ТРАМП И ПУТИН НА СРЕДБА ВО ХАМБУРГ СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

  ТРАМП И ПУТИН НА СРЕДБА ВО ХАМБУРГ СЛЕДНИОТ МЕСЕЦТрамп и Путин ќе се сретнат на маргините од самитот на Г-20 што ќе се одржи во Германија на 7 и 8 јули (Фото: АП)

  Американскиот претседател Доналд Трамп за првпат ќе има средба лице в лице со рускиот колега Владимир Путин на маргините од самитот на Г-20 што ќе се одржи во Германија на 7 и 8 јули, објави денеска Белата куќа.

  „Додека е во Хамбург, претседателот ќе се состане со многу светски лидери”, рече советникот за национална безбедност на Трамп, Х. Р. Мекмастер, споменувајќи го посебно рускиот претседател.

   

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари