Таг: 11 Октомври

1 3 4 542 / 42 НАПИСИ
СТЕЧАЈЦИТЕ  ЌЕ ОДАТ НА ПРОТЕСТНИОТ МАРШ НА 11 ОКТОМВРИ

СТЕЧАЈЦИТЕ ЌЕ ОДАТ НА ПРОТЕСТНИОТ МАРШ НА 11 ОКТОМВРИ

Стечајните работници од Куманово ќе се приклучат на протестниот марш што опозицијата и невладините организации ќе го организираат на големиот празник ...
ПРЕД 11 ОКТОМВРИ ВЛАСТА НЕ ОДОБРИ ПАРИ ЗА БОРЦИТЕ ПРОТИВ ФАШИЗМОТ

ПРЕД 11 ОКТОМВРИ ВЛАСТА НЕ ОДОБРИ ПАРИ ЗА БОРЦИТЕ ПРОТИВ ФАШИЗМОТ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не го поддржаа амандманот поднесен од опозицијата, со кој на Сојузот на борци на Македонија им се определува 47 илјади евра ...
1 3 4 542 / 42 НАПИСИ