Таг: Американска амбасада

1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ
КРВОДАРИТЕЛНА АКЦИЈА ВО АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ ОД 11 СЕПТЕМВРИ

КРВОДАРИТЕЛНА АКЦИЈА ВО АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ ОД 11 СЕПТЕМВРИ

Во знак на сеќавање на жртвите од терористичкиот напад на 11 септември 2001 година, денеска во американската амбасада се одржа традиционалната крводар ...
ТУРЦИЈА ГИ ОБВИНИ САД ЗА УЧЕСТВО ВО МАСАКРОТ ВО ГАЗА, НАЈАВЕНИ НОВИ ПРОТЕСТИ

ТУРЦИЈА ГИ ОБВИНИ САД ЗА УЧЕСТВО ВО МАСАКРОТ ВО ГАЗА, НАЈАВЕНИ НОВИ ПРОТЕСТИ

Турција ги обвини САД дека ја делат одговорноста со Израел за масакрот во Газа, откако 58 Палестинци беа убиени од израелската војска во нередите што ...
САД ЈА ОТВОРИ АМБАСАДАТА ВО ЕРУСАЛИМ НА НАЈКРВАВИОТ ДЕН ВО ГАЗА ОД 2014, УБИЕНИ 52 ПАЛЕСТИНЦИ

САД ЈА ОТВОРИ АМБАСАДАТА ВО ЕРУСАЛИМ НА НАЈКРВАВИОТ ДЕН ВО ГАЗА ОД 2014, УБИЕНИ 52 ПАЛЕСТИНЦИ

Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател, ја отвори амбасадата на САД во Ерусалим, додека, истовремено, 52 Палестинци беа убиени во судирите ...
37 ПАЛЕСТИНЦИ УБИЕНИ ВО ГАЗА ПРЕД ОТВОРАЊЕТО НА АМБАСАДАТА НА САД ВО ЕРУСАЛИМ

37 ПАЛЕСТИНЦИ УБИЕНИ ВО ГАЗА ПРЕД ОТВОРАЊЕТО НА АМБАСАДАТА НА САД ВО ЕРУСАЛИМ

Најмалку 37 Палестинци се убиени од израелската војска во најкрвавите судири во Газа во последните неколку недели, што му претходат на контроверзното ...
ЗАЕВ ГИ НАЛУТИ АМЕРИКАНЦИТЕ СО ХОЏА И БОШКОСКИ

ЗАЕВ ГИ НАЛУТИ АМЕРИКАНЦИТЕ СО ХОЏА И БОШКОСКИ

Назначувањето на поранешниот командант на ОНА Џезаир Шаќири - Хоџа за советник на премиерот Зоран Заев, предизвика загриженост и кај Амбасадата на САД ...
ВАЖНО Е СОБРАНИЕТО ДА ОДИ НАПРЕД СО РЕФОРМИТЕ КОИ СИТЕ ПАРТИИ РЕКОА ДЕКА ГИ ПОДДРЖУВААТ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

ВАЖНО Е СОБРАНИЕТО ДА ОДИ НАПРЕД СО РЕФОРМИТЕ КОИ СИТЕ ПАРТИИ РЕКОА ДЕКА ГИ ПОДДРЖУВААТ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

Американската амбасада во Скопје го повтори ставот на помошникот државен секретар Вес Мичел, кој во вторникот кажа дека важно е Собранието да оди напр ...
АМЕРИКАНСКИ ОБВИНИТЕЛ ГО СЛЕДИ СУДЕЊЕТО ЗА „ТНТ“ НА ГРУЕВСКИ

АМЕРИКАНСКИ ОБВИНИТЕЛ ГО СЛЕДИ СУДЕЊЕТО ЗА „ТНТ“ НА ГРУЕВСКИ

Судскиот процес за нелегалното уривање на објектот „Космос“ на Фијат Цаноски од политичка одмазда, каде првообвинет е експремиерот Никола Груевски, го ...
ПОСЕТАТА НА ЛОНДОН ОТКАЖАНА, НО ВОСОЧНА ФИГУРА НА ТРАМП СЕ ПОЈАВИ ПРЕД АМЕРИКАНСКАТА АМАБАСАДА

ПОСЕТАТА НА ЛОНДОН ОТКАЖАНА, НО ВОСОЧНА ФИГУРА НА ТРАМП СЕ ПОЈАВИ ПРЕД АМЕРИКАНСКАТА АМАБАСАДА

Доналд Трамп ја откажа планираната посета на Британија, но музејот за восочни фигури „Мадам Тисо“ обезбеди лондончани и покрај сè да го видат американ ...
ВЛАСТА ДА ГИ ИСТРАЖИ СИТЕ ОБВИНУВАЊА ЗА ИЗБОРНО НАСИЛСТВО, БАРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ВЛАСТА ДА ГИ ИСТРАЖИ СИТЕ ОБВИНУВАЊА ЗА ИЗБОРНО НАСИЛСТВО, БАРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Американската амбасада во Македонија бара полицијата и власта веднаш да го истражат секоe обвинување за изборно насилство пред престојните локални изб ...
ДИМИТРОВ И БЕЈЛИ РАСПРАВАА ЗА ГОЛЕМИНАТА НА ЛУБЕНИЦИТЕ

ДИМИТРОВ И БЕЈЛИ РАСПРАВАА ЗА ГОЛЕМИНАТА НА ЛУБЕНИЦИТЕ

Американскиот амбасадор Џес Бејли објави на Твитер дека на денешната средба со министерот за надворешни работи Никола Димитров разговарале за големина ...
1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ