Таг: Австралија

1 2 3 7 10 / 68 НАПИСИ
ЃОКОВИЌ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД НА 16 ДЕКЕМВРИ, А СЛЕДНИОТ ДЕН ВРАЧИЛ ПЕХАРИ НА ДЕЦА

ЃОКОВИЌ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД НА 16 ДЕКЕМВРИ, А СЛЕДНИОТ ДЕН ВРАЧИЛ ПЕХАРИ НА ДЕЦА

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ имал позитивен тест на ковид на 16 декември, а сепак на 17 декември, на свеченоста во Белград им ги врачил ...
ЃОКОВИЌ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 НА 16 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛАТ НЕГОВИТЕ АДВОКАТИ ВО СУДСКИТЕ ДОКУМЕНТИ

ЃОКОВИЌ БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 НА 16 ДЕКЕМВРИ, ВЕЛАТ НЕГОВИТЕ АДВОКАТИ ВО СУДСКИТЕ ДОКУМЕНТИ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ добил дозвола за изземање од вакцинација, што е услов за влез во Австралија, поради скорешна зараза со ковид- ...
АВСТРАЛИЈА ГИ ИСТРАЖУВА ВИЗИТЕ И НА ДРУГИ ТЕНИСЕРИ ПО ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ЃОКОВИЌ

АВСТРАЛИЈА ГИ ИСТРАЖУВА ВИЗИТЕ И НА ДРУГИ ТЕНИСЕРИ ПО ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ЃОКОВИЌ

Австралиските власти објавија дека ги истражуваат визите и на други странски тенисери откако Новак Ѓоковиќ беше приведен на аеродромот во Мелбурн пора ...
ЃОКОВИЌ ИЗБЕГНА ИТНА ДЕПОРТАЦИЈА И СЕ ИЗБОРИ ДА ОСТАНЕ ВО АВСТРАЛИЈА ДО ПОНЕДЕЛНИК

ЃОКОВИЌ ИЗБЕГНА ИТНА ДЕПОРТАЦИЈА И СЕ ИЗБОРИ ДА ОСТАНЕ ВО АВСТРАЛИЈА ДО ПОНЕДЕЛНИК

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ ќе остане во Австралија најмалку до понеделник откако неговите адвокати во последен момент вложиле жалба во фе ...
СО МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕВМЕ ДА ОДИМЕ НИ НА ПОГРЕБ, А ЃОКОВИЌ НЕВАКЦИНИРАН МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО АВСТРАЛИЈА, ЖЕСТОКИ РЕАКЦИИ НА ВЕСТА ДЕКА ТЕНИСЕРОТ ДОБИЛ МЕДИЦИНСКО ИЗЗЕМАЊЕ

СО МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕВМЕ ДА ОДИМЕ НИ НА ПОГРЕБ, А ЃОКОВИЌ НЕВАКЦИНИРАН МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО АВСТРАЛИЈА, ЖЕСТОКИ РЕАКЦИИ НА ВЕСТА ДЕКА ТЕНИСЕРОТ ДОБИЛ МЕДИЦИНСКО ИЗЗЕМАЊЕ

Австралијците гневно реагираа на веста дека на Новак Ѓоковиќ му е дозволен настап на Отвореното првенство на Австралија иако не е вакциниран против ко ...
АВСТРАЛИСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО ПРОНАЈДЕ 4-ГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ИСЧЕЗНА ПРЕД 18 ДЕНА И ЗА КОЕ РАСПИША НАГРАДА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ

АВСТРАЛИСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО ПРОНАЈДЕ 4-ГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ИСЧЕЗНА ПРЕД 18 ДЕНА И ЗА КОЕ РАСПИША НАГРАДА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ

Четиригодишното девојче кое пред 18 дена исчезна од камп во Западна Австралија е пронајдено живо и здраво во заклучена куќа, објави полицијата. Клио С ...
СЕМЕЈСТВА СЕ ОБЕДИНИЈА НА АЕРОДРОМОТ ВО СИДНЕЈ ОТКАКО АВСТРАЛИЈА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ПО 20 МЕСЕЦИ

СЕМЕЈСТВА СЕ ОБЕДИНИЈА НА АЕРОДРОМОТ ВО СИДНЕЈ ОТКАКО АВСТРАЛИЈА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ПО 20 МЕСЕЦИ

Солзи, прегратки и смеа го исполнија меѓународниот аеродром во Сиднеј откако Австралија денеска ги отвори своите граници за првпат по 20 месеци, овозм ...
АВСТРАЛИСКИТЕ ВЛАСТИ НУДАТ НАГРАДА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА ДА СЕ ПРОНАЈДЕ ЧЕТИРИГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗА КОЕ СТРАВУВААТ ДЕКА Е КИДНАПИРАНО

АВСТРАЛИСКИТЕ ВЛАСТИ НУДАТ НАГРАДА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА ДА СЕ ПРОНАЈДЕ ЧЕТИРИГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗА КОЕ СТРАВУВААТ ДЕКА Е КИДНАПИРАНО

Австралиските власти понудија награда од милион долари за информација која може да доведе до пронаоѓање на четиригодишно девојче, за кое стравуваат де ...
ФРАНЦИЈА ЌЕ ГО ВРАТИ АМБАСАДОРОТ ВО САД, НО ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ИГНОРИРА АВСТРАЛИЈА ПОРАДИ НОВИОТ БЕЗБЕДНОСЕН ПАКТ

ФРАНЦИЈА ЌЕ ГО ВРАТИ АМБАСАДОРОТ ВО САД, НО ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ИГНОРИРА АВСТРАЛИЈА ПОРАДИ НОВИОТ БЕЗБЕДНОСЕН ПАКТ

Франција ќе го врати својот амбасадор во САД следната недела, откако Џо Бајден и Емануел Макрон во получасовниот телефонски разговор се договорија да ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,8 СТЕПЕНИ ГО ПОГОДИ МЕЛБУРН, НЕМА ЖРТВИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,8 СТЕПЕНИ ГО ПОГОДИ МЕЛБУРН, НЕМА ЖРТВИ

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтерова скала го погоди југоисточниот дел на Австралија, оштетувајќи згради во Мелбурн. Епицентар на земјо ...
1 2 3 7 10 / 68 НАПИСИ