Таг: Александар Панов

ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАВАДАРЦИ ПРИЗНА ДЕКА ПОТКУПУВАЛ СО 1.000 ДЕНАРИ НА ИЗБОРИ, КАЗНЕТ СО 300 ЕВРА

ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАВАДАРЦИ ПРИЗНА ДЕКА ПОТКУПУВАЛ СО 1.000 ДЕНАРИ НА ИЗБОРИ, КАЗНЕТ СО 300 ЕВРА

Поранешниот градоначалник на Кавадарци Александар Панов доби парична казна  за кривичното дело ,,поткуп при избори или гласање“. Во повторното суде ...
КОМБИЊА ОД ДРУГИ ГРАДОВИ ОСТАВААТ КУЧИЊА СКИТНИЦИ ВО КАВАДАРЦИ

КОМБИЊА ОД ДРУГИ ГРАДОВИ ОСТАВААТ КУЧИЊА СКИТНИЦИ ВО КАВАДАРЦИ

Комбиња со регистарски таблички од други градови оставаат кучиња во Кавадарци во последните неколку месеци, тврди кавадаречкото здружение за заштита н ...
ЖЕНА МИ Е 51 ОТСТО ВО ПРАВО, КАЖА КАВАДАРЕЧКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЈ ВО БОМБИТЕ СЕ ЖАЛЕШЕ ДЕКА СЕ РАЗВЕДУВА

ЖЕНА МИ Е 51 ОТСТО ВО ПРАВО, КАЖА КАВАДАРЕЧКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЈ ВО БОМБИТЕ СЕ ЖАЛЕШЕ ДЕКА СЕ РАЗВЕДУВА

Кавадаречкиот градоначалник Александар Панов ѝ се заблагодари на сопругата за поддршката за време на синоќешниот отчет пред сограѓаните и кажа дека од ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГИ ТЕМПИРА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ПРОТИВ МИГРАНТИ ДА СЕ ПОКЛОПАТ СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГИ ТЕМПИРА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ПРОТИВ МИГРАНТИ ДА СЕ ПОКЛОПАТ СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Советот на Општина Кавадарци донесе одлука за распишување референдум против мигранти, кој што би било добро, како што кажа координаторот на советничка ...
МИ ЈА ГРЕБАТ КОЛАТА И МИ ГИ ОДВРТУВААТ ШТРАФОВИТЕ ОД ГУМИТЕ, СЕ ЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ

МИ ЈА ГРЕБАТ КОЛАТА И МИ ГИ ОДВРТУВААТ ШТРАФОВИТЕ ОД ГУМИТЕ, СЕ ЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ

Ми го гребат автомобилот и ми ги одвртуваат штрафовите од гумите, се пожали кавадаречкиот градоначалник Александар Панов, кој минатата недела беше осу ...
ДВА МЕСЕЦА ЗАТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

ДВА МЕСЕЦА ЗАТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

Два месеца затвор му изрече судот на кавадаречкиот градоначалник Александар Панов за поткуп при избори и гласање. При изрекување на пресудата, судијат ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МИ ДАДЕ ИЛЈАДАРКА ДА ГЛАСАМ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОЧЕШЕ КАВАДАРЧАНЕЦОТ МЕМЕДОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МИ ДАДЕ ИЛЈАДАРКА ДА ГЛАСАМ ЗА ВМРО-ДПМНЕ, СВЕДОЧЕШЕ КАВАДАРЧАНЕЦОТ МЕМЕДОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

Кавадарчанецот Сали Мемедов денеска сведочеше дека градоначалникот Александар Панов извадил илјада денари од фиока и му ги дал за да гласа за ВМРО-ДПМ ...
СЕ ГОРАТ МИЛИОНИ СО ПАЛЕЊЕТО НА ОТПАДОТ ОД ЛОЗЈАТА

СЕ ГОРАТ МИЛИОНИ СО ПАЛЕЊЕТО НА ОТПАДОТ ОД ЛОЗЈАТА

Се горат милиони со палењето на отпадот од лозјата, реагираат екологистите од еколошкото друштво „Еко-живот” од Кавадарци. Претседателот Роберто Париз ...
И КАВАДАРЦИ САКА ДА ОДИ НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА РУДНИЦИТЕ НА КОЖУФ

И КАВАДАРЦИ САКА ДА ОДИ НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА РУДНИЦИТЕ НА КОЖУФ

И граѓаните на Кавадарци сакаат како Гевгеличани да се изјаснат на референдум дали сакаат рудници во планината Кожуф. Тие предупредуваат дека не смее ...
9 / 9 НАПИСИ