Таг: автопат

1 4 5 657 / 57 НАПИСИ
БОМБАТА ОД 140 КИЛА НАЈДЕНА КАЈ ШТИП ЌЕ СЕ ДИСЛОЦИРА НА КРИВОЛАК

БОМБАТА ОД 140 КИЛА НАЈДЕНА КАЈ ШТИП ЌЕ СЕ ДИСЛОЦИРА НА КРИВОЛАК

Тешката неексплодирана бомба најдена пред еден месец во близина на обиколницата кај приградската населба Три Чешми, на влезот во Штип и патот за Струм ...
ПЕШЕВСКИ ПОТПИШАЛ МАКЕДОНИЈА ДА ПЛАЌА ЗА ДОЦНЕЊЕТО НА КИНЕЗИТЕ ЗА АВТОПАТОТ КОН ШТИП

ПЕШЕВСКИ ПОТПИШАЛ МАКЕДОНИЈА ДА ПЛАЌА ЗА ДОЦНЕЊЕТО НА КИНЕЗИТЕ ЗА АВТОПАТОТ КОН ШТИП

Поранешниот вицепремиер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски на кинеските изведувачи им потпишал документ, според кој Македонија ќе плаќа за доц ...
УКРАДЕНА ОГРАДАТА ОД НАДВОЗНИКОТ НА АВТОПАТОТ КАЈ НЕГОТИНО

УКРАДЕНА ОГРАДАТА ОД НАДВОЗНИКОТ НА АВТОПАТОТ КАЈ НЕГОТИНО

Украдена е заштитна ограда од првиот надвозник на автопатот од Неготино кон Демир Капија. Ја исекле со бонсек. Додека автопатот се реновира и работи с ...
ТРИ ФИРМИ ДОБИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ДА ГИ ЧИСТАТ ПАТИШТАТА, МАКЕДОНИЈА БЛОКИРАНА ОД 20 СМ СНЕГ

ТРИ ФИРМИ ДОБИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ДА ГИ ЧИСТАТ ПАТИШТАТА, МАКЕДОНИЈА БЛОКИРАНА ОД 20 СМ СНЕГ

„Македонија пат“ има договор вреден 1,5 милион евра со 3 приватни компании за ангажирање механизација за чистење на патиштата. Според Електронскиот ...
ВЛАДАТА И „СТАНДАРД И ПУРС“ НА РАЗЛИЧНИ ПОЗИЦИИ ОКОЛУ КИНЕСКИОТ КРЕДИТ ЗА АВТОПАТИШТАТА

ВЛАДАТА И „СТАНДАРД И ПУРС“ НА РАЗЛИЧНИ ПОЗИЦИИ ОКОЛУ КИНЕСКИОТ КРЕДИТ ЗА АВТОПАТИШТАТА

„Стандард и Пурс“ го потврди кредитниот рејтингот „ББ-/Б“ на Македонија со стабилен изглед, соопшти рејтинг агенцијата. Стабилниот изглед, како што со ...
ЗА ДА НЕ ЈАДАТ ЌОТЕК СТЕЧАЈЦИТЕ НЕ ПРОТЕСТИРАА НА НАПЛАТНАТА РАМПА РОМАНОВЦЕ

ЗА ДА НЕ ЈАДАТ ЌОТЕК СТЕЧАЈЦИТЕ НЕ ПРОТЕСТИРАА НА НАПЛАТНАТА РАМПА РОМАНОВЦЕ

Полицијата не ги пушти стечајците да протестираат на автопатот Куманово - Скопје. Наместо на наплатната рампа Романовце, како што најавија, стотина ст ...
ЛИЛЕ СТЕЧАЈКАТА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ДА НЕ ПРОТЕСТИРА НА АВТОПАТ

ЛИЛЕ СТЕЧАЈКАТА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ДА НЕ ПРОТЕСТИРА НА АВТОПАТ

Откако најавија дека утре со протест ќе ја блокираат наплатната рампа Романовце, стечајката Лилјана Георгиевска и координаторот Али Османи, вчера биле ...
1 4 5 657 / 57 НАПИСИ