Таг: Аиво Орав

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ АКО НЕДЕЛАВА ПАДНЕ ДОГОВОР И ЗА ПОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ АКО НЕДЕЛАВА ПАДНЕ ДОГОВОР И ЗА ПОЛИЦИЈАТА

Предвремените парламентарни избори во Македонија би можеле да се одржат на 11 декември годинава, ако СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во текот на неделава се договор ...
40.000 ГЛАСАЧИ ЌЕ МОРА САМИ ДА СЕ РЕГИСТРИРААТ, ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВО ПРЖИНО

40.000 ГЛАСАЧИ ЌЕ МОРА САМИ ДА СЕ РЕГИСТРИРААТ, ПРОДОЛЖУВААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВО ПРЖИНО

Преговорите помеѓу четирите политички партии кои се потписници на ланскиот договор од Пржино ќе продолжат и денеска во резиденцијата на амбасадорот на ...
НЕ Е ПОСТИГНАТ ДОГОВОР ВО ПРЖИНО, АМА БЕЈЛИ НЕ Е РАЗОЧАРАН

НЕ Е ПОСТИГНАТ ДОГОВОР ВО ПРЖИНО, АМА БЕЈЛИ НЕ Е РАЗОЧАРАН

Без договор заврши маратонската преговарачка сесија на работните групи на политичките партии со амбасадорите Џес Бејли и Аиво Орав за реформите во мед ...
ФОКУС НА ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО СЕ 200.000 СПОРНИ ГЛАСАЧИ

ФОКУС НА ПРЕГОВОРИТЕ ВО ПРЖИНО СЕ 200.000 СПОРНИ ГЛАСАЧИ

Никола Тодоров Од ВМРО-ДПМНЕ, Радмила Шеќеринска од СДСМ, Артан Груби од ДУИ и Имер Алиу од ДПА, во присуство на амбасадорите на ЕУ Аиво Орав и на САД ...
ЕУ АМБАСАДОРИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ОПСТРУКЦИИТЕ КОН СЈО

ЕУ АМБАСАДОРИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ОПСТРУКЦИИТЕ КОН СЈО

Европската Унија е длабоко загрижена поради политичката криза која наместо да се решава, се најде во ќор-сокак, соопшти денеска во Скопје евроамбасадо ...

СЕКТАШКА АБОЛИЦИЈА

  1 Супер е ова шаренава револуција.  Убава културно забавна манифестација која трае еве повеќе од 40 дена. И чаталот е супер иновација. Речис ...
ВМРО-ДПМНЕ ЕМ ЌЕ ОДИ НА ИЗБОРИ, ЕМ ЌЕ ПРЕГОВАРА СО СТРАНЦИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ ЕМ ЌЕ ОДИ НА ИЗБОРИ, ЕМ ЌЕ ПРЕГОВАРА СО СТРАНЦИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од изборите, но не се откажува ни од преговорите. Претседателот на Унијата на млади сили, Владимир Нелоски ноќеска пред полн ...
ОРАВ: НЕМА ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ, ПОТРЕБНИ СЕ БРЗИ И СЕРИОЗНИ ОДЛУКИ

ОРАВ: НЕМА ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ, ПОТРЕБНИ СЕ БРЗИ И СЕРИОЗНИ ОДЛУКИ

Политичката криза станува се подлабока. Потребни се брзи и сериозни одлуки. Нема повеќе време за одложување и опструкции, рече евроабмасадорот Аиво Ор ...
ХАН НЕ ИСПРАТИЛ НОВО ПИСМО ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ПОТВРДИ БРИСЕЛ

ХАН НЕ ИСПРАТИЛ НОВО ПИСМО ЗА ЛИДЕРСКА СРЕДБА, ПОТВРДИ БРИСЕЛ

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан нема испратено никакво ново писмо до четирите лидери на партиите, како што викендов објавија повеќе медиуми в ...
ОБОЕНА ПРОЛЕТ, ПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА, ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА

ОБОЕНА ПРОЛЕТ, ПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА, ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА

Додека Европската унија се обидува да го спаси договорот од Пржино со закажување нова лидерска средба во Виена, во Македонија веќе втора недела не зап ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ