Таг: Андреј Жерновски

1 2 3 4 7 20 / 65 НАПИСИ
СДСМ ГИ ЗАЈАКНА ПАРТИСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ СО ЖЕРНОВСКИ ОД ЛДП И САЗДОВСКИ ОД ГРОМ

СДСМ ГИ ЗАЈАКНА ПАРТИСКИТЕ КАПАЦИТЕТИ СО ЖЕРНОВСКИ ОД ЛДП И САЗДОВСКИ ОД ГРОМ

Поранешниот лидер на Либералдемократската партија (ЛДП) Андреј Жерновски и Чедомир Саздовски, поранешен пратеник на ГРОМ на Стевчо Јакимовски, се нови ...
МЕСТО ДОСЕГА ДВАПАТИ ДА ЗАВРШЕШЕ, СУДЕЊЕТО ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ЗА ЖЕРНОВСКИ ПОЧНУВА ОДНОВО

МЕСТО ДОСЕГА ДВАПАТИ ДА ЗАВРШЕШЕ, СУДЕЊЕТО ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ ЗА ЖЕРНОВСКИ ПОЧНУВА ОДНОВО

По две изгубени години под водство на судијката Татјана Михајлова, зашто во нејзино време воопшто не ни почна главната расправа, сега новиот судија на ...
БОГДАНОВИЌ ЈА ПРЕРЕДУВА ПРОПАДНАТАТА КОЦКА НА ЖЕРНОВСКИ КАЈ ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН

БОГДАНОВИЌ ЈА ПРЕРЕДУВА ПРОПАДНАТАТА КОЦКА НА ЖЕРНОВСКИ КАЈ ЦРКВАТА СВЕТИ ЈОВАН

Улицата Питу Гули која од црквата Свети Јован води кон Водно пак се реновира. Деновиве по налог на Општина Центар се санираат деловите на улицата каде ...
РАНГЕЛОВА МЕ ПОВИКА ДА ИЗЛЕЗАМ НАДВОР КАЈ ДЕМОНСТРАНТИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ ЖЕРНОВСКИ ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ

РАНГЕЛОВА МЕ ПОВИКА ДА ИЗЛЕЗАМ НАДВОР КАЈ ДЕМОНСТРАНТИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ ЖЕРНОВСКИ ЗА НАРАЧАНИТЕ ШАМАРИ

На денешното рочиште за предметот на СЈО Насилство во Општина Центар сведочеше поранешниот градоначалник Андреј Жерновски. Тој стигна да одговара само ...
ПЕШАЧКИОТ КЕЈ ВО СКОПЈЕ СТАНА БУЛЕВАР, ЖЕРНОВСКИ НЕ ЗНАЕ, КОЦЕ БАРА ПОЛИЦИЈА

ПЕШАЧКИОТ КЕЈ ВО СКОПЈЕ СТАНА БУЛЕВАР, ЖЕРНОВСКИ НЕ ЗНАЕ, КОЦЕ БАРА ПОЛИЦИЈА

На Кејот 13 Ноември во Скопје се вози како на булевар. Шеталиштето е блокирано од сите страни со возила. Низ новата улица која се изгради меѓу терасит ...
ЖЕРНОВСКИ ПРЕЈДЕ ВО СДСМ

ЖЕРНОВСКИ ПРЕЈДЕ ВО СДСМ

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски ќе стане член на СДСМ. Жерновски утринава на Фејсбук објави дека ја повлекува независната кандидату ...
ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЦЕНТАР, ОБЈАВИ ЗАЕВ

ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЦЕНТАР, ОБЈАВИ ЗАЕВ

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски нема да се кандидира за уште еден мандат на претстојните локални избори, објави вечерва Зоран Заев ...
ЖЕРНОВСКИ ГИ СОБРАЛ ПОТРЕБНИТЕ 250 ПОТПИСИ ЗА НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ЗА ВТОР МАНДАТ ЗА ОПШТИНА ЦЕНТАР

ЖЕРНОВСКИ ГИ СОБРАЛ ПОТРЕБНИТЕ 250 ПОТПИСИ ЗА НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ЗА ВТОР МАНДАТ ЗА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, можно е да се кандидира како независен кандидат на претстојните локални избори, објави агенцијата ...
ЖЕРНОВСКИ НАЈАВИ МОНТАЖЕН ПАРКИНГ ПО ПРОТЕСТОТ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ТРОТОАРИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

ЖЕРНОВСКИ НАЈАВИ МОНТАЖЕН ПАРКИНГ ПО ПРОТЕСТОТ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ТРОТОАРИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

Општина Центар најави дека ќе го решава проблемот со блокираните тротоари во Дебар Маало со изградба на монтажен паркинг и поставување на заштитни сто ...
„ВРАТЕТЕ НИ ГИ ТРОТОАРИТЕ“, БАРААТ ДЕБАРМААЛЦИ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ЦЕНТАР И СКОПЈЕ НА ПРОТЕСТ ЗА БЕЗБЕДНИ УЛИЦИ И ПРОТИВ ГРАДЕЖНИОТ ХАОС

„ВРАТЕТЕ НИ ГИ ТРОТОАРИТЕ“, БАРААТ ДЕБАРМААЛЦИ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ЦЕНТАР И СКОПЈЕ НА ПРОТЕСТ ЗА БЕЗБЕДНИ УЛИЦИ И ПРОТИВ ГРАДЕЖНИОТ ХАОС

Под слоганите „Вратете ни ги тротоарите“ и „Здравјето пред профитот“, жителите на скопско Дебар Маало вечерва протестираа со барање Општина Центар и Г ...
1 2 3 4 7 20 / 65 НАПИСИ