Таг: Арбер Адеми

1 214 / 14 НАПИСИ
ТЕРЕНСКА ВАКЦИНАЦИЈА И АГРЕСИВНА КАМПАЊА ВО УЧИЛИШТАТА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ АДЕМИ

ТЕРЕНСКА ВАКЦИНАЦИЈА И АГРЕСИВНА КАМПАЊА ВО УЧИЛИШТАТА, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ АДЕМИ

Теренска вакцинација ќе има и во училиштата, рече министерот за образование Арбер Адеми одговарајќи на новинарско прашање дали ќе дозволат прием на не ...
48 АМЕРИКАНСКИ ВОЛОНТЕРИ ОД 23. ГРУПА НА МИРОВНИОТ КОРПУС ЌЕ ПОМАГААТ ВО 35 ОПШТИНИ

48 АМЕРИКАНСКИ ВОЛОНТЕРИ ОД 23. ГРУПА НА МИРОВНИОТ КОРПУС ЌЕ ПОМАГААТ ВО 35 ОПШТИНИ

Свечена заклетва денес положија 48 американски волонтери од Мировниот корупус, кои ќе работат во основни и средни училишта, во дневни центри за деца с ...
ПРОДОЛЖУВА КАМПАЊАТА НА ВИП „ИНТЕРНЕТОТ НЕ Е САМО ИГРА, КЛИКАЈ БЕЗБЕДНО“

ПРОДОЛЖУВА КАМПАЊАТА НА ВИП „ИНТЕРНЕТОТ НЕ Е САМО ИГРА, КЛИКАЈ БЕЗБЕДНО“

Телекомуникациската компанија ВИП продолжува со проектот „Интернетот не e само игра. Кликај безбедно…“, а кампањата ја почна денеска од основното учил ...
ОМБУДСМАНОТ И МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ГИ ПОВИКУВААТ НАСТАВНИЦИТЕ ДА ИЗДВОЈАТ ВРЕМЕ И ЗА ДЕЦАТА СО НЕТИПИЧЕН РАЗВОЈ

ОМБУДСМАНОТ И МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ГИ ПОВИКУВААТ НАСТАВНИЦИТЕ ДА ИЗДВОЈАТ ВРЕМЕ И ЗА ДЕЦАТА СО НЕТИПИЧЕН РАЗВОЈ

Министерот за образование Арбер Адеми, во пораката за стартот на новата учебна година упати апел до наставниците на првиот воведен час со учениците да ...
1 214 / 14 НАПИСИ