Таг: Амбасада на САД

1 3 4 548 / 48 НАПИСИ
САД БАРААТ НА СЈО ДА МУ СЕ ОВОЗМОЖИ ТЕМЕЛНА ИСТРАГА ЗА ДА ИМА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

САД БАРААТ НА СЈО ДА МУ СЕ ОВОЗМОЖИ ТЕМЕЛНА ИСТРАГА ЗА ДА ИМА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Американската амбасада во Скопје попладнево ги оцени барањата на Специјалното јавно обвинителство за измена на законот за заштитени сведоци и за продо ...
И МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ДАРУВАА КРВ ВО АМБАСАДАТА НА САД

И МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ДАРУВАА КРВ ВО АМБАСАДАТА НА САД

Американскиот амбасадор Џес Бејли изјави дека е задоволен од бројот на лицата кои се одзваа на поканата за хуманитарна акција и даруваа крв и донираа ...
АМБАСАДАТА НА САД ПОВИКУВА НА КРВОДАРИТЕЛНА АКЦИЈА И СОБИРАЊЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОДУКТИ

АМБАСАДАТА НА САД ПОВИКУВА НА КРВОДАРИТЕЛНА АКЦИЈА И СОБИРАЊЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОДУКТИ

Амбасадата на САД денеска организира крводарителна акција и акција за собирање на прехрамбени продукти во соработка со Црвениот крст на град Скопје и ...
АМБАСАДАТА НА САД УТРЕ ОРГАНИЗИРА КРВОДАРИТЕЛНА АКЦИЈА

АМБАСАДАТА НА САД УТРЕ ОРГАНИЗИРА КРВОДАРИТЕЛНА АКЦИЈА

Амбасадата на САД утре ќе организира крводарителна акција и акција за собирање на прехрамбени продукти во соработка со Црвениот крст на град Скопје и ...
КАТИЦА ЈАНЕВА НАЈВИСОКО НА АГЕНДАТА НА ВИКТОРИЈА НУЛАНД

КАТИЦА ЈАНЕВА НАЈВИСОКО НА АГЕНДАТА НА ВИКТОРИЈА НУЛАНД

Специјалната обвинителка Катица Јанева е единствената висока државна институција  со која ќе има средба американската помошник државна секретарка за е ...
САД: СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО И ЕУ

САД: СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО И ЕУ

САД сметаат дека селективната аболиција што попладнево ја промовираше претседателот Ѓорге Иванов ќе ја спречи Македонија да напредува кон НАТО и ЕУ. ...
САД БАРААТ И ИТНО ПОНИШТУВАЊЕ НА ПОМИЛУВАЊАТА НА ИВАНОВ

САД БАРААТ И ИТНО ПОНИШТУВАЊЕ НА ПОМИЛУВАЊАТА НА ИВАНОВ

Соединетите американски држави бараат итно поништувањето на помилувањата од 12 април. Во соопштението што пред малку го издаде американската амбаса ...
АМБАСАДА НА САД: ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО И ДА СЕ СЕ ОТКАЖАТ ИЗБОРИТЕ

АМБАСАДА НА САД: ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО И ДА СЕ СЕ ОТКАЖАТ ИЗБОРИТЕ

Фактот дека само една голема политичка партија поднесе кандидатски листи за изборите за 5 јуни ја потенцира и засилува загриженоста дека условите не с ...
1 3 4 548 / 48 НАПИСИ