Таг: антиваксери

1 215 / 15 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА УПАДНА ВО СТАНОТ НА СРПСКАТА АНТИВАКСЕРКА ЈОВАНА СТОЈКОВИЌ ПОРАДИ ШИРЕЊЕ СТРАВ И ПАНИКА

ПОЛИЦИЈАТА УПАДНА ВО СТАНОТ НА СРПСКАТА АНТИВАКСЕРКА ЈОВАНА СТОЈКОВИЌ ПОРАДИ ШИРЕЊЕ СТРАВ И ПАНИКА

Српската полиција утрово упадна во станот на претседателката на движењето „Живеам за Србија“ Јована Стојковиќ и нејзиниот сопруг поради, како што е на ...
ЈАПОНИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДОДЕКА СКЕПСАТА КОН ВАКЦИНИ ВО ЗЕМЈАТА ОСТАНУВА ГОЛЕМА

ЈАПОНИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДОДЕКА СКЕПСАТА КОН ВАКЦИНИ ВО ЗЕМЈАТА ОСТАНУВА ГОЛЕМА

Јапонија вчера и официјално ја одобри првата вакцина против ковид-19 и кажа дека ќе почне со имунизацијата во наредните неколку дена, два месеца покас ...
ОНИЕ ШТО ЌЕ ОДБИЈАТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19 НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ИМААТ ПРАВО НА РЕСПИРАТОР, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИ ЛЕКАР

ОНИЕ ШТО ЌЕ ОДБИЈАТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19 НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ИМААТ ПРАВО НА РЕСПИРАТОР, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИ ЛЕКАР

Луѓето кои одбиваат да се вакцинираат против ковид-19 не би требало да имаат пристап до респиратор и други итни медицински услуги, смета член на герма ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПРЕДЛОЖИ КАЗНИ ОД ПО 2.000 ЕВРА ЗА 15-МИНАТА УЧЕСНИЦИ НА АНТИВАКСЕРСКИОТ ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДАТА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПРЕДЛОЖИ КАЗНИ ОД ПО 2.000 ЕВРА ЗА 15-МИНАТА УЧЕСНИЦИ НА АНТИВАКСЕРСКИОТ ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДАТА

Основното јавно обвинителство Скопје предложи 15 лица кои учествуваа на протестот против вакцини и 5Г пред Владата на 31 мај да бидат казнети со по 2. ...
2.500 ЕВРА КАЗНА ЗА РОДИТЕЛИ ШТО НЕ ГИ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, НОВ ЗАКОН ВО ГЕРМАНИЈА

2.500 ЕВРА КАЗНА ЗА РОДИТЕЛИ ШТО НЕ ГИ ВАКЦИНИРААТ ДЕЦАТА ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, НОВ ЗАКОН ВО ГЕРМАНИЈА

Родителите кои нема да ги вакцинираат децата за мали сипаници може да добијат казни од илјадници евра, според новиот предлог-закон во Германија. Минис ...
1 215 / 15 НАПИСИ