Таг: американски Конгрес

1 2 10 / 12 НАПИСИ
СЛЕДБЕНИК НА НАЦИЈА НА ИСЛАМОТ ГО ИЗВЕЛ ВЧЕРАШНИОТ НАПАД ПРЕД АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, ВЛАСТИТЕ СМЕТААТ ДЕКА НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

СЛЕДБЕНИК НА НАЦИЈА НА ИСЛАМОТ ГО ИЗВЕЛ ВЧЕРАШНИОТ НАПАД ПРЕД АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, ВЛАСТИТЕ СМЕТААТ ДЕКА НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

Властите го идентификуваа лицето кое го изврши вчерашниот напад пред зградата на американскиот Конгрес, при што почина еден од двајцата повредени поли ...
ВОЗИЛО УДРИ ВО ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, НАПАЃАЧОТ УБИЕН

ВОЗИЛО УДРИ ВО ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, НАПАЃАЧОТ УБИЕН

Зградата на американскиот Конгрес е ставена во карантин откако возило удри во безбедносната бариера што го окружува комплексот. Полицијата кажа дека ...
ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ПО ВТОРПАТ ГО ОТПОВИКА ТРАМП СО ПОДДРШКА И НА 10 РЕПУБЛИКАНЦИ

ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ПО ВТОРПАТ ГО ОТПОВИКА ТРАМП СО ПОДДРШКА И НА 10 РЕПУБЛИКАНЦИ

Доналд Трамп стана првиот претседател во историјата на САД кој двапати бил отповикан. На една недела до истекувањето на неговиот мандат, Претставничк ...
ТРАМП ЈА ОТФРЛИ ОДГОВОРНОСТА ЗА УПАДОТ ВО КОНГРЕСОТ И КАЖА ДЕКА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ МОЖЕ ДА СОЗДАДЕ ГНЕВ ВО ЗЕМЈАТА

ТРАМП ЈА ОТФРЛИ ОДГОВОРНОСТА ЗА УПАДОТ ВО КОНГРЕСОТ И КАЖА ДЕКА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ МОЖЕ ДА СОЗДАДЕ ГНЕВ ВО ЗЕМЈАТА

Доналд Трамп ја отфрли одговорноста за неодамнешните настани во Вашингтон и кажа дека неговиот говор кој претходеше на упадот во Конгресот бил целосно ...
КРАЈНИ ДЕСНИЧАРИ И ПОДДРЖУВАЧИ НА ВОЈНАТА ПРОТИВ САТАНИСТИЧКИ ПЕДОФИЛИ БЕА ВО ТОЛПАТА ШТО УПАДНА ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС

КРАЈНИ ДЕСНИЧАРИ И ПОДДРЖУВАЧИ НА ВОЈНАТА ПРОТИВ САТАНИСТИЧКИ ПЕДОФИЛИ БЕА ВО ТОЛПАТА ШТО УПАДНА ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС

Кои се демонстрантите кои вчера упаднаа во зградата на американскиот Конгрес откако присуствуваа на говорот на Доналд Трамп кај Белата куќа? Некои но ...
КОНГРЕСОТ ГО ПОТВРДИ ЏО БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КОНГРЕСОТ ГО ПОТВРДИ ЏО БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Конгресот го потврди Џо Бајден за нов претседател на САД откако беа одбиени сите приговори на Републиканците на изборните резултати. Ова уследи само 1 ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО ОБЕЗБЕДИ КОНГРЕСОТ ПО УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП, ВО ВАШИНГТОН ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ПОЛИЦИЈАТА ГО ОБЕЗБЕДИ КОНГРЕСОТ ПО УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП, ВО ВАШИНГТОН ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Американските власти објавија дека зградата на Конгресот е обезбедена, откако неколку часови порано таму упаднаа приврзаниците на Доналд Трамп, додека ...
ЖЕНА ЗАСТРЕЛАНА ВО КОНГРЕСОТ, ТРАМП ЈА ПРАЌА НАЦИОНАЛНАТА ГАРДА ДА ГИ СМИРИ НЕРЕДИТЕ ВО ВАШИНГТОН

ЖЕНА ЗАСТРЕЛАНА ВО КОНГРЕСОТ, ТРАМП ЈА ПРАЌА НАЦИОНАЛНАТА ГАРДА ДА ГИ СМИРИ НЕРЕДИТЕ ВО ВАШИНГТОН

Една жена се наоѓа во критична состојба откако била застрелана во зградата на Конгресот, во која упаднаа приврзаниците на Доналд Трамп, прекинувајќи ј ...
ТРАМП ПОВИКА НА СМИРЕНОСТ, ПОЛИЦИЈАТА ПОДГОТВЕНА ДА ПУКА АКО НЕКОЈ УПАДНЕ ВО ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ

ТРАМП ПОВИКА НА СМИРЕНОСТ, ПОЛИЦИЈАТА ПОДГОТВЕНА ДА ПУКА АКО НЕКОЈ УПАДНЕ ВО ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ

Конгресмените ја прекинаа седницата на која Џо Бајден требаше да биде потврден за нов претседател на САД откако приврзаниците на Доналд Трамп успеаја ...
ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ ОТКАКО ЗГРАДАТА БЕШЕ СТАВЕНА ВО КАРАНТИН

ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП УПАДНАА ВО КОНГРЕСОТ ОТКАКО ЗГРАДАТА БЕШЕ СТАВЕНА ВО КАРАНТИН

Приврзаниците на Доналд Трамп упаднаа во зградата на Конгресот кратко време откако таа беше ставена во карантин. Ваква одлука беше донесена откако тие ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ