Таг: активни

ВКУПНО 21 ПОЧИНАТ ОД КОВИД ОД КОИ 10 ВАКЦИНИРАНИ И УШТЕ 1.913 ЗАРАЗЕНИ, АКТИВНИ СЕ НАД 20.000 БОЛНИ

ВКУПНО 21 ПОЧИНАТ ОД КОВИД ОД КОИ 10 ВАКЦИНИРАНИ И УШТЕ 1.913 ЗАРАЗЕНИ, АКТИВНИ СЕ НАД 20.000 БОЛНИ

Вкупно 21 починат од ковид, од кои 10 вакцнирани, и уште 1.913 заразени од 7.219 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравст ...
ВКУПНО 24 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД, ОД КОИ 5 ИЗМИНАТИОВ МЕСЕЦ, УШТЕ 107 ПОЗИТИВНИ ОД 1.668 ТЕСТИРАЊА

ВКУПНО 24 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД, ОД КОИ 5 ИЗМИНАТИОВ МЕСЕЦ, УШТЕ 107 ПОЗИТИВНИ ОД 1.668 ТЕСТИРАЊА

Вкупно 24 починати од коронавирус, од кои 5 изминатиов месец, и уште 107 позитивни од 1.668 тестирања се регистрирани последниве 24 часа, соопшти Мини ...
36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК ОД РЕСЕН, УШТЕ 1.037 БОЛНИ ОД 6.654 ТЕСТОВИ

36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК ОД РЕСЕН, УШТЕ 1.037 БОЛНИ ОД 6.654 ТЕСТОВИ

Во изминатите 24 часа починаа 36 лица од компликации на ковид-19 меѓу кои и 24-годишник од Ресен. Починати се 11 лица од Скопје ( 76г, 70г, 69г, 67г, ...
ТЕТОВО СО НАЈМАЛКУ ВАКЦИНИРАНИ ИМА НАЈМНОГУ АКТИВНИ БОЛНИ ОД КОВИД-19

ТЕТОВО СО НАЈМАЛКУ ВАКЦИНИРАНИ ИМА НАЈМНОГУ АКТИВНИ БОЛНИ ОД КОВИД-19

Тетово во моментов има најмногу активни случаи на ковид-19, а најмалку вакцинирани. Во Тетово активни се 177 болни, а во главниот град Скопје 184. Со ...
ТРОЈЦА НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.342 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

ТРОЈЦА НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.342 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Тројца нови болни од ковид-19 од 1.342 тестирања се регистрирани во последните 24 часа, а нема починати, соопшти Мнистерството за здравство. Новите тр ...
АЕРОДРОМ, ЦЕНТАР И КАРПОШ ИМААТ ПО НАД 300 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ ВО МОМЕНТОВ ИМА 1.802 БОЛНИ

АЕРОДРОМ, ЦЕНТАР И КАРПОШ ИМААТ ПО НАД 300 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ ВО МОМЕНТОВ ИМА 1.802 БОЛНИ

Скопските општини Аеродром, Центар и Капрош имаат најмногу активни случаи на ковид-19, над 300. Според денешните податоци за бројот на заразени од 3.9 ...
СО НОВИТЕ 163 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ 4.040, НЕМА ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИВЕ 24 ЧАСА

СО НОВИТЕ 163 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, АКТИВНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ 4.040, НЕМА ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИВЕ 24 ЧАСА

По подолго време, во изминативе 24 часа нема починати пациенти по компликации од ковид-19, а од 1.636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи, со ...
ВКУПНАТА БРОЈКА НА АКТИВНИ СО КОРОНАВИРУС ПРВПАТ ПО 42 ДЕНА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА НА ОЗДРАВЕНИ

ВКУПНАТА БРОЈКА НА АКТИВНИ СО КОРОНАВИРУС ПРВПАТ ПО 42 ДЕНА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА НА ОЗДРАВЕНИ

Вкупната бројка на активни случаи со КОВИД-19 во земјава денеска ја надмина бројката на оздравени пациенти за првпат по 42 дена. Како што соопшти Мини ...
ДВЕ НЕДЕЛИ НЕМА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА

ДВЕ НЕДЕЛИ НЕМА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА

Во Битола денеска е регистриран уште еден излекуван пациент, а веќе 14 дена во градот нема новорегистрирани случаи со коронавирус, соопшти градскиот Ц ...
9 / 9 НАПИСИ