Таг: барок

1 2 3 4 5 30 / 46 НАПИСИ
ЕВН НЕ ЈА ПРАВИ ФАСАДАТА ШТО ЈА ПОБАРА ГРУЕВСКИ ЗА „СКОПЈЕ 2014“ ОТИ ЈА ПРОДАВА ЗГРАДАТА

ЕВН НЕ ЈА ПРАВИ ФАСАДАТА ШТО ЈА ПОБАРА ГРУЕВСКИ ЗА „СКОПЈЕ 2014“ ОТИ ЈА ПРОДАВА ЗГРАДАТА

Фасадата на зградата на ЕВН и ЕЛЕМ во центарот на Скопје не се прави оти компанијата ја продава зградата. Зградата беше еден од најзначајните објек ...
КАМУФЛАЖА ВИ Е ЗЕЛЕНИОТ ПОКРИВ, МУ РЕЧЕ СОВЕТНИКОТ ОД ГРОМ ТРАЈАНОВСКИ НА ШИЛЕГОВ, ТОЈ МУ ОДГОВОРИ ВИЕ ПОТРОШИВТЕ 200.000 ЕВРА ЗА СТИРОПОР НА ГТЦ

КАМУФЛАЖА ВИ Е ЗЕЛЕНИОТ ПОКРИВ, МУ РЕЧЕ СОВЕТНИКОТ ОД ГРОМ ТРАЈАНОВСКИ НА ШИЛЕГОВ, ТОЈ МУ ОДГОВОРИ ВИЕ ПОТРОШИВТЕ 200.000 ЕВРА ЗА СТИРОПОР НА ГТЦ

Зелениот покрив на Градскиот трговски центар ги скара советникот Александар Трајановски од партијата ГРОМ и градоначалникот Петре Шилегов на денешната ...
„ПЕЛАГОНИЈА“ ДВЕ ГОДИНИ СТОИ СОГОЛЕНА, ШИЛЕГОВ УШТЕ НЕМА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ ЗА ВРАЌАЊЕ НА АВТЕНТИЧНИОТ ИЗГЛЕД

„ПЕЛАГОНИЈА“ ДВЕ ГОДИНИ СТОИ СОГОЛЕНА, ШИЛЕГОВ УШТЕ НЕМА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ ЗА ВРАЌАЊЕ НА АВТЕНТИЧНИОТ ИЗГЛЕД

Фасадата на зградата на „Пелагонија“ во центарот на Скопје нема абер да почне да се гради. Откако градоначалникот Петре Шилегов веднаш по стапување ...
ЕВН СЕ ПРЕМИСЛИ, НЕМА ДА ИМА БАРОКНА ФАСАДА

ЕВН СЕ ПРЕМИСЛИ, НЕМА ДА ИМА БАРОКНА ФАСАДА

Деловната зградата во која се сместени ЕВН и ЕЛЕМ во центарот на Скопје нема да има барокна фасада како што беше одлучено во 2013 година. Информаци ...
СЕ УРИВА БАРОКНАТА ФАСАДА НА ТЦЦ ПЛАЗА

СЕ УРИВА БАРОКНАТА ФАСАДА НА ТЦЦ ПЛАЗА

Се урива барокната фасадата на ТЦЦ Плаза кај плоштадот ВМРО. Утрово со градежна механизација зад тарабите со кои е ограден објектот кој е во фаза на г ...
БАРОКНИОТ АРХИТЕКТ ЧАУШЕВСКИ ГРАТИС НАЦРТА МОДЕРНА ФАСАДА ЗА ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА НА ГАЗИ БАБА

БАРОКНИОТ АРХИТЕКТ ЧАУШЕВСКИ ГРАТИС НАЦРТА МОДЕРНА ФАСАДА ЗА ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА НА ГАЗИ БАБА

Новата зграда на скопската општина Гази Баба нема да биде барокна туку со модерна енергетско ефикасна фасада. Авторот на проектот за барок изглед на ф ...
ЗАБАВАТА ЗАВРШИ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ И ОФИЦИЈАЛНО ГИ СТОПИРАШЕ БАРОКНИТЕ ФАСАДИ НИЗ СКОПЈЕ

ЗАБАВАТА ЗАВРШИ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ И ОФИЦИЈАЛНО ГИ СТОПИРАШЕ БАРОКНИТЕ ФАСАДИ НИЗ СКОПЈЕ

Град Скопје и официјално ја стопираше изградбата на барокни фасади низ центарот на градот. Градоначалникот Петре Шилегов од самото негово доаѓање на ф ...
НАМЕСТО БАРОК „ПЕЛАГОНИЈА“ ЌЕ ГО ДОБИЕ СТАРИОТ ИЗГЛЕД, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

НАМЕСТО БАРОК „ПЕЛАГОНИЈА“ ЌЕ ГО ДОБИЕ СТАРИОТ ИЗГЛЕД, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Наместо барокна фасадата, зградата на „Пелагонија“ ќе го добие стариот изглед. Градоначалникот Петре Шилегов кој ја сопре изградбата на сите барокн ...
УСТАВНИОТ СУД РЕШИ, АМА ЗАЕВ ТРЕБА ДА ГИ ПОНИШТИ ПАРЦЕЛИТЕ ОД ПОСЕБЕН ИНТЕРЕС ЗА ГРУЕВСКИ

УСТАВНИОТ СУД РЕШИ, АМА ЗАЕВ ТРЕБА ДА ГИ ПОНИШТИ ПАРЦЕЛИТЕ ОД ПОСЕБЕН ИНТЕРЕС ЗА ГРУЕВСКИ

Уставниот суд вчера го укина членот 50 од Законот за просторно и урбанистичко планирање, според кој претходната влада на Никола Груевски прогласи над ...
ПАЃААТ ЦИГЛИ ОД СОГОЛЕНАТА ФАСАДА НА „ПЕЛАГОНИЈА“, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ БАРА НОВ ИЗВЕДУВАЧ НА БАРОКОТ

ПАЃААТ ЦИГЛИ ОД СОГОЛЕНАТА ФАСАДА НА „ПЕЛАГОНИЈА“, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ БАРА НОВ ИЗВЕДУВАЧ НА БАРОКОТ

Парчиња цигли паѓаат од извадената фасада на зградата „Пелагонија“ во најстрогиот центар на Скопје. Градежната фирма изведувач откако ја извади старат ...
1 2 3 4 5 30 / 46 НАПИСИ