Таг: Ален Георгиев

76-ГОДИШЕН КОЧАНЧАНЕЦ ПОЧИНА ВО ШТИП ОД КОВИД-19, 50-ГОДИШНИК ИТНО ПРАТЕН НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

76-ГОДИШЕН КОЧАНЧАНЕЦ ПОЧИНА ВО ШТИП ОД КОВИД-19, 50-ГОДИШНИК ИТНО ПРАТЕН НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Маж на 76 години од Кочани со позитивен тест на коронавирус по кратко хоспитализирање почина во болницата во Штип, а еден пациент на 50 години исто та ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ЌЕ ГО АДАПТИРА И НЕРВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИНФЕКТИВНО, АКО ИМА ПОВЕЌЕ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ЌЕ ГО АДАПТИРА И НЕРВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИНФЕКТИВНО, АКО ИМА ПОВЕЌЕ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС

Инфективното одделение при Клиничката болница во Штип кое е со капацитет за 30 пациенти, моментно има хоспитализирано 16 лица позитивни на КОВИД-19 ко ...
ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА РЕНДГЕН, ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДВА МЕСЕЦА НЕ ПРАВИ ОРТОПЕДСКИ ОПЕРАЦИИ, ГИ ПРАЌА ВО СКОПЈЕ КАДЕ ШТО БОЛНИТЕ ГИ ТОРМОЗАТ ОД БОЛНИЦА ВО БОЛНИЦА

ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА РЕНДГЕН, ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДВА МЕСЕЦА НЕ ПРАВИ ОРТОПЕДСКИ ОПЕРАЦИИ, ГИ ПРАЌА ВО СКОПЈЕ КАДЕ ШТО БОЛНИТЕ ГИ ТОРМОЗАТ ОД БОЛНИЦА ВО БОЛНИЦА

Жители на Штип и околните градови се жалат што за некои ортопедски операции мораат да одат во Скопје, оти веќе два месеца штипската Клиничка болница н ...
ШТИПЈАНЕЦ СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОВИД-19 ПРЕД ОПЕРАЦИЈА НА КОЛК, ТРОЈЦА БОЛНИЧАРИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ШТИПЈАНЕЦ СЕ ЗАРАЗИЛ СО КОВИД-19 ПРЕД ОПЕРАЦИЈА НА КОЛК, ТРОЈЦА БОЛНИЧАРИ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Штипјанец кој имал повреда на колк, пред да биде опериран се заразил со КОВИД-19. Операцијата требало да се изврши на Ортопедското одделение во Штип, ...
МАНУ ЌЕ КАЖЕ ОД КАДЕ Е ИЗВОРОТ НА ХЕПАТИТОТ ВО ШТИПСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА

МАНУ ЌЕ КАЖЕ ОД КАДЕ Е ИЗВОРОТ НА ХЕПАТИТОТ ВО ШТИПСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА

Државниот здравствен и санитарен инспекторат кој изврши контрола во Клиничката болница во Штип, каде пред три месеци беше откриено присуство на хепати ...
СО НОВИОТ АПАРАТ ОД ГЕРМАНИЈА ШТИПСКАТА ЛАБОРАТОРИЈА МЕСЕЧНО ЌЕ ПРАВИ НАД 30.000 КРВНИ АНАЛИЗИ ЗА ЦЕЛИОТ РЕГИОН

СО НОВИОТ АПАРАТ ОД ГЕРМАНИЈА ШТИПСКАТА ЛАБОРАТОРИЈА МЕСЕЧНО ЌЕ ПРАВИ НАД 30.000 КРВНИ АНАЛИЗИ ЗА ЦЕЛИОТ РЕГИОН

Лабораторијата на Клиничката болница во Штип од денеска стави во функција нов апарат за испитување на крвта набавен со сопствени средства од Германија ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ИСПЛАТИ 145.000 ЕВРА, ПОЛОВИНА ОД ДОЛГОТ КОН ЛЕКАРИТЕ И СЕСТРИТЕ ЗА ДЕЖУРСТВА И ПРЕКУВРЕМЕНА РАБОТА, ОТКАКО ТИЕ СЕ ЗАКАНИЈА СО ТУЖБИ

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ИСПЛАТИ 145.000 ЕВРА, ПОЛОВИНА ОД ДОЛГОТ КОН ЛЕКАРИТЕ И СЕСТРИТЕ ЗА ДЕЖУРСТВА И ПРЕКУВРЕМЕНА РАБОТА, ОТКАКО ТИЕ СЕ ЗАКАНИЈА СО ТУЖБИ

Клиничката болница во Штип во четвртокот исплатила долг од 145.000 евра на вработените по основ на дежурства и прекувремена работа, соопшто в. д. дире ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ПОДАРОК ОД ШВЕДСКА ВО КРЕВЕТИ И ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ПОДАРОК ОД ШВЕДСКА ВО КРЕВЕТИ И ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА

Клиничката болница во Штип доби донација од 200.000 евра од шведската хуманитарна организација „ Хант ет хант “. Донацијата се состои од болнички крев ...
8 / 8 НАПИСИ