Таг: Андреј Жерновски

1 5 6 765 / 65 НАПИСИ
СОМНЕЖ ЗА УКРАДЕНИ 8 МИЛИОНИ ЕВРА САМО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ЗА СКОПЈЕ 2014

СОМНЕЖ ЗА УКРАДЕНИ 8 МИЛИОНИ ЕВРА САМО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ЗА СКОПЈЕ 2014

Дури и да требало да се градат, спомениците од проектот „Скопје 2014“ можеле да се направат за 8 милиони евра помалку. За 11 тендери кои италијанските ...
РЕВИЗИЈАТА НА СКОПЈЕ 2014 Е ВО ВИСТИНСКИ РАЦЕ, ВЕЛИ ЖЕРНОВСКИ

РЕВИЗИЈАТА НА СКОПЈЕ 2014 Е ВО ВИСТИНСКИ РАЦЕ, ВЕЛИ ЖЕРНОВСКИ

Добрата вест е што денеска сме тука и што овие ревизорски извештаи конечно се во вистински раце и можеме да очекуваме дека правдата ќе биде задоволена ...
ТРИ ГОДИНИ ПО ЗВРЛЕСКИ И ЈАНЕВА ОТВАРА ИСТРАГА ЗА СПОМЕНИЦИТЕ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ТРИ ГОДИНИ ПО ЗВРЛЕСКИ И ЈАНЕВА ОТВАРА ИСТРАГА ЗА СПОМЕНИЦИТЕ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Специјалното јавно обвинителство денеска на распит го повика градоналникот на општина Центар Андреј Жерновски. Од тимот на Јанева не откриваат за какв ...
ГЛАСАЧИТЕ ОД ПУСТЕЦ СЕ ИСЕЛИЛЕ ОД ЦЕНТАР

ГЛАСАЧИТЕ ОД ПУСТЕЦ СЕ ИСЕЛИЛЕ ОД ЦЕНТАР

Шестотини гласачи од Пустец, Албанија, кои во 2013 година биле распоредени на повеќе адреси во општина Центар и кои гласаа на локалните избори таа год ...
СЈО РАЗГЛЕДУВА 4 ПРЕДМЕТИ ЗА “СКОПЈЕ 2014”

СЈО РАЗГЛЕДУВА 4 ПРЕДМЕТИ ЗА “СКОПЈЕ 2014”

Криминалот во проектот "Скопје 2014" ќе го расчитува и Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Специјалното јавно обвинителство за САКАМДАКАЖАМ.МК ден ...
1 5 6 765 / 65 НАПИСИ