Таг: Амбасада на САД

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА Е ПРИМЕР ВО БОРБАТА ПРОТИВ ИСИС, КАЖА НОМИНИРАНАТА АМБАСАДОРКА КЕЈТ БРНС НА СОСЛУШУВАЊЕ ВО АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА Е ПРИМЕР ВО БОРБАТА ПРОТИВ ИСИС, КАЖА НОМИНИРАНАТА АМБАСАДОРКА КЕЈТ БРНС НА СОСЛУШУВАЊЕ ВО АМЕРИКАНСКИОТ СЕНАТ

Преку Договорот од Преспа политичките лидери на Северна Македонија и Грција надминаа тешки историски прашања и неговата целосна имплементација е клучн ...
ЕУ И САД ГИ ПОВИКАА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ ДА ЈА ОСИГУРААТ НЕЗАВИСНОСТА НА СЈО

ЕУ И САД ГИ ПОВИКАА ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ ДА ЈА ОСИГУРААТ НЕЗАВИСНОСТА НА СЈО

САД се сложува со Европската унија дека капацитетите и независноста на Специјалното јавно обвинителство треба да биде осигурана, соопшти Амбасадата на ...
САД ПОБАРА ПОЦИВИЛИЗИРАН ДИЈАЛОГ ОТКАКО МИЦКОСКИ ГО СПОРЕДИ СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ СО НИРНБЕРШКИОТ ПРОЦЕС

САД ПОБАРА ПОЦИВИЛИЗИРАН ДИЈАЛОГ ОТКАКО МИЦКОСКИ ГО СПОРЕДИ СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ СО НИРНБЕРШКИОТ ПРОЦЕС

Американската амбасада во Скопје побара поцивилизиран дијалог, откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера го спомена Нирнбершкиот процес пр ...
4 ПОЖАРНИ КОЛИ ОТИШЛЕ ВО АМБАСАДАТА НА САД, АМА НЕ ИНТЕРВЕНИРАЛЕ ОТИ БИЛО ЛАЖНА ДОЈАВА

4 ПОЖАРНИ КОЛИ ОТИШЛЕ ВО АМБАСАДАТА НА САД, АМА НЕ ИНТЕРВЕНИРАЛЕ ОТИ БИЛО ЛАЖНА ДОЈАВА

Четири противпожарни возила со 11 пожарникари биле испратени по повик од Амбасадата на САД во Скопје вчера попладне, но не интервенирале оти станувало ...
АМБАСАДАТА НА САД ПРЕДУПРЕДИ НА МОЖНИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

АМБАСАДАТА НА САД ПРЕДУПРЕДИ НА МОЖНИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Има зголемен ризик од терористички напади инспирирани од екстремистички идеологии во Северна Македонија, предупреди вечерва Амбасадата на САД во Скопј ...
ЏОЛЕВ ГО ОБЈАВИ ПИСМОТО ЗА ЗАГРИЖЕНОСТА НА БЕЈЛИ ДЕКА СУДИИ СЕ ВАДАТ НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЗА ОДЛУКИТЕ

ЏОЛЕВ ГО ОБЈАВИ ПИСМОТО ЗА ЗАГРИЖЕНОСТА НА БЕЈЛИ ДЕКА СУДИИ СЕ ВАДАТ НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЗА ОДЛУКИТЕ

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Иван Џолев го објави писмото од амбасадорот на САД Џес Бејли кое му го испратил пред неколку дена поради загри ...
КРСТИЛНИЦАТА ВО БАЗИЛИКАТА ВО СТОБИ ИЗГЛЕДА ИСТО КАКО ПРЕД 16 ВЕКА, ЗАВРШИ РЕСТАВРАЦИЈАТА ОД 89 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ, ПОДАРЕНИ ОД САД

КРСТИЛНИЦАТА ВО БАЗИЛИКАТА ВО СТОБИ ИЗГЛЕДА ИСТО КАКО ПРЕД 16 ВЕКА, ЗАВРШИ РЕСТАВРАЦИЈАТА ОД 89 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ, ПОДАРЕНИ ОД САД

По две години макотрпна работа, завршена е реставрацијата на крстилницата во Епископската базилика во археолошкиот локалитет Стоби. Денес таа е повтор ...
ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СУДОВИТЕ НЕМААТ БИОГРАФИЈА, ЗАТОА НА ВЕБ СТРАНИТЕ ЗА СУДИИТЕ ИМА САМО ДАТУМ НА РАЃАЊЕ

ПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СУДОВИТЕ НЕМААТ БИОГРАФИЈА, ЗАТОА НА ВЕБ СТРАНИТЕ ЗА СУДИИТЕ ИМА САМО ДАТУМ НА РАЃАЊЕ

Судиите се затворени и исплашени од новинари, претседателите на судовите ригидни во споделувањето информации со јавноста, на веб страните на судовите ...
СКРШЕНИ СРЦА

СКРШЕНИ СРЦА

1 Просто да ти е незгодно кога ги слушаш странците како го фалат Зоран Заев и Владата. Го слушам претседателот на Европскиот совет Доналд Туск како ч ...
ФРЛЕНА РАЧНА ГРАНАТА ВРЗ АМБАСАДАТА НА САД ВО ЦРНА ГОРА, НАПАЃАЧОТ СЕ РАЗНЕЛ СО БОМБА

ФРЛЕНА РАЧНА ГРАНАТА ВРЗ АМБАСАДАТА НА САД ВО ЦРНА ГОРА, НАПАЃАЧОТ СЕ РАЗНЕЛ СО БОМБА

Непознато лице фрлило експлозивна направа, најверојатно рачна граната врз зградата на амбасадата на САД во Подгорица, главниот град на Црна Гора, сооп ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ