Таг: Американска амбасада

1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ
ФАТИМЕ ФЕТАИ ИМАЛА ЛЕСНА СООБРАЌАЈКА И НЕ Е ПОВРЕДЕНА, ВЕЛИ МВР

ФАТИМЕ ФЕТАИ ИМАЛА ЛЕСНА СООБРАЌАЈКА И НЕ Е ПОВРЕДЕНА, ВЕЛИ МВР

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вечерва имала лесна сообраќајка, но не е повредена, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МВР. Според  неофицијални ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ Е ИЗБРАН ЗА СПИКЕР НА РЕДОВНА СЕДНИЦА, ЌЕ РАБОТИМЕ СО НЕГО ЗА ПОДДРШКА НА ДЕМОКРАТИЈАТА, ВЕЛИ САД

ТАЛАТ ЏАФЕРИ Е ИЗБРАН ЗА СПИКЕР НА РЕДОВНА СЕДНИЦА, ЌЕ РАБОТИМЕ СО НЕГО ЗА ПОДДРШКА НА ДЕМОКРАТИЈАТА, ВЕЛИ САД

Американската амбасада вечерва најостро го осуди насилството врз пратениците на мнозинствот во Собранието, го поздрави изборот на Талат Џафери за спик ...
ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ТРАМП ГИ УКИНАЛ ВИЗИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, РЕАГИРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ТРАМП ГИ УКИНАЛ ВИЗИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ, РЕАГИРА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Американската амбасада во Скопје ја демантираше веста што се прошири на социјалните мрежи дека претседателот Доналд Трамп ги укинал визите за македонс ...
ИДНАТА ВЛАДА И ОПОЗИЦИЈАТА ДА РАБОТАТ КОНСТРУКТИВНО НА СПРОВЕДУВАЊЕТО НА РЕФОРМИТЕ, ПОРАЧА БЕЈЛИ

ИДНАТА ВЛАДА И ОПОЗИЦИЈАТА ДА РАБОТАТ КОНСТРУКТИВНО НА СПРОВЕДУВАЊЕТО НА РЕФОРМИТЕ, ПОРАЧА БЕЈЛИ

Американската амбасада ги поздрави прелиминарните заклучоци на ОБСЕ дека фундаменталните права на изборите генерално биле почитувани, излезеноста била ...
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ДА ИЗБЕГНУВААТ СОБИРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ Е СТАНДАРДНА ПРОЦЕДУРА, ВЕЛАТ ОД АМБАСАДАТА НА САД

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ ДА ИЗБЕГНУВААТ СОБИРИ НА 11 ДЕКЕМВРИ Е СТАНДАРДНА ПРОЦЕДУРА, ВЕЛАТ ОД АМБАСАДАТА НА САД

Американската амбасада во Скопје ги предупреди своите државјани во Македонија да избегнуваат масовни собири на 11 декември, денот на изборите, бидејќи ...
ПРЕКИНАТИТЕ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ И СОМНИТЕЛНОТО ВОЗИЛО НЕ СЕ ПОВРЗАНИ, ПОТВРДИЈА ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ПРЕКИНАТИТЕ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ И СОМНИТЕЛНОТО ВОЗИЛО НЕ СЕ ПОВРЗАНИ, ПОТВРДИЈА ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Возилото марка „Застава“ кое синоќа беше паркирано пред Амбасадата на САД во Скопје и беше предмет на акција на тимовите за антитероризам на МВР по пр ...
АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА СО ПРЕКИНАТИ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ

АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА СО ПРЕКИНАТИ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ

Телефонските линии на амбасадата на САД во Скопје не функционираат, соопштија од амбасадата на социјалните мрежи пред околу еден час. За помош при ...
САД ПЛАТИЈА ЗА ПЕРИВЛЕПТА, БЕЈЛИ НА ГОСТИ ВО ОХРИДСКОТО ВМРО-ДПМНЕ

САД ПЛАТИЈА ЗА ПЕРИВЛЕПТА, БЕЈЛИ НА ГОСТИ ВО ОХРИДСКОТО ВМРО-ДПМНЕ

Средбата на амбасадорот Џес Бејли со раководството на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид била договорена пред 20-тина дена на иницијатива на а ...
ЗЕМЈОТРЕСЕН КАМП КАЈ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ЗЕМЈОТРЕСЕН КАМП КАЈ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Трето утро паркот кај Американската амбасада е преполн со исплашени луѓе од земјотресите. Паркот почна да се полни уште по првите земјотреси во недела ...
КАТИЦА ГО НАРЕДИ ЦЕЛ ТИМ НА СЈО ЗА СЛИКАЊЕ

КАТИЦА ГО НАРЕДИ ЦЕЛ ТИМ НА СЈО ЗА СЛИКАЊЕ

Специјалната обвинителка, Катица Јанева, вечерва со цел тим додје на прославата на Денот на независноста на САД, во кругот на Американската амбасада н ...
1 2 3 4 30 / 31 НАПИСИ