Таг: Путин

1 2 323 / 23 НАПИСИ
РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

Руското министерство за надворешни работи повика од земјата да бидат протерани 35 американски дипломати од Русија, како одговор на потегот на Вашингто ...
РУСИЈА СТОИ ЗАД ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ САД

РУСИЈА СТОИ ЗАД ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ САД

Американските разузнавачки агенции ја известија Белата куќа дека со „голема сигурност“ знаат оти владата на Русија стои зад кражбата на е-пошта и доку ...
КРЕМЉ НЕГИРА ПОВРЗАНОСТ НА ПУТИН СО ОФШОР ТРАНСАКЦИИ

КРЕМЉ НЕГИРА ПОВРЗАНОСТ НА ПУТИН СО ОФШОР ТРАНСАКЦИИ

Извештаите во медиумите за наводна поврзаност на рускиот претседател Владимир Путин со офшор трансакции вредни милијарди долари, се со цел да се дискр ...
1 2 323 / 23 НАПИСИ