Таг: Авганистан

1 2 3 4 5 10 30 / 95 НАПИСИ
САД ОТСЕГА ПОМАЛКУ ЌЕ СЕ ПОТПИРААТ НА ВОЕНАТА СИЛА ВО НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, КАЖА БАЈДЕН, БРАНЕЈЌИ ГО ПОВЛЕКУВАЊЕТО ОД АВГАНИСТАН

САД ОТСЕГА ПОМАЛКУ ЌЕ СЕ ПОТПИРААТ НА ВОЕНАТА СИЛА ВО НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, КАЖА БАЈДЕН, БРАНЕЈЌИ ГО ПОВЛЕКУВАЊЕТО ОД АВГАНИСТАН

Џо Бајден уште еднаш ја бранеше својата одлука за повлекување на американската војска од Авганистан, што го отвори патот за враќање на талибанците на ...
БЕГАЛКА ОД АВГАНИСТАН РОДИ ЗДРАВО МАШКО БЕБЕ НА СКОПСКАТА ГИНЕКОЛОШКА КЛИНИКА

БЕГАЛКА ОД АВГАНИСТАН РОДИ ЗДРАВО МАШКО БЕБЕ НА СКОПСКАТА ГИНЕКОЛОШКА КЛИНИКА

Жената од Авганистан, која синоќа прва слезе на Скопскиот аеродром со првата група евакуирани бегалци, денес се породи со здраво машко бебе на Клиника ...
ТАЛИБАНЦИТЕ ВЕТИЈА БЕЗБЕДНОСТ, АМНЕСТИЈА И ПОВТОРНО ОТВОРАЊЕ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ

ТАЛИБАНЦИТЕ ВЕТИЈА БЕЗБЕДНОСТ, АМНЕСТИЈА И ПОВТОРНО ОТВОРАЊЕ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ

Талибанските лидери ветија дека ќе је обезбедат земјата, брзо повторно ќе го отворат аеродромот во Кабул и дека ќе има општа амнестија на бившите прот ...
ТАЛИБАНЦИТЕ СЛАВАТ ЦЕЛОСНА НЕЗАВИСНОСТ ОТКАКО ПОСЛЕДНИТЕ АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИЦИ ЗАМИНАА ОД АВГАНИСТАН

ТАЛИБАНЦИТЕ СЛАВАТ ЦЕЛОСНА НЕЗАВИСНОСТ ОТКАКО ПОСЛЕДНИТЕ АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИЦИ ЗАМИНАА ОД АВГАНИСТАН

Славенички истрели се слушаа низ Кабул додека талибанците утрово ја презедоа контролата врз аеродромот, откако синоќа од Авганистан си заминаа и после ...
НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ПРИСТИГНАА 149 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН

НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ПРИСТИГНАА 149 БЕГАЛЦИ ОД АВГАНИСТАН

На Скопскиот аеродром доцна во понеделник навечер пристигна првата група евакуирани бегалци од Авганистан. Станува збор за 149 граѓани на Авганистан, ...
САД ГО ЗАВРШИЈА ПОВЛЕКУВАЊЕТО ОД АВГАНИСТАН, СТАВАЈЌИ КРАЈ НА СВОЈАТА НАЈДОЛГА ВОЈНА ДОСЕГА

САД ГО ЗАВРШИЈА ПОВЛЕКУВАЊЕТО ОД АВГАНИСТАН, СТАВАЈЌИ КРАЈ НА СВОЈАТА НАЈДОЛГА ВОЈНА ДОСЕГА

САД вечерва го комплетираа повлекувањето од Авганистан, ставајќи крај на својата најдолга војна досега и затворајќи поглавје во својата воена историја ...
ВО АМЕРИКАНСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВО КАБУЛ ПОГОДЕНО ВОЗИЛО НА БОМБАШ САМОУБИЕЦ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

ВО АМЕРИКАНСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВО КАБУЛ ПОГОДЕНО ВОЗИЛО НА БОМБАШ САМОУБИЕЦ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

Талибанците и САД потврдија дека во американски воздушен напад во Кабул е погодено возило на бомбаш самоубиец на Исламска држава кој сакал да се разне ...
УШТЕ ДЕНЕСКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА НОВ НАПАД НА КАБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ, ПРЕДУПРЕДИ БАЈДЕН

УШТЕ ДЕНЕСКА БИ МОЖЕЛО ДА ИМА НОВ НАПАД НА КАБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ, ПРЕДУПРЕДИ БАЈДЕН

Многу е веројатно дека наскоро ќе има уште еден напад на аеродромот во Кабул, предупреди американскиот претседател Џо Бајден, додавајќи дека неговите ...
НАД 170 ЖРТВИ ВО НАПАДОТ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ, СЕ РАЗНЕЛ ЕДЕН, А НЕ ДВАЈЦА БОМБАШИ

НАД 170 ЖРТВИ ВО НАПАДОТ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ, СЕ РАЗНЕЛ ЕДЕН, А НЕ ДВАЈЦА БОМБАШИ

Бројот на загинати во нападот на аеродромот во Кабул се искачи на 170, изјави авганистански службеник за јавно здравство за Би-Би-Си. Зголемениот број ...
ЗАПАДОТ МОРА ДА ЈА НАУЧИ ЛЕКЦИЈАТА ОД АВГАНИСТАН, РЕЧЕ РУСКИОТ МИНИСТЕР ЛАВРОВ

ЗАПАДОТ МОРА ДА ЈА НАУЧИ ЛЕКЦИЈАТА ОД АВГАНИСТАН, РЕЧЕ РУСКИОТ МИНИСТЕР ЛАВРОВ

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го критикуваше Западот по бомбашките напади во Кабул. Во вчерашните две експлозии на аеродромот во ...
1 2 3 4 5 10 30 / 95 НАПИСИ