Таг: Андреј Жерновски

1 4 5 6 7 60 / 65 НАПИСИ

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
И КОЦЕ И ЖЕРНОВСКИ СЕ ПРАВАТ НЕНАДЛЕЖНИ ЗА ОПАСНИОТ БИЛБОРД НА РАСКРСНИЦА ВО ДЕБАР МААЛО

И КОЦЕ И ЖЕРНОВСКИ СЕ ПРАВАТ НЕНАДЛЕЖНИ ЗА ОПАСНИОТ БИЛБОРД НА РАСКРСНИЦА ВО ДЕБАР МААЛО

Нема одговорен за изборот на локацијата на новиот билборд на аголот што го формираат улиците Орце Николов и Ленинова или по ново Аминта Трети во Дебар ...
ДВЕ ФИРМИ

ДВЕ ФИРМИ

1 Две тектонски пореметувања нè зафатија оваа недела. Прво, Скопје го стресоа неколку сериозно јаки земјотреси. А потоа, пристигнаа и првите две обвин ...
ЗА ГРУЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ОБВИНЕНИЈА ОД СЈО ЗА НАРАЧКА НА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ЗА ГРУЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ОБВИНЕНИЈА ОД СЈО ЗА НАРАЧКА НА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Специјалното јавно обвинителство поднесе обвинителен акт против експремиерот Никола Груевски и ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и за ...

ПРИВРЕМЕНО ИМЕ

1И што викате? Смешно било тоа што Собранието на Македонија прво избра министер за внатрешни работи и потоа за помалку од еден ден му ја прифати остав ...
ЖЕРНОВСКИ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО РЕЧЕ ДЕКА НА ГРУЕВСКИ МЕСТОТО МУ Е ВО ПОПРАВНА И ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА

ЖЕРНОВСКИ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО РЕЧЕ ДЕКА НА ГРУЕВСКИ МЕСТОТО МУ Е ВО ПОПРАВНА И ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски го нарече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски „насилник и кукавица кој од позиција на премиер нар ...
СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

СЈО ГИ ИСТРАЖУВА ШАМАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ НАВОДНО ГИ НАРАЧАЛ ЗА ЖЕРНОВСКИ

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски се појави во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за, како што најави Општината, да посведочи за нарачан ...
КАТИЦА ЈАНЕВА НЕМА ДА ОТКРИВА ДЕТАЛИ ОД ПРЕДИСТРАЖНИТЕ ПОСТАПКИ

КАТИЦА ЈАНЕВА НЕМА ДА ОТКРИВА ДЕТАЛИ ОД ПРЕДИСТРАЖНИТЕ ПОСТАПКИ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева соопшти дека во периодот што следи ќе има зголемена фреквенција на лица во нејзиното Јавно Обвинителство, ...
ЖЕРНОВСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ ДОЗНАЕ ДАЛИ ОГРАДАТА ОКОЛУ ГТЦ Е ЗА БАРОК ИЛИ ЗА ПАРК

ЖЕРНОВСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ ДОЗНАЕ ДАЛИ ОГРАДАТА ОКОЛУ ГТЦ Е ЗА БАРОК ИЛИ ЗА ПАРК

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски денеска ќе има повеќе информации зошто во паркот Жена борец од вчера е поставена ограда. Откако заг ...
ГТЦ ОГРАДЕН, БАРОКОТ НАПАЃА?

ГТЦ ОГРАДЕН, БАРОКОТ НАПАЃА?

Од денеска е поставена ограда околу Градскиот трговски центар (ГТЦ) во Скопје. Не е познато дали Владата, и покрај масовните јавни протести, дефинитив ...
1 4 5 6 7 60 / 65 НАПИСИ