СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:30:"Индија,(БИ-БИ-СИ)

  СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

  Најмалку 96 луѓе загинаа откако 14 вагони на експресниот воз излетаа од шините во индиската северна држава Утар Прадеш, вели полицијата. Несреќата се случила ноќеска околу 3 часот близу градот Канпур.

  Спасувачките екипи го сечеа згмечениот челик за да ги извлечат телата и да ги спасат преживеаните. Над 150 луѓе се повредени.

  Уште не се знае зошто возот излетал од шините.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира