Таг: автопат

1 3 4 5 6 50 / 51 НАПИСИ
ДВЕТЕ ОБВИНИТЕЛСТВА ОТВОРИЛЕ НОВИ ИСТРАГИ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, ОТКРИ МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

ДВЕТЕ ОБВИНИТЕЛСТВА ОТВОРИЛЕ НОВИ ИСТРАГИ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, ОТКРИ МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

За градбата на автопатите во 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ предистражни и истражни постапки водат Обвинителството за организиран криминал и кору ...
ЦИПРАС МУ ВЕТИЛ НА ЗАЕВ ДЕКА ЌЕ ЈА ОДБЛОКИРА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА СПОГОДБАТА ЗА СТАБИЛИЗАЦИЈА И АСОЦИЈАЦИЈА СО ЕУ, ЗАКОЧЕНА ОД 2009

ЦИПРАС МУ ВЕТИЛ НА ЗАЕВ ДЕКА ЌЕ ЈА ОДБЛОКИРА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА СПОГОДБАТА ЗА СТАБИЛИЗАЦИЈА И АСОЦИЈАЦИЈА СО ЕУ, ЗАКОЧЕНА ОД 2009

Грција нема да ја блокира Република Македонија да ја почне втората фаза од имплементацијата на Спогодбата за стабилизација и асоцијација (ССА), како и ...
ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ И ПАДНА НА АВТОПАТ ВО САД, ИМА ЗАГИНАТИ

ВОЗ ИЗЛЕТА ОД ШИНИ И ПАДНА НА АВТОПАТ ВО САД, ИМА ЗАГИНАТИ

Воз на американската компанија „Амтрак“ излета од шини и падна на автопат во сојузната држава Вашингтон и властите соопштија дека има загинати. Тра ...
БРАНИТЕЛИТЕ ЗАГИНАТИ НА КАРПАЛАК СЀ УШТЕ НЕМААТ ДОСТОИНСТВЕН СПОМЕНИК

БРАНИТЕЛИТЕ ЗАГИНАТИ НА КАРПАЛАК СЀ УШТЕ НЕМААТ ДОСТОИНСТВЕН СПОМЕНИК

Во месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје се одбележа шеснаесетгодишнината од убиството на десетте бранители од резервниот состав на АРМ. На 8 а ...
БОМБАТА ОД 140 КИЛА НАЈДЕНА КАЈ ШТИП ЌЕ СЕ ДИСЛОЦИРА НА КРИВОЛАК

БОМБАТА ОД 140 КИЛА НАЈДЕНА КАЈ ШТИП ЌЕ СЕ ДИСЛОЦИРА НА КРИВОЛАК

Тешката неексплодирана бомба најдена пред еден месец во близина на обиколницата кај приградската населба Три Чешми, на влезот во Штип и патот за Струм ...
ПЕШЕВСКИ ПОТПИШАЛ МАКЕДОНИЈА ДА ПЛАЌА ЗА ДОЦНЕЊЕТО НА КИНЕЗИТЕ ЗА АВТОПАТОТ КОН ШТИП

ПЕШЕВСКИ ПОТПИШАЛ МАКЕДОНИЈА ДА ПЛАЌА ЗА ДОЦНЕЊЕТО НА КИНЕЗИТЕ ЗА АВТОПАТОТ КОН ШТИП

Поранешниот вицепремиер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски на кинеските изведувачи им потпишал документ, според кој Македонија ќе плаќа за доц ...
УКРАДЕНА ОГРАДАТА ОД НАДВОЗНИКОТ НА АВТОПАТОТ КАЈ НЕГОТИНО

УКРАДЕНА ОГРАДАТА ОД НАДВОЗНИКОТ НА АВТОПАТОТ КАЈ НЕГОТИНО

Украдена е заштитна ограда од првиот надвозник на автопатот од Неготино кон Демир Капија. Ја исекле со бонсек. Додека автопатот се реновира и работи с ...
ТРИ ФИРМИ ДОБИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ДА ГИ ЧИСТАТ ПАТИШТАТА, МАКЕДОНИЈА БЛОКИРАНА ОД 20 СМ СНЕГ

ТРИ ФИРМИ ДОБИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ДА ГИ ЧИСТАТ ПАТИШТАТА, МАКЕДОНИЈА БЛОКИРАНА ОД 20 СМ СНЕГ

„Македонија пат“ има договор вреден 1,5 милион евра со 3 приватни компании за ангажирање механизација за чистење на патиштата. Според Електронскиот ...
ВЛАДАТА И „СТАНДАРД И ПУРС“ НА РАЗЛИЧНИ ПОЗИЦИИ ОКОЛУ КИНЕСКИОТ КРЕДИТ ЗА АВТОПАТИШТАТА

ВЛАДАТА И „СТАНДАРД И ПУРС“ НА РАЗЛИЧНИ ПОЗИЦИИ ОКОЛУ КИНЕСКИОТ КРЕДИТ ЗА АВТОПАТИШТАТА

„Стандард и Пурс“ го потврди кредитниот рејтингот „ББ-/Б“ на Македонија со стабилен изглед, соопшти рејтинг агенцијата. Стабилниот изглед, како што со ...
ЗА ДА НЕ ЈАДАТ ЌОТЕК СТЕЧАЈЦИТЕ НЕ ПРОТЕСТИРАА НА НАПЛАТНАТА РАМПА РОМАНОВЦЕ

ЗА ДА НЕ ЈАДАТ ЌОТЕК СТЕЧАЈЦИТЕ НЕ ПРОТЕСТИРАА НА НАПЛАТНАТА РАМПА РОМАНОВЦЕ

Полицијата не ги пушти стечајците да протестираат на автопатот Куманово - Скопје. Наместо на наплатната рампа Романовце, како што најавија, стотина ст ...
1 3 4 5 6 50 / 51 НАПИСИ