Таг: Амбасада на САД

1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ
ИЗДАВАЊЕТО ВИЗИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ И ПОКРАЈ ЗАТВОРАЊЕТО НА ВЛАДАТА, СООПШТИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

ИЗДАВАЊЕТО ВИЗИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ И ПОКРАЈ ЗАТВОРАЊЕТО НА ВЛАДАТА, СООПШТИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

Амбасадата на САД во Скопје соопшти дека нејзиниот сервис за пасоши и визи, како и за итни случаи за американските граѓани, ќе продолжи да работи и по ...
МОРА ДА ИМА ОДГОВОРНОСТ ЗА 27 АПРИЛ, НО МОРА И ДА СЕ ПОЧИТУВА ПРЕЗУМПЦИЈАТА НА НЕВИНОСТ, ВЕЛИ БЕЈЛИ

МОРА ДА ИМА ОДГОВОРНОСТ ЗА 27 АПРИЛ, НО МОРА И ДА СЕ ПОЧИТУВА ПРЕЗУМПЦИЈАТА НА НЕВИНОСТ, ВЕЛИ БЕЈЛИ

Американскиот амбасадор Џес Бејли кажа дека тие што се одговорни за настаните од 27 април мора да се соочат со одговорноста за случувањата, но процесо ...
МУЗЕЈОТ НА МАКЕДОНИЈА Е ИГНОРИРАН, А ИМА БОГАТСТВО ЗА ГОРДЕЕЊЕ, ВЕЛИ СОПРУГАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР КЕЈПИ ПОЛК БЕЈЛИ

МУЗЕЈОТ НА МАКЕДОНИЈА Е ИГНОРИРАН, А ИМА БОГАТСТВО ЗА ГОРДЕЕЊЕ, ВЕЛИ СОПРУГАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР КЕЈПИ ПОЛК БЕЈЛИ

Сопругата на американскот амбасадор во Македонија Џес Бејли, Кејпи Полк Бејли е една од организаторките на модната ревија „Мејд ин Маседониа: Современ ...
АМБАСАДАТА НА САД ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ГРАЃАНИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ШТО ЌЕ ГО ПОДОБРАТ ДЕМОКРАТСКИОТ ПРОЦЕС

АМБАСАДАТА НА САД ИМ ЧЕСТИТАШЕ НА ГРАЃАНИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ШТО ЌЕ ГО ПОДОБРАТ ДЕМОКРАТСКИОТ ПРОЦЕС

Амбасадата на САД им честиташе на граѓаните на Македонија кои го искористија своето право на глас за време на локалните избори во октомври 2017 и ги п ...
САД ГИ ПОВИКАА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ГЛАСААТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ И ДА ПРИЈАВАТ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

САД ГИ ПОВИКАА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ГЛАСААТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ И ДА ПРИЈАВАТ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

САД ги повикаа граѓаните на Македонија на локалните избори на 15 октомври да го искористат своето право на глас и да ги пријават сите сознанија за изб ...
АКО НА СУД НЕ СЕ ДОКАЖЕ ЗЛОУПОТРЕБА СО РАСПРЕДЕЛБАТА НА СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ, НЕМА ВИНОВНИ, РЕЧЕ СУДИЈАТА ДЕВАЈА

АКО НА СУД НЕ СЕ ДОКАЖЕ ЗЛОУПОТРЕБА СО РАСПРЕДЕЛБАТА НА СУДСКИТЕ ПРЕДМЕТИ, НЕМА ВИНОВНИ, РЕЧЕ СУДИЈАТА ДЕВАЈА

Дури не се докаже на суд дека поединци го злоупотребиле системот за електронска распределба на судските предмети, тие не се виновни, рече судијата Шпе ...
ВО МАКЕДОНИЈА ЧЕТИРИ ЖЕНИ ДНЕВНО ДОБИВААТ ДИЈАГНОЗА РАК НА ДОЈКА

ВО МАКЕДОНИЈА ЧЕТИРИ ЖЕНИ ДНЕВНО ДОБИВААТ ДИЈАГНОЗА РАК НА ДОЈКА

Во Македонија лани се откриени 1.200 нови случаи на заболени од рак на дојка, или просечно четири жени дневно. Во последните 15 години, смртноста од к ...
ВРЕМЕ Е ЗА ЕДИНСТВО ЗА НАПРЕДНА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ БЕЈЛИ НА ПРОСЛАВАТА ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА САД

ВРЕМЕ Е ЗА ЕДИНСТВО ЗА НАПРЕДНА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ БЕЈЛИ НА ПРОСЛАВАТА ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА САД

Време е да се надминат разликите и да се оди напред, рече американскиот амбасадор Џес Бејли на вечерашната прослава на 241-та годишнина на независност ...
САД ОЧЕКУВА ДА СОРАБОТУВА СО НОВАТА ВЛАДА ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА, ПОРАЧА ЗАМЕНИЧКАТА НА АМБАСАДОРОТ НА САД

САД ОЧЕКУВА ДА СОРАБОТУВА СО НОВАТА ВЛАДА ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА, ПОРАЧА ЗАМЕНИЧКАТА НА АМБАСАДОРОТ НА САД

Микаела Швајцер Блум, заменик шеф на мисијата во амбасадата на САД, рече дека очекува новата Влада да се формира брзо и дека САД остануваат стратешки ...
АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ РАЗГОВАРАА СО ЏАФЕРИ И ПРАТЕНИЦИ ЗА ФОРМИРАЊЕТО ВЛАДА

АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕСМЕНИ РАЗГОВАРАА СО ЏАФЕРИ И ПРАТЕНИЦИ ЗА ФОРМИРАЊЕТО ВЛАДА

Делегација на американскиот Конгрес, предводена од конгресменот Боб Гудлате, денеска беше во Македонија и се сретна со спикерот Талат Џафери и пратени ...
1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ