Таг: амбасадори

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ПУТИН ГИ ПРИМИ НОВИТЕ АМБАСАДОРИ ВО РУСИЈА СТОЕЈЌИ НА ГОЛЕМО РАСТОЈАНИЕ ОД НИВ ОД САНИТАРНИ ПРИЧИНИ

ПУТИН ГИ ПРИМИ НОВИТЕ АМБАСАДОРИ ВО РУСИЈА СТОЕЈЌИ НА ГОЛЕМО РАСТОЈАНИЕ ОД НИВ ОД САНИТАРНИ ПРИЧИНИ

Владимир Путин од санитарни причини застана на значително растојание од 20-ина нови странски амбасадори во Русија, во сцена што потсети на пандемијата ...
АГРОН БУЏАКУ НОВ АМБАСАДОР ВО КАНАДА, АГНЕСА РУСИ-ПОПОВСКА ВО БУГАРИЈА

АГРОН БУЏАКУ НОВ АМБАСАДОР ВО КАНАДА, АГНЕСА РУСИ-ПОПОВСКА ВО БУГАРИЈА

Министерот за надворешни работи Бујар Османи соопшти дека се испратени нови амбасадори во Бугарија, Канада и во Обединетите Нации. Нов македонски амба ...
ТУРЦИЈА ЌЕ ПРОТЕРА АМБАСАДОРИ НА 10 ЗЕМЈИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ГИ ГЕРМАНИЈА, САД И ФРАНЦИЈА

ТУРЦИЈА ЌЕ ПРОТЕРА АМБАСАДОРИ НА 10 ЗЕМЈИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ГИ ГЕРМАНИЈА, САД И ФРАНЦИЈА

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска кажа дека му наредил на министерот за надворешни работи да прогласи „персона нон грата“ десетмина амб ...
ДИМИТРОВ ПРЕДЛАГА НА АМБАСАДОРИТЕ КОИ СЕ ПОЛИТИЧКО РЕШЕНИЕ ДА ИМ ПРЕСТАНЕ МАНДАТОТ ПО ПРОМЕНА НА ВЛАСТА

ДИМИТРОВ ПРЕДЛАГА НА АМБАСАДОРИТЕ КОИ СЕ ПОЛИТИЧКО РЕШЕНИЕ ДА ИМ ПРЕСТАНЕ МАНДАТОТ ПО ПРОМЕНА НА ВЛАСТА

Амбасадорите кои се политички решенија, со промена на власта да им престане мандатот, се предлага со новиот Предлог-закон за надворешни работи. Со нов ...
ЕВРОАМБАСАДОРИТЕ НЕ ГО УСВОИЈА ПРЕДЛОГОТ НА ФИНСКА, ЗА ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ

ЕВРОАМБАСАДОРИТЕ НЕ ГО УСВОИЈА ПРЕДЛОГОТ НА ФИНСКА, ЗА ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА ЌЕ ОДЛУЧУВААТ ЛИДЕРИТЕ НА ЕУ

Aмбасадорите на земјите-членки на ЕУ на вечерашниот состанок во Луксембург не го усвоија предлогот на финското претседателство да се отворат пристапни ...
ТЕХНИЧКИОТ ПЕРСОНАЛ ВО СЈО БАРА ПОМОШ ОД АМБАСАДОРИТЕ ДА НЕ ОСТАНЕ НА УЛИЦА

ТЕХНИЧКИОТ ПЕРСОНАЛ ВО СЈО БАРА ПОМОШ ОД АМБАСАДОРИТЕ ДА НЕ ОСТАНЕ НА УЛИЦА

Стручните соработници и техничкиот персонал во СЈО, меѓу кои се и информатичарите, кои им помагаа на обвинителите и на истражителите, побараа помош од ...
МНР ПОБАРАЛО ЗАТВОРЕНА СЕДНИЦА ПОРАДИ ДОВЕРЛИВОСТ НА ТЕЗИТЕ НА ИДНИТЕ АМБАСАДОРИ ВО ДЕСЕТ ЗЕМЈИ

МНР ПОБАРАЛО ЗАТВОРЕНА СЕДНИЦА ПОРАДИ ДОВЕРЛИВОСТ НА ТЕЗИТЕ НА ИДНИТЕ АМБАСАДОРИ ВО ДЕСЕТ ЗЕМЈИ

Министерството за надворешни работи побарало од Собранието седницата на Комисијата за надворешна политика да биде затворена за јавноста поради одреден ...
ДИПЛОМАТСКИ ПРЕЧЕК ВО СТОЈАКОВО ЗА АВТОМОБИЛИСТИТЕ НА СТАРОТО „РЕНО 4“ КОИ СЕ ВРАТИЈА ОД МОНТЕ КАРЛО

ДИПЛОМАТСКИ ПРЕЧЕК ВО СТОЈАКОВО ЗА АВТОМОБИЛИСТИТЕ НА СТАРОТО „РЕНО 4“ КОИ СЕ ВРАТИЈА ОД МОНТЕ КАРЛО

Министерот за надворешни Никола Димитров заедно со амбасадорите на Србија и Словенија во земјава, Душанка Дивјак Томиќ и Милан Јазбец, но и преставниц ...
АМБАСАДОРИ САДЕА ДРВА НА ПРИЈАТЕЛСТВО ВО ДИВО НАСЕЉЕ ЗА ДЕНОТ НА ЕВРОПА

АМБАСАДОРИ САДЕА ДРВА НА ПРИЈАТЕЛСТВО ВО ДИВО НАСЕЉЕ ЗА ДЕНОТ НА ЕВРОПА

Амбасадорите на Франција, Шпанија, Италија и на Хрватска Кристијан Тимоние, Емилио Лоренсо Сера, Карло Ромео и Данијела Баришиќ, по повод Денот на Евр ...
ДИМИТРОВ И ИВАНОВ ДОГОВОРИЛЕ ПРВА ТУРА АМБАСАДОРИ

ДИМИТРОВ И ИВАНОВ ДОГОВОРИЛЕ ПРВА ТУРА АМБАСАДОРИ

Во финална фаза сме со претседателот на државата Ѓорге Иванов за договор за пополнување на првата тура на испразнети амбасадорски места, рече министер ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ