Таг: Андреј Жерновски

1 2 3 4 5 6 7 40 / 65 НАПИСИ
УЛИЦАТА НА КЕЈ НАБРЗИНА ПОПЛОЧЕНА, НЕ ГО ДОЧЕКА ЖЕРНОВСКИ ДА ЈА СТОПИРА ГРАДБАТА

УЛИЦАТА НА КЕЈ НАБРЗИНА ПОПЛОЧЕНА, НЕ ГО ДОЧЕКА ЖЕРНОВСКИ ДА ЈА СТОПИРА ГРАДБАТА

На еден ден пред  Денот на трудот, вчера среде продолжениот празничен викенд,  ударнички педесет работници ангажирани од фирмата „Аполо инженеринг“  ј ...
МИРОСЛАВ ШИПОВИЌ ЈА ПОВЛЕЧЕ ОСТАВКАТА ОД ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ ВО ЦЕНТАР

МИРОСЛАВ ШИПОВИЌ ЈА ПОВЛЕЧЕ ОСТАВКАТА ОД ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ ВО ЦЕНТАР

Мирослав Шиповиќ ја повлече оставката од функцијата претседавач на Советот на Општина Центар што ја поднесе вчера. Тој останува на функцијата на барањ ...
ШИПОВИЌ ЈА ПОВЛЕЧЕ ОСТАВКАТА, ОСТАНУВА ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ ВО ЦЕНТАР НА БАРАЊЕ НА СОВЕТНИК ОД СДСМ

ШИПОВИЌ ЈА ПОВЛЕЧЕ ОСТАВКАТА, ОСТАНУВА ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ ВО ЦЕНТАР НА БАРАЊЕ НА СОВЕТНИК ОД СДСМ

Мирослав Шиповиќ ја повлече оставката од функцијата претседавач на Советот на Општина Центар што ја поднесе вчера. Тој останува на функцијат ...
ЖЕРНОВСКИ НОЌЕСКА ЈА УРНАЛ МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА НА САМОИЛОВА

ЖЕРНОВСКИ НОЌЕСКА ЈА УРНАЛ МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА НА САМОИЛОВА

Општина Центар рано утринава, во 3:30, ја урна дивоградбата помеѓу улиците „Самоилова“ и „Никола Карев“. Уривањето било со асистенција на МВР. Искршен ...
ШПАНСКИТЕ СКАЛИ ИЗБРИШАНИ, НО ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО ЌЕ СЕ ГРАДИ, УКИНАТИ ДУПОВИ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ШПАНСКИТЕ СКАЛИ ИЗБРИШАНИ, НО ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО ЌЕ СЕ ГРАДИ, УКИНАТИ ДУПОВИ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Центар ги поништи измените на деталните урбанистички планови кои беа на дневен ред на маратонската седница почната на 6 јуни 2013 година која беше пре ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО СОПРЕ ГРАДЕЊЕТО НА УЛИЦАТА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО СОПРЕ ГРАДЕЊЕТО НА УЛИЦАТА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

Општина Центар денеска го сопре градењето на улицата на кејот на Вардар во строгиот центар на Скопје покрај ГТЦ, откако овластен општински градежен ин ...
ЖЕРНОВСКИ НЕ ЈА УРНАЛ МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ОТИ МВР МУ БАРАЛО ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ ЗА АСИСТЕНЦИЈАТА

ЖЕРНОВСКИ НЕ ЈА УРНАЛ МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ОТИ МВР МУ БАРАЛО ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ ЗА АСИСТЕНЦИЈАТА

Градоначалнкот на Општина Центар Андреј Жерновски не ја урива мистериозната дивоградба на аголот на улицата Самоилова и булеварот Никола Карев иако по ...
ДЕНЕС ГЛАВНА РАСПРАВА НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ПРОТИВ ГРУЕВСКИ, СУДИЈКАТА ПЕТ МЕСЕЦИ ГО ДРЖИ СЛУЧАЈОТ ВО ПОДГОТВИТЕЛНА ФАЗА

ДЕНЕС ГЛАВНА РАСПРАВА НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ПРОТИВ ГРУЕВСКИ, СУДИЈКАТА ПЕТ МЕСЕЦИ ГО ДРЖИ СЛУЧАЈОТ ВО ПОДГОТВИТЕЛНА ФАЗА

Судијката Татјана Михајлова денеска треба да го продолжи судскиот процес против поранешниот премиер Никола Груевски, обвинет за организирање на насилс ...
ЖЕРНОВСКИ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА ОД ПОЛИЦИЈА ЗА УРИВАЊЕ НА МИСТЕРИОЗНАТА ДИВOГРАДБА ВО ЦЕНТАР

ЖЕРНОВСКИ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА ОД ПОЛИЦИЈА ЗА УРИВАЊЕ НА МИСТЕРИОЗНАТА ДИВOГРАДБА ВО ЦЕНТАР

Општина Центар извести дека градоначалникот Андреј Жерновски го потпишал барањето до МВР за давање помош за реализирање на решение за отстранување на ...
ПРЕД ДЕНЕШНОТО СУДЕЊЕ НА ГРУЕВСКИ АПЕЛАЦИЈА НЕ КАЖА ДАЛИ СЕ ОДОБРЕНИ ДОКАЗИТЕ НА СЈО

ПРЕД ДЕНЕШНОТО СУДЕЊЕ НА ГРУЕВСКИ АПЕЛАЦИЈА НЕ КАЖА ДАЛИ СЕ ОДОБРЕНИ ДОКАЗИТЕ НА СЈО

Неизвесно е дали денеска ќе се одржи второто судско рочиште против обвинетиот експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за насилствата во о ...
1 2 3 4 5 6 7 40 / 65 НАПИСИ