Таг: АстраЗенека

1 2 3 11 10 / 105 НАПИСИ
ЛЕКОТ ПРОТИВ КОВИД-19 НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА ПОЛОВИНА ГИ НАМАЛИЛ ТЕШКО БОЛНИТЕ И СМРТНИТЕ СЛУЧАИ

ЛЕКОТ ПРОТИВ КОВИД-19 НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА ПОЛОВИНА ГИ НАМАЛИЛ ТЕШКО БОЛНИТЕ И СМРТНИТЕ СЛУЧАИ

Фармацевтската компанија „АстраЗенека“ објави дека има позитивни резултати од тестирањето на лек  за превенција и за лекување на тешки случаи заболени ...
ПОЧНА РЕВАКЦИНАЦИЈАТА СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ВО ВЕЛЕС ОТКАКО ПЕРИОДОТ МЕЃУ ДВЕ ДОЗИ СЕ СКРАТИ ОД 12 НА 6 НЕДЕЛИ

ПОЧНА РЕВАКЦИНАЦИЈАТА СО „АСТРАЗЕНЕКА“ ВО ВЕЛЕС ОТКАКО ПЕРИОДОТ МЕЃУ ДВЕ ДОЗИ СЕ СКРАТИ ОД 12 НА 6 НЕДЕЛИ

Во пунктот во спортската сала „Коле Неделковски“  во Велес, од денес започна ревакцинацијата со вакцината „АстраЗенека“, која требеше граѓаните како в ...
РЕВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЌЕ СЕ ПРИМА НА 6 НЕДЕЛИ, НАМЕСТО КАКО ДОСЕГА НА 12 НЕДЕЛИ

РЕВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЌЕ СЕ ПРИМА НА 6 НЕДЕЛИ, НАМЕСТО КАКО ДОСЕГА НА 12 НЕДЕЛИ

Ревакцината со „АстраЗенека“ во земјава отсега ќе се врши на 6 недели, наместо како што беше досега, на 12 недели по примањето на првата доза, кажа де ...
СТИГНАА 100 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“, ДОНАЦИЈА ОД ГРЦИЈА

СТИГНАА 100 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“, ДОНАЦИЈА ОД ГРЦИЈА

Донација од Грција од 100.000 вакцини против ковид-19 на „ АстраЗенека“ пристигна  во земјава, кажа министерот за здравство Венко Филипче. Вакцините, ...
ОД ДЕНЕС ДО 10 ЈУЛИ ОТВОРЕН САЈТОТ ЗА РЕГИСТРАЦИЈА НА СИТЕ КОИ САКААТ ДА СЕ РЕВАКЦИНИРААТ ВО ЗЕМЈАВА ПО ПРВАТА ДОЗА ВО СТРАНСТВО

ОД ДЕНЕС ДО 10 ЈУЛИ ОТВОРЕН САЈТОТ ЗА РЕГИСТРАЦИЈА НА СИТЕ КОИ САКААТ ДА СЕ РЕВАКЦИНИРААТ ВО ЗЕМЈАВА ПО ПРВАТА ДОЗА ВО СТРАНСТВО

Од денес заклучно со 10 јули ќе биде во функција веб страницата vakcinacija.mk/revaccination која е за регистрација само на оние граѓани кои се вакцин ...
ДАНСКА ДОНИРА 250 ИЛЈАДИ „АСТРАЗЕНЕКА“ ВАКЦИНИ ЗА ЗЕМЈАВА, 1 МИЛИОН ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН

ДАНСКА ДОНИРА 250 ИЛЈАДИ „АСТРАЗЕНЕКА“ ВАКЦИНИ ЗА ЗЕМЈАВА, 1 МИЛИОН ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН

Северна Македонија ќе добие 250 илјади вакцини против ковид-19 од производителот „АстраЗенека“ како донација од Владата на Данска, соопшти Данската ам ...
ХРВАТСКА ЌЕ ДОНИРА УШТЕ 20 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ, ЌЕ БИДАТ ОД „АСТРАЗЕНЕКА“ ИЛИ „МОДЕРНА“, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ХРВАТСКА ЌЕ ДОНИРА УШТЕ 20 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ, ЌЕ БИДАТ ОД „АСТРАЗЕНЕКА“ ИЛИ „МОДЕРНА“, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Во земјава вчера стигнаа 10 илјади вакцини против ковид-19 од „АстраЗенека“ како донација од Хрватска, а хрватската Влада одлучи да донира уште 20 илј ...
УТРЕ ЌЕ СТИГНАТ 10.000 ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“, ДОНАЦИЈА ОД ХРВАТСКА, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

УТРЕ ЌЕ СТИГНАТ 10.000 ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“, ДОНАЦИЈА ОД ХРВАТСКА, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека утре треба да пристигна 10.000 вакцини на „АстраЗенека“, донација од Хрватска, а во текот на наредна ...
МЕРКЕЛ СЕ РЕВАКЦИНИРАШЕ СО „МОДЕРНА“, ИАКО ПРВАТА ДОЗА БЕШЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“

МЕРКЕЛ СЕ РЕВАКЦИНИРАШЕ СО „МОДЕРНА“, ИАКО ПРВАТА ДОЗА БЕШЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“

Германската канцеларка Ангела Меркел прими втора доза ковид вакцина од „Модерна“, откако првата доза беше со „АстраЗенека“, соопшти владиниот портпаро ...
ИЛЈАДНИЦИ МАКЕДОНЦИ ЗАМИНАА НА ВАКЦИНАЦИЈА ВО СРБИЈА, НА ТАБАНОВЦЕ СЕ ЧЕКА 45 МИНУТИ

ИЛЈАДНИЦИ МАКЕДОНЦИ ЗАМИНАА НА ВАКЦИНАЦИЈА ВО СРБИЈА, НА ТАБАНОВЦЕ СЕ ЧЕКА 45 МИНУТИ

Во Србија на вакцинација против ковид-19 денеска заминаа илјадници Македонци, од кои поголем дел за да ја примат втората доза во Ниш и Белрад, откако ...
1 2 3 11 10 / 105 НАПИСИ