Таг: 5 јуни

1 2 3 8 10 / 74 НАПИСИ
ШАРЕНИТЕ НА ВЛАШКИ ПОРАЧУВААТ „НЕ ЗА КРИМИНАЛОТ, НЕ ЗА АБОЛИЦИЈАТА“

ШАРЕНИТЕ НА ВЛАШКИ ПОРАЧУВААТ „НЕ ЗА КРИМИНАЛОТ, НЕ ЗА АБОЛИЦИЈАТА“

Вечерашната шарена револуција е посветена на Власите во Македонија по повод 23 мај, Денот на Власите. Централниот транспарент е на влашки и порачу ...
ТРАЈКО ЕКСПРЕСНО ЗАКАЖА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ВО 16 ЧАСОТ

ТРАЈКО ЕКСПРЕСНО ЗАКАЖА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ВО 16 ЧАСОТ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски штотуку закажа седница на Собранието за денеска во 16 часот. Собранието, по времената одлука на Уставниот ...
УСТАВНИОТ СУД ГИ ЗАПРЕ ИЗБОРИТЕ, ВЕЉАНОСКИ ТРЕБА ДА ГО СВИКА СОБРАНИЕТО

УСТАВНИОТ СУД ГИ ЗАПРЕ ИЗБОРИТЕ, ВЕЉАНОСКИ ТРЕБА ДА ГО СВИКА СОБРАНИЕТО

Уставниот суд штотуку донесе времена мерка со која се запираат од извршување сите активности на ДИК околу одржувањето на изборите на 5 јуни, како и за ...
ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ТРГНАА КОН СОБРАНИЕ

ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ТРГНАА КОН СОБРАНИЕ

„Молкот е еднаков на смрт“ и „Шарам правда барам“ се транпарентите со кои вечерва шарените револуционери го почнааа протестот. Има и трена ...
ПЕТ ЧЛЕНА НА ДИК МУ ПИШАЛЕ НА ВЕЉАНОСКИ ДЕКА ИЗБОРИТЕ БИ БИЛЕ НЕЛЕГИТИМНИ

ПЕТ ЧЛЕНА НА ДИК МУ ПИШАЛЕ НА ВЕЉАНОСКИ ДЕКА ИЗБОРИТЕ БИ БИЛЕ НЕЛЕГИТИМНИ

Пет члена на Државната изборна комисија (ДИК) испратија писмено известување до претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски во кое се вели дека на 5 ...
ЗА ДА МОЖЕ ГРУЕВСКИ ОД ПРАТЕНИК ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЌЕ МОРА ПАК ИЗБОРИ

ЗА ДА МОЖЕ ГРУЕВСКИ ОД ПРАТЕНИК ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЌЕ МОРА ПАК ИЗБОРИ

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, која е единствената партија што ќе се трка на парламентарните избори на петти јуни, нема да може веднаш да бид ...
ДИК НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ НИ СО ИЗБОРИТЕ, НИ СО СЕБЕ

ДИК НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ НИ СО ИЗБОРИТЕ, НИ СО СЕБЕ

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) глумат нормалност во ненормална ситуација и тоа веќе наликува на сцена од „Монти Пајтон“, велат за САКАМ ...
КИНЕСКИОТ РЕЖИМ НА ИЗБОРИ ПОДЕМОКРАТСКИ ОД МАКЕДОНСКИОТ ЗА 5 ЈУНИ

КИНЕСКИОТ РЕЖИМ НА ИЗБОРИ ПОДЕМОКРАТСКИ ОД МАКЕДОНСКИОТ ЗА 5 ЈУНИ

Дали со изборите на  5 јуни на кои ќе учествува само коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, де факто ќе се смени политичкиот систем и Македонија ќе ста ...
ШАРЕНИТЕ НАЈАВУВААТ ПЕКОЛНО ЛЕТО, ТРГНАА КОН СОБРАНИЕ

ШАРЕНИТЕ НАЈАВУВААТ ПЕКОЛНО ЛЕТО, ТРГНАА КОН СОБРАНИЕ

„Еднопартиски избори не може“ е централниот транспарент со кој вечерва антивладините демонстанти тргнаа кон Собрание. На зборното место, пред Специјал ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕСКА ЌЕ БАРА ДА СЕ ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ЗА ИЗБОРИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕСКА ЌЕ БАРА ДА СЕ ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ЗА ИЗБОРИ

Шарената револуција денеска на протестот, кој ќе почне пред Специјалното јавно обвинителство во 18 часот, ќе побара од Собранието да ја поништи одлука ...
1 2 3 8 10 / 74 НАПИСИ