Таг: вагони

„КОЛСКА“ Е БЕЗ ДИРЕКТОР МЕСЕЦ И ПОЛ, НЕМА КОЈ ДА НАБАВИ ЛАК И БОЈА ЗА ДА СЕ ДОВРШАТ ВАГОНИТЕ

„КОЛСКА“ Е БЕЗ ДИРЕКТОР МЕСЕЦ И ПОЛ, НЕМА КОЈ ДА НАБАВИ ЛАК И БОЈА ЗА ДА СЕ ДОВРШАТ ВАГОНИТЕ

Вработените од фабриката за шински возила „Колска“ реагираат што ниту по месец и половина немаат добиено директор, откако Владата на 13 октомври го ра ...
СО ЗАТВОРАЊЕТО НА ЕДИНСТВЕНАТА ФАБРИКА ВАГОНИТЕ ЌЕ ПОПРАВААТ ВО СТРАНСТВО И МНОГУ ПОСКАПО, ПРЕДУПРЕДИЈА ВРАБОТЕНИТЕ ОД „КОЛСКА“

СО ЗАТВОРАЊЕТО НА ЕДИНСТВЕНАТА ФАБРИКА ВАГОНИТЕ ЌЕ ПОПРАВААТ ВО СТРАНСТВО И МНОГУ ПОСКАПО, ПРЕДУПРЕДИЈА ВРАБОТЕНИТЕ ОД „КОЛСКА“

Претпладнево, два часа вработените од фабриката за шински возила „Колска“ протестираа пред канцелариите на УЈП во Велес. Тие на овој начин го изразија ...
ВАГОНИ НА ТОВАРЕН ВОЗ СЕ ИЗЛИЗГАА КАЈ КУМАНОВО, ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО ПРЕКИН

ВАГОНИ НА ТОВАРЕН ВОЗ СЕ ИЗЛИЗГАА КАЈ КУМАНОВО, ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО ПРЕКИН

Вагони на товарен воз на МЖ Транспорт што сообраќал од Куманово кон Скопје, се излизгале ноќеска околу два часот на излезната свртница, поради што е в ...
СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

СТО МРТВИ ВО ИНДИЈА ОТКАКО ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИТЕ

Најмалку 96 луѓе загинаа откако 14 вагони на експресниот воз излетаа од шините во индиската северна држава Утар Прадеш, вели полицијата. Несреќата се ...
4 / 4 НАПИСИ