Таг: адвокат

1 218 / 18 НАПИСИ
ПРАЗНИ ЗБОРОВИ СЕ ДЕКА ИГОР ЈУГ САКАЛ ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗАЕВ, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ПРАЗНИ ЗБОРОВИ СЕ ДЕКА ИГОР ЈУГ САКАЛ ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗАЕВ, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Не би можел да се погледнам во огледало ако тој ден не се приклучев на масата од илјадници бранители на уставниот поредок на Република Македонија, му ...
СО 15 ИЛЈАДИ ПОРОДУВАЊА НЕ МОЖЕ ПРАТЕНИКОТ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЉУБЕН АРНАУДОВ ДА БИДЕ ТЕРОРИСТ, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ ВРЗ СОБРАНИЕТО

СО 15 ИЛЈАДИ ПОРОДУВАЊА НЕ МОЖЕ ПРАТЕНИКОТ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЉУБЕН АРНАУДОВ ДА БИДЕ ТЕРОРИСТ, РЕЧЕ НЕГОВИОТ АДВОКАТ НА СУДЕЊЕТО ЗА НАПАДОТ ВРЗ СОБРАНИЕТО

Не може пратеникот Љубен Арнаудов, лекар гинеколог со 15 илјади породувања во 37-годишна кариера, да биде терорист, рече адвокатот Донче Наков во вове ...
БИВШИОТ АДВОКАТ НА СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЌ УБИЕН ВО АТЕНТАТ ВО БЕЛГРАД

БИВШИОТ АДВОКАТ НА СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЌ УБИЕН ВО АТЕНТАТ ВО БЕЛГРАД

Драгослав Огњановиќ, еден од најугледните српски адвокати, кој, меѓу другите, го застапуваше и Слободан Милошевиќ, е убиен синоќа во Белград. Педес ...
СТРУЧНА СОРАБОТНИЧКА ОД ГЕВГЕЛИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ПАРИ ДАВАЛА ДОКАЗИ НА АДВОКАТ

СТРУЧНА СОРАБОТНИЧКА ОД ГЕВГЕЛИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ПАРИ ДАВАЛА ДОКАЗИ НА АДВОКАТ

Е. С. (34) помлад стручен соработник од Основното јавно обвинителство – Гевгелија, скоро цела година му давала тајни документи на адвокат што му биле ...
ТЕТОВСКИОТ АДВОКАТ СЕЈФУЛА ОСМАНИ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ

ТЕТОВСКИОТ АДВОКАТ СЕЈФУЛА ОСМАНИ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ

Адвокатот од Тетово Сејфула Османи најави дека ќе поднесе кандидатура за местото Јавен обвинител на местото на разрешениот Марко Зврлевски. Османи маг ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

  Никола Додевски, адвокат на осомничениот експремиер Никола Груевски во сите истраги што ги води СЈО против него како и во судскиот процес за ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП БИ БИЛ ФУНДАМЕНТАЛНА ЗАКАНА ЗА МЕДИУМСКИТЕ СЛОБОДИ, ВЕЛИ КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ НА САД

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП БИ БИЛ ФУНДАМЕНТАЛНА ЗАКАНА ЗА МЕДИУМСКИТЕ СЛОБОДИ, ВЕЛИ КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ НА САД

Комитетот за заштита на новинари на САД (КЗН) синоќа соопшти дека претседателството на Доналд Трамп би претставувало фундаментална закана за медиумски ...
ОБВРСКАТА ЗАДОЛЖИТЕЛЕНО СО АДВОКАТ ПРЕД НОТАР СЕ ОДЛАГА ЗА ЈАНУАРИ, 2017

ОБВРСКАТА ЗАДОЛЖИТЕЛЕНО СО АДВОКАТ ПРЕД НОТАР СЕ ОДЛАГА ЗА ЈАНУАРИ, 2017

Се повлекува обврската граѓаните пред нотар задолжително да ангажираат и да поведат со себе адвокат. На последната седница, Собранието изгласа одложув ...
1 218 / 18 НАПИСИ