Таг: Апелациски суд

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
ОСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО БОРО СТОЈЧЕВ ДО НОВА ГОДИНА МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ФУНКЦИЈАТА ОТКАКО АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

ОСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО БОРО СТОЈЧЕВ ДО НОВА ГОДИНА МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ФУНКЦИЈАТА ОТКАКО АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

Градоначалникот на Општина Ново Село Боро Стојчев до новогодишните празници може да се врати на на функција откако Штипска апелација му ја намали казн ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОТВРДИ УСЛОВНАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА НА ИВОНА, ИМА РОК ОД ГОДИНА ДЕНА ДА ГО ПЛАТИ ЗАТАЕНИОТ ДАНОК

АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОТВРДИ УСЛОВНАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА НА ИВОНА, ИМА РОК ОД ГОДИНА ДЕНА ДА ГО ПЛАТИ ЗАТАЕНИОТ ДАНОК

Апелациониот суд Скопје ѝ ја потврди условната затворска казна на Ивона Талевска, новинарка од ТВ „Сител“ и бизнисменка. „Апелациониот суд во врска ...
АПЕЛАЦИЈА ГИ ПРЕИНАЧИ УСЛОВНИТЕ ВО ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ЗА ДЕВЕТТЕМИНА ОСУДЕНИ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА НА 27 АПРИЛ

АПЕЛАЦИЈА ГИ ПРЕИНАЧИ УСЛОВНИТЕ ВО ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ЗА ДЕВЕТТЕМИНА ОСУДЕНИ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА НА 27 АПРИЛ

Апелацискиот суд ги преиначи условните во ефективни затворски казни за деветтемина осудени од Основниот суд Скопје 1 за кривичното дело учество во тол ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА НА ГРУЈЕВСКИ ВО „ТВРДИНА 2“

АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА НА ГРУЈЕВСКИ ВО „ТВРДИНА 2“

Апелациските судии во Скопје ја укинаа пресудата за поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски во предметот на СЈО „Тврдина 2“, за ...
ФУНКЦИОНЕР ОД ДУИ И ЧОВЕК ДА УБИЕ НЕМА ДА ОДГОВАРА, КАЖА ЕКСРАЗУЗНАВАЧОТ БОГОЕВСКИ ОТКАКО АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА ЗА КЛЕВЕТА НА АХМЕТИ И ЏАФЕРИ

ФУНКЦИОНЕР ОД ДУИ И ЧОВЕК ДА УБИЕ НЕМА ДА ОДГОВАРА, КАЖА ЕКСРАЗУЗНАВАЧОТ БОГОЕВСКИ ОТКАКО АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ПРЕСУДАТА ЗА КЛЕВЕТА НА АХМЕТИ И ЏАФЕРИ

Пресудата што ја донесе судијата Нухи Рустеми од Основниот суд Скопје 2 по тужбата за клевета на Али Ахмети и Муса Џафери против поранешниот разузнава ...
СЈО БАРА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ИВОНА МЕСТО УСЛОВНА

СЈО БАРА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ИВОНА МЕСТО УСЛОВНА

Специјалното обвинителство денеска поднесе жалба до Апелациониот суд Скопје со која бара преквалификација на условната во затворска казна за новинарка ...
ЛИДИЈА ДИМЧЕВСКА ИЗБРАНА ЗА В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

ЛИДИЈА ДИМЧЕВСКА ИЗБРАНА ЗА В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

Апелационата судијка Лидија Димчевска, со 31 година судиски стаж, назначена е за в.д. претседател на Апелациониот суд Скопје. Досегашната претседателк ...
НОВИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ЧАВКОВ, МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ И УШТЕ 10-МИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ, ОТСЕГА ВРХОВНИОТ СУД ЌЕ ОДЛУЧУВА ПО ЖАЛБИТЕ

НОВИ 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ЧАВКОВ, МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ И УШТЕ 10-МИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ, ОТСЕГА ВРХОВНИОТ СУД ЌЕ ОДЛУЧУВА ПО ЖАЛБИТЕ

Апелациониот суд Скопје, откако минатата недела им ги одби жалбите на осомничените за 27 април пратеници и функционери од МВР за третата мерка притвор ...
ЧАВКОВ ОСТАНУВА ВО ШУТКА, БЕТМЕН, АРНАУДОВ И ДАМОВСКИ ПУШТЕНИ ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

ЧАВКОВ ОСТАНУВА ВО ШУТКА, БЕТМЕН, АРНАУДОВ И ДАМОВСКИ ПУШТЕНИ ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

Од затворот во Шутка, со одлука на советот за организиран криминал во Скопска апелација, во куќен притвор заминуваат организаторите на протестите „За ...
ФЕНИ Е ВО СТЕЧАЈ, ПОТВРДИ СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

ФЕНИ Е ВО СТЕЧАЈ, ПОТВРДИ СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА

Апелацискиот суд од Скопје ја отфрли жалбата на компанијата „Кунико ресорсис“ за стечајот во кавадаречката фабрика „Фени“, информираа од велешкиот Осн ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ