Таг: Путин

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
АНА НЕТРЕБКО ЈА ТУЖИ ОПЕРА МЕТРОПОЛИТЕН, ОД КАДЕ БЕШЕ ОТПУШТЕНА ПОРАДИ ПОДДРШКАТА ЗА ПУТИН

АНА НЕТРЕБКО ЈА ТУЖИ ОПЕРА МЕТРОПОЛИТЕН, ОД КАДЕ БЕШЕ ОТПУШТЕНА ПОРАДИ ПОДДРШКАТА ЗА ПУТИН

Руската оперска дива Ана Нетребко ја тужи Оперската куќа Метрополитен во Њујорк, бидејќи ја отпушти кога почна руската инвазија врз Украина. Нетребко ...
ОБОЖАВАТЕЛКА НА ПУТИН КАЗНЕТА НА СУД ВО КЕЛН

ОБОЖАВАТЕЛКА НА ПУТИН КАЗНЕТА НА СУД ВО КЕЛН

Елена Колбасникова и во Германија е позната по нејзините проруски погледи. Судот во Келн ѝ изрече казна поради одобрување на злосторства, неприфаќајќи ...
ТОПЛА ВОДА

ТОПЛА ВОДА

Нѐ чека тешка зима, ковид кризата уште не е замината, цените растат, Путин се заканува со нуклеарна катастрофа, а нам стабилноста на државата ни завис ...
РУСИЈА ЌЕ Ѝ ДАДЕ НА БЕЛОРУСИЈА РАКЕТИ ШТО МОЖЕ ДА НОСАТ НУКЛЕАРНИ БОЕВИ ГЛАВИ

РУСИЈА ЌЕ Ѝ ДАДЕ НА БЕЛОРУСИЈА РАКЕТИ ШТО МОЖЕ ДА НОСАТ НУКЛЕАРНИ БОЕВИ ГЛАВИ

На средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и белорускиот претседател Александар Лукашенко, Путин објави дека Русија планира да ѝ испорача на ...
САД И БРИТАНИЈА ТРЕБА ДА ГО ГАРАНТИРААТ МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ ЗА ДА СПРЕЧАТ ПУТИН ДА РОВАРИ ВО НАТО, ВЕЛИ МАГАЗИНОТ „ФОРИН ПОЛИСИ“

САД И БРИТАНИЈА ТРЕБА ДА ГО ГАРАНТИРААТ МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ ЗА ДА СПРЕЧАТ ПУТИН ДА РОВАРИ ВО НАТО, ВЕЛИ МАГАЗИНОТ „ФОРИН ПОЛИСИ“

„Екстремниот бугарски национализам има една сеопфатна цел: да го негира македонскиот идентитет. Решението е САД (и сојузниците како Обединетото Кралст ...
ЕВРОПЕИЗАЦИЈА СО БУГАРИЗАЦИЈА

ЕВРОПЕИЗАЦИЈА СО БУГАРИЗАЦИЈА

Путин така вика, ама Путин не е Радев. ...
РУСИЈА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ ПОНИЖЕНА И ПОКРАЈ ИСТОРИСКАТА ГРЕШКА НА ПУТИН, РЕЧЕ МАКРОН

РУСИЈА НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ ПОНИЖЕНА И ПОКРАЈ ИСТОРИСКАТА ГРЕШКА НА ПУТИН, РЕЧЕ МАКРОН

Францускиот претседател Емануел Макрон рече дека е од витално значење Русија да не биде понижена за да може да се најде дипломатско решение кога ќе пр ...
ЕМИЛИЈА И МАРТА

ЕМИЛИЈА И МАРТА

Не знаеш кој е поненормален. Дали Бугарите што бараат од Македонците да им докажат дека постојат, или Македонците што влегуваат во процес на докажувањ ...
РУСКА „ФАБРИКА НА ТРОЛОВИ“ НА ИНТЕРНЕТ ШИРИ ЛАЖНА ПОДДРШКА ЗА ИНВАЗИЈАТА НА ПУТИН НА УКРАИНА, ВЕЛИ БРИТАНСКОТО МНР

РУСКА „ФАБРИКА НА ТРОЛОВИ“ НА ИНТЕРНЕТ ШИРИ ЛАЖНА ПОДДРШКА ЗА ИНВАЗИЈАТА НА ПУТИН НА УКРАИНА, ВЕЛИ БРИТАНСКОТО МНР

Руските интернет тролови со седиште во стара фабрика за оружје во Санкт Петербург се насочени кон светските лидери на Интернет и шират поддршка за инв ...
ЈОВАНО, ЈОВАНКЕ

ЈОВАНО, ЈОВАНКЕ

Америка да нè брани, ама Путин да нè води. ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ