Таг: Александар Чичаковски

1 2 10 / 12 НАПИСИ
БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК АЛЕКСАНДАР ЧИЧАКОВСКИ И ЕЛЕОНОРА АЈРО, СОПРУГА НА АРТАН АЈРО ОД СЈО, ИЗБРАНИ ЗА УПРАВНИ СУДИИ

БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК АЛЕКСАНДАР ЧИЧАКОВСКИ И ЕЛЕОНОРА АЈРО, СОПРУГА НА АРТАН АЈРО ОД СЈО, ИЗБРАНИ ЗА УПРАВНИ СУДИИ

Поранешниот претседател на Државната изборна комисија Александар Чичаковски е избран за судија во Управниот суд во конкуренција на 31 кандидати за 2 с ...
БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК АЛЕКСАНДАР ЧИЧАКОВСКИ СО БОНУСИТЕ, КАНДИДАТ ЗА СУДИЈА

БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК АЛЕКСАНДАР ЧИЧАКОВСКИ СО БОНУСИТЕ, КАНДИДАТ ЗА СУДИЈА

Претходниот претседател на Државната изборна комисија Александар Чичаковски, кој е познат по скандалот што потпиша сите членови на ДИК да земат неколк ...
И РЕКОРДЕРОТ ПО ПАТНИ ТРОШОЦИ СИЛВАНА БОНЕВА И КОЛЕГАТА СРЦЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ДИК

И РЕКОРДЕРОТ ПО ПАТНИ ТРОШОЦИ СИЛВАНА БОНЕВА И КОЛЕГАТА СРЦЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ВО ДИК

Силвана Бонева и Сашо Срцев, членови на Државната изборна комисија (ДИК) од ВМРО-ДПМНЕ последни поднесоа оставки, по аферата со нетранспарентното деле ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЧИЧАКОВСКИ И ЧЛЕНОВИТЕ ДУМА И МИЛЕВ ОД СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ОД ДИК

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЧИЧАКОВСКИ И ЧЛЕНОВИТЕ ДУМА И МИЛЕВ ОД СДСМ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ ОД ДИК

Претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски и членовите на ДИК од СДСМ Виолета Дума и Игор Милев поднесоа оставки, објави државн ...
СТОТИЦИ ИЗБРИШАНИ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ОТИ ИМ ИСТЕКЛА ЛИЧНАТА КАРТА ПРЕД ИЗБОРИ

СТОТИЦИ ИЗБРИШАНИ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ОТИ ИМ ИСТЕКЛА ЛИЧНАТА КАРТА ПРЕД ИЗБОРИ

Десетици државјани на Македонија со право на гласање на избори, и на овие избори биле избришани од Избирачкиот список само затоа што им истекла важнос ...
ДОНАЛД ТРАМП, ТЕ САКАМЕ, ПОРАЧАА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ДИК

ДОНАЛД ТРАМП, ТЕ САКАМЕ, ПОРАЧАА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ДИК

Неколку стотини приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ трет ден се собрани пред седиштето на Државната изборна комисија, за, како што велат, да не им биде украдена ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ЧИЧАКОВСКИ НЕ ДОЗВОЛИ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА ПРЕД АМБАСАДОРКАТА НА ОБСЕ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ЧИЧАКОВСКИ НЕ ДОЗВОЛИ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА ПРЕД АМБАСАДОРКАТА НА ОБСЕ

Претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски на денешната средба со Шефицата на Мисијата на ОБСЕ Нина Суомалаинен ги покани нови ...
ЧИЧАКОВСКИ: ОД 226.000 СПОРНИ ЗАПИСИ, ЗА 71.000 ГЛАСАЧИ НЕМА НИКАКВА ЕВИДЕНЦИЈА

ЧИЧАКОВСКИ: ОД 226.000 СПОРНИ ЗАПИСИ, ЗА 71.000 ГЛАСАЧИ НЕМА НИКАКВА ЕВИДЕНЦИЈА

Државната изборна комисија (ДИК) е пред ново искушение, да ја доврши некомплетната проверка на Избирачкиот список, за која партиите со посредство на с ...
ДИК ГЛУМИ НОРМАЛНОСТ ВО ХАОТИЧНА СИТУАЦИЈА, ТВРДАТ ВРАБОТЕНИТЕ

ДИК ГЛУМИ НОРМАЛНОСТ ВО ХАОТИЧНА СИТУАЦИЈА, ТВРДАТ ВРАБОТЕНИТЕ

Во Државната изборна комисија веќе станува мачно да се доаѓа на работа, бидејќи во моментов оваа институција не ја врши функцијата дадена со Уставот и ...
ОД 87.000 СПОРНИ ГЛАСАЧИ, САМО 34.000 ПОКАЖАЛЕ ЛИЧНА КАРТА, ДИК ГО УСВОИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ПРОВЕРКАТА

ОД 87.000 СПОРНИ ГЛАСАЧИ, САМО 34.000 ПОКАЖАЛЕ ЛИЧНА КАРТА, ДИК ГО УСВОИ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ПРОВЕРКАТА

Синоќа Државната изборна комисија (ДИК) го усвои збирниот извештај за спроведените вкрстени, административни и теренски проверки и покрај тоа што пред ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ