Таг: Белгија

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
БЕЛГИЈА ГО ВРАТИ ЗАБОТ НА ХЕРОЈОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА КОНГО, 61 ГОДИНА ОТКАКО ГО УБИ И МУ ГО УНИШТИ ТЕЛОТО

БЕЛГИЈА ГО ВРАТИ ЗАБОТ НА ХЕРОЈОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА КОНГО, 61 ГОДИНА ОТКАКО ГО УБИ И МУ ГО УНИШТИ ТЕЛОТО

Белгија му предаде заб од конгоанскиот борец за независност Патрис Лумумба на неговото семејство на денешната церемонија во Брисел. Позлатениот заб е ...
13-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ПРОДАДЕНО НА 40-ГОДИШЕН БЕЛГИЕЦ ЗА АВИОНСКИ КАРТИ, УАПСЕНИ РОДИТЕЛИТЕ, СПАСЕНИ СИЛУВАНОТО ДЕВОЈЧЕ И ПЕТТЕ БРАЌА И СЕСТРИ

13-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ПРОДАДЕНО НА 40-ГОДИШЕН БЕЛГИЕЦ ЗА АВИОНСКИ КАРТИ, УАПСЕНИ РОДИТЕЛИТЕ, СПАСЕНИ СИЛУВАНОТО ДЕВОЈЧЕ И ПЕТТЕ БРАЌА И СЕСТРИ

Тринаесетгодишно девојче, жртва на трговија со присилен брак, е спасено од полицијата да не биде пренесено во Белгија за сексуални услуги, при што бил ...
КОЛА ВЛЕТА ВО КАРНЕВАЛСКА ПОВОРКА ВО БЕЛГИЈА, НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ

КОЛА ВЛЕТА ВО КАРНЕВАЛСКА ПОВОРКА ВО БЕЛГИЈА, НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ

Најмалку четири лица загинаа откако автомобил влета во толпа луѓе во јужна Белгија. Инцидентот се случил во малиот град Стрепи-Бракени, околу 50 килом ...
ВО ГОЛЕМА АКЦИЈА НА БЕЛГИСКАТА, ХОЛАНДСКАТА И МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСЕНА ГРУПА ОД 18 ЛИЦА КОИ ОДГЛЕДУВАЛЕ ПЛАНТАЖИ КАНАБИС ВО БЕЛГИЈА, А ПЕРЕЛЕ ПАРИ ВО ТРИТЕ ДРЖАВИ

ВО ГОЛЕМА АКЦИЈА НА БЕЛГИСКАТА, ХОЛАНДСКАТА И МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСЕНА ГРУПА ОД 18 ЛИЦА КОИ ОДГЛЕДУВАЛЕ ПЛАНТАЖИ КАНАБИС ВО БЕЛГИЈА, А ПЕРЕЛЕ ПАРИ ВО ТРИТЕ ДРЖАВИ

По наредби на обвинители од Белгија Холандија и од Македонија (на наш обвинител за организиран криминал), полицијата во трите држави уапсила вкупно 18 ...
БЕЛГИЈА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА НОВИОТ ЈУЖНОАФРИКАНСКИ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ЕВРОПА

БЕЛГИЈА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА НОВИОТ ЈУЖНОАФРИКАНСКИ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ЕВРОПА

Првиот случај на новиот јужноафрикански сој на коронавирусот во Европа е потврден во Белгија. Властите кажаа дека станува збор за млада невакцинирана ...
НАЈМАЛКУ 80 ЗАГИНАТИ ВО ГЕРМАНИЈА, 11 ВО БЕЛГИЈА ВО КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОПЛАВИ

НАЈМАЛКУ 80 ЗАГИНАТИ ВО ГЕРМАНИЈА, 11 ВО БЕЛГИЈА ВО КАТАСТРОФАЛНИТЕ ПОПЛАВИ

Најмалку 80 луѓе загинаа, а многумина се исчезнати во Германија во најголемите поплави последниве децении. Поради рекордните врнежи во западна Европа, ...
ГЕРМАНИЈА И БЕЛГИЈА ЗАПЛЕНИЈА РЕКОРДНИ 23 ТОНИ КОКАИН ВРЕДЕН МИЛИЈАРДИ ЕВРА

ГЕРМАНИЈА И БЕЛГИЈА ЗАПЛЕНИЈА РЕКОРДНИ 23 ТОНИ КОКАИН ВРЕДЕН МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Царинските власти на Белгија и Германија објавија дека заплениле повеќе од 23 тони кокаин, што бил наменет за Холандија. Германија открила 16 тони ко ...
БЕЛГИЈА ОДИ ВО НОВ НАЦИОНАЛЕН КАРАНТИН ДО СРЕДИНА НА ДЕКЕМВРИ

БЕЛГИЈА ОДИ ВО НОВ НАЦИОНАЛЕН КАРАНТИН ДО СРЕДИНА НА ДЕКЕМВРИ

Белгија објави дека се враќа во национален карантин додека последните бројки покажуваат дека има највисока стапка на зараза со коронавирус во Европа. ...
ОД ЗАРАЗЕНИТЕ БЕЛГИСКИ ЛЕКАРИ СЕ БАРА ДА ПРОДОЛЖАТ СО РАБОТА СРЕДЕ ДРАМАТИЧНАТА СИТУАЦИЈА СО КОРОНАВИРУСОТ

ОД ЗАРАЗЕНИТЕ БЕЛГИСКИ ЛЕКАРИ СЕ БАРА ДА ПРОДОЛЖАТ СО РАБОТА СРЕДЕ ДРАМАТИЧНАТА СИТУАЦИЈА СО КОРОНАВИРУСОТ

Лекарите во белгискиот град Лиеж биле замолени да продолжат со работа и доколку имаат коронавирус, среде драматичниот пораст на бројот на заразени и х ...
БЕЛГИСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА ДОДЕКА ЗЕМЈАТА СЕ СООЧУВА СО ТЕЖОК ВТОР БРАН НА КОВИД-19

БЕЛГИСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА ДОДЕКА ЗЕМЈАТА СЕ СООЧУВА СО ТЕЖОК ВТОР БРАН НА КОВИД-19

Софи Вилмес, која ја водеше Белгија како привремена премиерка за време на првиот бран на ширењето на коронавирусот, е примена на интензивна нега со си ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ