Таг: антиваксери

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ЧЕШКА ПЕЈАЧКА-АНТИВАКСЕРКА ПОЧИНА ОТКАКО НАМЕРНО СЕ ЗАРАЗИЛА СО КОРОНАВИРУСОТ

ЧЕШКА ПЕЈАЧКА-АНТИВАКСЕРКА ПОЧИНА ОТКАКО НАМЕРНО СЕ ЗАРАЗИЛА СО КОРОНАВИРУСОТ

Чешката пејачка Хана Хорак, која била противник на вакцинирањето, почина откако намерно се заразила со коронавирусот за да може да добие здравствена п ...
АКО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ НЕ ВЕРУВА ВО ВАКЦИНА, НЕ МУ Е МЕСТОТО ВО ЗДРАВСТВО, ВЕЛИ Д-Р ГРОЗДАНОВА, ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА КОМИТЕТОТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

АКО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ НЕ ВЕРУВА ВО ВАКЦИНА, НЕ МУ Е МЕСТОТО ВО ЗДРАВСТВО, ВЕЛИ Д-Р ГРОЗДАНОВА, ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА КОМИТЕТОТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

Претседателката на Националниот комитет за имунизација проф. д-р Александра Грозданова смета дека ако медицинско лице не верува во науката, нема потре ...
НЕВОЗМОЖНО Е ДА СЕ ВОВЕДЕ ДИСЦИПЛИНА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРКАТА БРНАБИЌ ДОДЕКА СРБИЈА ЈА ИМА НАЈВИСОКАТА СТАПКА НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА СВЕТОТ

НЕВОЗМОЖНО Е ДА СЕ ВОВЕДЕ ДИСЦИПЛИНА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРКАТА БРНАБИЌ ДОДЕКА СРБИЈА ЈА ИМА НАЈВИСОКАТА СТАПКА НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА СВЕТОТ

Полни кафулиња, ретко кој носи маска, речиси да нема рестрикции, пандемијата како да е завршена во Србија, но реалноста е дека таа моментално ја има н ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГИ ПРЕПОЛНИЈА БОЛНИЦИТЕ ВО РОМАНИЈА И БУГАРИЈА, ДОДЕКА ДРУГИ ЕУ ЗЕМЈИ ГИ УКИНУВААТ СИТЕ КОРОНАМЕРКИ

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ГИ ПРЕПОЛНИЈА БОЛНИЦИТЕ ВО РОМАНИЈА И БУГАРИЈА, ДОДЕКА ДРУГИ ЕУ ЗЕМЈИ ГИ УКИНУВААТ СИТЕ КОРОНАМЕРКИ

Околу 72% од возрасните во Европската Унија се целосно вакцинирани против ковид-19, но ниската стапка на имунизација во некои источни членки се закану ...
ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ ПРИЈАВИ АКО ПРОДОЛЖИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДУПРЕДИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ПО ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ

ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ ПРИЈАВИ АКО ПРОДОЛЖИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДУПРЕДИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ПО ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ

Лекарската комора предупредува дека говорот на омраза кон лекарите е кривично дело за кое во Кривичниот законик се предвидени и затворски казни и поте ...
МЛАДИТЕ ЛЕКАРИ ПОБАРАА ОД ДРЖАВАТА ДА ГИ ЗАШТИТИ ОД АНТИВАКСЕРИТЕ КОИ ВО СКОПЈЕ ВИКАА ДЕКА ДОКТОРИТЕ СЕ УБИЈЦИ

МЛАДИТЕ ЛЕКАРИ ПОБАРАА ОД ДРЖАВАТА ДА ГИ ЗАШТИТИ ОД АНТИВАКСЕРИТЕ КОИ ВО СКОПЈЕ ВИКАА ДЕКА ДОКТОРИТЕ СЕ УБИЈЦИ

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари, по протестот во Скопје на толпа против ковид-мерките и вакцините против коронавирусот која скандираше ...
ФЕЈСБУК ОТСТРАНИЛ СТОТИЦИ РУСКИ СТРАНИЦИ ПРЕКУ КОИ СЕ ШИРЕЛЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕТО

ФЕЈСБУК ОТСТРАНИЛ СТОТИЦИ РУСКИ СТРАНИЦИ ПРЕКУ КОИ СЕ ШИРЕЛЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕТО

Фејсбук отстранил стотици страници за кои вели дека служеле за ширење дезинформации за вакцинирањето, а кои биле водени од Русија. Главна цел на оваа ...
ПРЕСТАНАВ ДА СЕ ДРУЖАМ СО ЛУЃЕТО КОИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ЏЕНИФЕР АНИСТОН

ПРЕСТАНАВ ДА СЕ ДРУЖАМ СО ЛУЃЕТО КОИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ЏЕНИФЕР АНИСТОН

Актерката Џенифер Анистон ја бранеше својата одлука да ги прекине контактите со пријатели и соработници кои не сакаат да кажат дали се вакцинирани про ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГИ ПОВИКУВА НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ДА ГИ ЛОВАТ ЛЕКАРИТЕ АНТИВАКСЕРИ НА ФЕЈСБУК

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГИ ПОВИКУВА НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ДА ГИ ЛОВАТ ЛЕКАРИТЕ АНТИВАКСЕРИ НА ФЕЈСБУК

Надлежните институции да постапат согласно законските регулативи за да се спречи ширење лажни вести по социјалните мрежи, вели Министерството за здрав ...
ВО СРБИЈА ПРИВЕДЕНИ ПЕТМИНА АНТИВАКСЕРИ, ЕДЕН ОД НИВ СЕ ВАКЦИНИРАЛ ПРОТИВ КОВИД-19

ВО СРБИЈА ПРИВЕДЕНИ ПЕТМИНА АНТИВАКСЕРИ, ЕДЕН ОД НИВ СЕ ВАКЦИНИРАЛ ПРОТИВ КОВИД-19

Петмина антиваксери се приведени оваа недела во Србија поради кампањата против вакцинирањето, а еден од нив примил вакцина против ковид-19, изјави пре ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ