниве месеци ќе се обиде да го „исправи бродот“.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари