Таг: Белград

1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ
ЗЕТОТ НА ТРАМП И ОФИЦИЈАЛНО ЌЕ ГРАДИ ЛУКСУЗЕН КОМПЛЕКС ВО БЕЛГРАД НА МЕСТОТО НА ГЕНЕРАЛШТАБОТ РАЗРУШЕН ОД БОМБАРДИРАЊЕТО НА НАТО

ЗЕТОТ НА ТРАМП И ОФИЦИЈАЛНО ЌЕ ГРАДИ ЛУКСУЗЕН КОМПЛЕКС ВО БЕЛГРАД НА МЕСТОТО НА ГЕНЕРАЛШТАБОТ РАЗРУШЕН ОД БОМБАРДИРАЊЕТО НА НАТО

По неколкугодишни тајни преговори и вклученост на српската политичка елита, инвестициската фирма на Џеред Кушнер „Афинити Партнерс“ официјално обезбед ...
ЕДНА ГОДИНА ОД МАСАКРОТ ВО ШКОЛО ВО БЕЛГРАД, КОЛОНИ ОД ЛУЃЕ ВО ТИШИНА ИМ ОДДАВААТ ПОЧИТ НА ЖРТВИТЕ

ЕДНА ГОДИНА ОД МАСАКРОТ ВО ШКОЛО ВО БЕЛГРАД, КОЛОНИ ОД ЛУЃЕ ВО ТИШИНА ИМ ОДДАВААТ ПОЧИТ НА ЖРТВИТЕ

Под мотото „Будење“, Србија денеска одбележува една година од масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, кога 13-годишниот ученик ...
„ДИОР“ ДИЗАЈНИРАШЕ ФУСТАНИ СПОРЕД ЦРТЕЖИ НА 14-ГОДИШНА УЧЕНИЧКА УБИЕНА ВО МАСАКРОТ ВО БЕЛГРАД ЛАНИ

„ДИОР“ ДИЗАЈНИРАШЕ ФУСТАНИ СПОРЕД ЦРТЕЖИ НА 14-ГОДИШНА УЧЕНИЧКА УБИЕНА ВО МАСАКРОТ ВО БЕЛГРАД ЛАНИ

Јелена Аќимовиќ не е манекенка, но таа вчера прошета по пистата за време на Модната недела во Белград, носејќи фустан што „Диор“ го дизајнирал според ...
ВО БЕЛГРАД ЌЕ ИМА НОВИ ИЗБОРИ

ВО БЕЛГРАД ЌЕ ИМА НОВИ ИЗБОРИ

Во Белград ќе има повторени избори, по два неуспешни обиди да се одржи конститутивната седница на градското собрание, соопшти потпретседателот на Глав ...
БИ СЕ СРАМЕЛА КОГА БИ УНИШТИЛА ЛЕГЕНДАРНО ДЕЛО КАКО ШТО Е „САВА ЦЕНТАР“, ВЕЛИ АРХИТЕКТКАТА КОЈА РАБОТИ НА РЕНОВИРАЊЕ НА КОНГРЕСНИОТ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

БИ СЕ СРАМЕЛА КОГА БИ УНИШТИЛА ЛЕГЕНДАРНО ДЕЛО КАКО ШТО Е „САВА ЦЕНТАР“, ВЕЛИ АРХИТЕКТКАТА КОЈА РАБОТИ НА РЕНОВИРАЊЕ НА КОНГРЕСНИОТ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

Легендарниот белградски конгресен комплекс „Сава центар“, по две години темелна реконструкција е целосно реновиран, но задржани се препознатливите еле ...
АВИОН КОЈ ЛЕТА ЗА „ЕР СРБИЈА“ ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ УДРИЛ ВО СВЕТЛАТА ЗАД ПИСТАТА НА БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ

АВИОН КОЈ ЛЕТА ЗА „ЕР СРБИЈА“ ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ УДРИЛ ВО СВЕТЛАТА ЗАД ПИСТАТА НА БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ

Сообраќајот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ вчера вечер беше во прекин на помалку од еден час поради инцидент што при полетувањето го имал ави ...
СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ КОИ СЕ ОБИДОА ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРАДСКОТО СОБРАНИЕ, ВУЧИЌ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА РЕВОЛУЦИЈА ВО БЕЛГРАД

СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО СОЛЗАВЕЦ ГИ РАСТЕРА ДЕМОНСТРАНТИТЕ КОИ СЕ ОБИДОА ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРАДСКОТО СОБРАНИЕ, ВУЧИЌ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА РЕВОЛУЦИЈА ВО БЕЛГРАД

Заврши протестот на српската опозиција собрана околу коалицијата „Србија против насилство“ пред градското собрание на Белград. За време на протестот с ...
ПОТОНА ПОЗНАТ БЕЛГРАДСКИ СПЛАВ, ДЕЛ ОД ГОСТИТЕ ПЛИВАА ДО БРЕГОТ, ДЕЛ БЕА ЕВАКУИРАНИ СО ЧАМЦИ

ПОТОНА ПОЗНАТ БЕЛГРАДСКИ СПЛАВ, ДЕЛ ОД ГОСТИТЕ ПЛИВАА ДО БРЕГОТ, ДЕЛ БЕА ЕВАКУИРАНИ СО ЧАМЦИ

Познатиот белградски сплав „Картел“ во Нов Белград ноќеска потона во Сава додека таму имаше многу гости на концерт на раперот Цунами. На снимките о ...
ПАРТИЈАТА НА ВУЧИЌ ПРЕД НОВА ПОБЕДА, ОПОЗИЦИЈАТА ЌЕ ГО ОСВОИ БЕЛГРАД, СЕ ПРОГНОЗИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО СРБИЈА

ПАРТИЈАТА НА ВУЧИЌ ПРЕД НОВА ПОБЕДА, ОПОЗИЦИЈАТА ЌЕ ГО ОСВОИ БЕЛГРАД, СЕ ПРОГНОЗИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ ВО СРБИЈА

На утрешните (17 декември) парламентарни и локални избори, српскиот претседател Вучиќ може да смета на повторна победа на неговата партија - СНС. Шанс ...
КОВАЧЕВСКИ ВО БЕЛГРАД ПОТПИША ЗА БРЗА ПРУГА ДО НИШ, А ЛИНИЈАТА СКОПЈЕ-СОЛУН Е МРТВА

КОВАЧЕВСКИ ВО БЕЛГРАД ПОТПИША ЗА БРЗА ПРУГА ДО НИШ, А ЛИНИЈАТА СКОПЈЕ-СОЛУН Е МРТВА

Премиерот Димитар Ковачевски потпиша во Белград меморандум за брза железничка пруга Скопје–Ниш-Белград која натаму оди до Будимпешта, а моментално пор ...
1 2 3 7 10 / 69 НАПИСИ