Таг: Трамп

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ДЕСАНТИС СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД И МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ТРАМП

ДЕСАНТИС СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД И МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ТРАМП

Гувернерот на Флорида, Рон ДеСантис, кој важеше за најголем ривал на Доналд Трамп во Републиканската партија, објави дека се повлекува од трката за пр ...
СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ НА САД МИЛЕР ДАДЕ ОСТАВКА, РЕЧЕ ДЕКА ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ТРАМП ЗА РУСИЈА НЕ БИЛО ОПЦИЈА

СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ НА САД МИЛЕР ДАДЕ ОСТАВКА, РЕЧЕ ДЕКА ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ТРАМП ЗА РУСИЈА НЕ БИЛО ОПЦИЈА

Специјалниот обвинител на САД Роберт Милер даде оставка од Министерството за правда, кршејќи го двегодишниот молк за неговата истрага за врските меѓу ...
УЛИЧНИ СУДИРИ ВО КАРАКАС, ВОСТАНИЕТО НА ГУАИДО СО ОГРАНИЧЕНА ПОДДРШКА

УЛИЧНИ СУДИРИ ВО КАРАКАС, ВОСТАНИЕТО НА ГУАИДО СО ОГРАНИЧЕНА ПОДДРШКА

Опозицискиот лидер Хуан Гуаидо презеде смел чекор за да ја преземе власта во Венецуела, излегувајќи на улиците да повика на воен удар, за што брзо доб ...
ВРАТЕТЕ СЕ НА НОВИНАРСТВОТО, ПОРАКА ОД САМИТОТ НА УРЕДНИЦИ ВО ЛИСАБОН

ВРАТЕТЕ СЕ НА НОВИНАРСТВОТО, ПОРАКА ОД САМИТОТ НА УРЕДНИЦИ ВО ЛИСАБОН

На последниот ден од Самитот на Глобалната мрежа на уредници што се одржува во Лисабон, помалку невообичаено од главната тема за роботите, вештачката ...
ТРАМП ВО ОН СЕ ЗАКАНИ СО ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

ТРАМП ВО ОН СЕ ЗАКАНИ СО ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

Претседателот Доналд Трамп, во воинствениот дебитантски говор пред Генералното собрание на ОН, се закани со „целосно уништување“ на Северна Кореја ако ...
ПУТИН ПРОТЕРА 755 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ОД МОСКВА

ПУТИН ПРОТЕРА 755 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ОД МОСКВА

Се заканува дипломатска криза меѓу САД и Русија откако претседателот Владимир Путин нареди 755 американски дипломати да ја напуштат Москва. Наредбата ...
ТРАМП И ПУТИН ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА

ТРАМП И ПУТИН ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА

САД и Русија вчера постигнаа договор за прекин на огнот во југозападна Сирија, како круна на првиот состанок на претседателот Доналд Трамп со рускиот ...
ТРАМП И ПУТИН НА СРЕДБА ВО ХАМБУРГ СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

ТРАМП И ПУТИН НА СРЕДБА ВО ХАМБУРГ СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

Американскиот претседател Доналд Трамп за првпат ќе има средба лице в лице со рускиот колега Владимир Путин на маргините од самитот на Г-20 што ќе се ...
МАКРОН И ШВАРЦЕНЕГЕР ГО ЗАФРКАВААТ ТРАМП ЗА КЛИМАТА

МАКРОН И ШВАРЦЕНЕГЕР ГО ЗАФРКАВААТ ТРАМП ЗА КЛИМАТА

Францускиот претседател Емануел Макрон му зададе уште еден удар на Доналд Трамп во врска со политиката на американскиот претседател за климатските про ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ПРОФЕСОРИ И КОМПАНИИ ОД САД МУ ПРКОСАТ НА ТРАМП И ЌЕ ГО СПРОВЕДАТ ПАРИСКИОТ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР

ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ПРОФЕСОРИ И КОМПАНИИ ОД САД МУ ПРКОСАТ НА ТРАМП И ЌЕ ГО СПРОВЕДАТ ПАРИСКИОТ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР

Претставници на американските градови, држави и компании се подготвуваат да поднесат план во Обединетите нации (ОН), ветувајќи дека ќе ги исполнат цел ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ