Таг: Путин

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
НУКЛЕАРНА ЗИМА

НУКЛЕАРНА ЗИМА

Си има ред во ЕУ. Прво Гоце Делчев, па после Украина. ...
РУСКА ЧИЗМА

РУСКА ЧИЗМА

Путин ги казнува Украинците дека не се Руси. Радев ги казнува Македонците дека не се Бугари. А ЕУ? ЕУ е „длабоко загрижена“. ...
РУСИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ВАКЦИНИРАНА И ЌЕРКАТА НА ПУТИН

РУСИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ВАКЦИНИРАНА И ЌЕРКАТА НА ПУТИН

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија стана првата земја во светот со регулаторно одобрување на вакцината против ковид-19, по ...
ПУТИН ПРОТЕРА 755 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ОД МОСКВА

ПУТИН ПРОТЕРА 755 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ОД МОСКВА

Се заканува дипломатска криза меѓу САД и Русија откако претседателот Владимир Путин нареди 755 американски дипломати да ја напуштат Москва. Наредбата ...
ТРАМП И ПУТИН ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА

ТРАМП И ПУТИН ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА

САД и Русија вчера постигнаа договор за прекин на огнот во југозападна Сирија, како круна на првиот состанок на претседателот Доналд Трамп со рускиот ...
ТРАМП И ПУТИН НА СРЕДБА ВО ХАМБУРГ СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

ТРАМП И ПУТИН НА СРЕДБА ВО ХАМБУРГ СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ

Американскиот претседател Доналд Трамп за првпат ќе има средба лице в лице со рускиот колега Владимир Путин на маргините од самитот на Г-20 што ќе се ...
ПУТИН ГО ОСУДИ, ТУРЦИЈА ГО ПОЗДРАВИ НАПАДОТ НА САД ВРЗ СИРИЈА

ПУТИН ГО ОСУДИ, ТУРЦИЈА ГО ПОЗДРАВИ НАПАДОТ НА САД ВРЗ СИРИЈА

Претседателот на Русија Владимир Путин го осуди американскиот напад на Сирија и рече дека тоа е агресија врз една суверена држава и кршење на меѓунаро ...
РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ ДОБИ 15 ДЕНА ПРИТВОР

РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ ДОБИ 15 ДЕНА ПРИТВОР

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој организираше бран протести против владината корупција што ја потресоа власта, беше осуден на 15 дена при ...
ЕКСШЕФОТ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП БИЛ ПЛАТЕН ОД МИЛИЈАРДЕРОТ ДЕРИПАСКА ДА РАБОТИ ЗА ПУТИН ВО САД

ЕКСШЕФОТ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП БИЛ ПЛАТЕН ОД МИЛИЈАРДЕРОТ ДЕРИПАСКА ДА РАБОТИ ЗА ПУТИН ВО САД

Пред да почне да работи за Доналд Трамп, неговиот поранешен менаџер на претседателската кампања Пол Манафорт тајно работел за руски милијардер со план ...
РУСИЈА ГО КОРИСТИ ВМРО-ДПМНЕ ЗА АНТИАМЕРИКАНСКА ПРОПАГАНДА

РУСИЈА ГО КОРИСТИ ВМРО-ДПМНЕ ЗА АНТИАМЕРИКАНСКА ПРОПАГАНДА

Русија се обидува да ја експлоатира кризата во Македонија за да посее недоверба кон САД и да ја повлече десничарската партија ВМРО-ДПМНЕ во својата ор ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ