Таг: бензин

1 2 10 / 19 НАПИСИ
БРИСЕЛ ЈА ОБВИНИ УНГАРИЈА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА ЗАШТО ИМ НУДИ ПОЕВТИН БЕНЗИН САМО НА ВОЗИЛАТА СО УНГАРСКИ ТАБЛИЧКИ

БРИСЕЛ ЈА ОБВИНИ УНГАРИЈА ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА ЗАШТО ИМ НУДИ ПОЕВТИН БЕНЗИН САМО НА ВОЗИЛАТА СО УНГАРСКИ ТАБЛИЧКИ

Европската комисија ја обвини Унгарија дека ги дискриминира жителите на останатите држави од ЕУ со тоа што им нуди поевтин бензин на возачите со унгар ...
ВЕЌЕ НЕМА ПОМАЛИ ДАНОК И АКЦИЗА ЗА ГОРИВАТА, ОД ПОЛНОЌ БЕНЗИНОТ 104 ДЕНАРИ, А ДИЗЕЛОТ 95

ВЕЌЕ НЕМА ПОМАЛИ ДАНОК И АКЦИЗА ЗА ГОРИВАТА, ОД ПОЛНОЌ БЕНЗИНОТ 104 ДЕНАРИ, А ДИЗЕЛОТ 95

Од вечерва на полноќ престануваат да важат намалените акциза и ДДВ за горивата, па Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука да ги поскапе бе ...
ЦЕНАТА НА БЕНЗИНОТ ОД ПОЛНОЌ СЕ НАМАЛУВА ЗА 5 ДЕНАРИ, НА ДИЗЕЛОТ ЗА 6 ДЕНАРИ

ЦЕНАТА НА БЕНЗИНОТ ОД ПОЛНОЌ СЕ НАМАЛУВА ЗА 5 ДЕНАРИ, НА ДИЗЕЛОТ ЗА 6 ДЕНАРИ

Вечерва од полноќ цената на бензинот се намалува за 5 денари, а на дизелот за 6 денари за литар. Регулаторната комисија за енергетика вечерва донесе н ...
ОД ПОЛНОЌ БЕНЗИНОТ ПОЕВТИНУВА ЗА 6,5, А ДИЗЕЛОТ ЗА 9 ДЕНАРИ

ОД ПОЛНОЌ БЕНЗИНОТ ПОЕВТИНУВА ЗА 6,5, А ДИЗЕЛОТ ЗА 9 ДЕНАРИ

Законските измени за намалување на ДДВ-то и акцизата на горивата синоќа поминаа во Собрание, по што Регулаторната комисија за енергетика ноќеска донес ...
БЕНЗИНСКИТЕ НЕЗАДОВОЛНИ ОД НАМАЛУВАЊЕТО НА МАРЖАТА ЗА 33 ОТСТО, ОД РЕГУЛАТОРНА БАРААТ ДА ИМААТ РАЗБИРАЊЕ

БЕНЗИНСКИТЕ НЕЗАДОВОЛНИ ОД НАМАЛУВАЊЕТО НА МАРЖАТА ЗА 33 ОТСТО, ОД РЕГУЛАТОРНА БАРААТ ДА ИМААТ РАЗБИРАЊЕ

Бензинските пумпи се незадоволни од одлуката на Регулаторната комисија за енергетика за намалување на маржата за нафтените деривати за 33 отсто. Тие р ...
СЕ НАМАЛУВААТ АКЦИЗИТЕ, ДИЗЕЛОТ ЌЕ ПОЕВТИНИ ЗА 10, А БЕНЗИНОТ ЗА 11,5 ДЕНАРИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ЗА МЕРКИТЕ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ВРЕДНИ 400 МИЛИОНИ ЕВРА

СЕ НАМАЛУВААТ АКЦИЗИТЕ, ДИЗЕЛОТ ЌЕ ПОЕВТИНИ ЗА 10, А БЕНЗИНОТ ЗА 11,5 ДЕНАРИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ЗА МЕРКИТЕ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ВРЕДНИ 400 МИЛИОНИ ЕВРА

Владата донесе пакет од 26 мерки за справување со економската криза вредни 400 милиони евра. Со пакетот мерките, како што кажа премиерот Димитар Ковач ...
БЕНЗИНОТ ОД ПОЛНОЌ ПОСКАП ЗА 5,5 ДЕНАРИ ЗА ЛИТАР, А ДИЗЕЛОТ ЗА 10, РЕГУЛАТОРНА СЕКОЈ ДЕН ЌЕ НОСИ ОДЛУКИ ЗА ЦЕНИТЕ

БЕНЗИНОТ ОД ПОЛНОЌ ПОСКАП ЗА 5,5 ДЕНАРИ ЗА ЛИТАР, А ДИЗЕЛОТ ЗА 10, РЕГУЛАТОРНА СЕКОЈ ДЕН ЌЕ НОСИ ОДЛУКИ ЗА ЦЕНИТЕ

Од полноќ цената на бензинот се зголемува за 5,5 денари за литар, а на дизелот за 10 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Со тоа цена ...
НЕДОСТИГОТ НА ДИЗЕЛ Е ПРИВРЕМЕН, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ГОРИВО ЌЕ ИМА НОРМАЛНО, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

НЕДОСТИГОТ НА ДИЗЕЛ Е ПРИВРЕМЕН, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ГОРИВО ЌЕ ИМА НОРМАЛНО, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

„Макпетрол“ соопшти дека денеска изутрина обезбеди сето расположливо гориво од „Окта“, кое во текот на денов и ноќва ќе биде испорачано на бензинските ...
НЕМА КАЗНЕТИ БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, КОГА ИЗЛЕГЛА ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА СИТЕ НОРМАЛНО ТОЧЕЛЕ ГОРИВО

НЕМА КАЗНЕТИ БЕНЗИНСКИ ПУМПИ, КОГА ИЗЛЕГЛА ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА СИТЕ НОРМАЛНО ТОЧЕЛЕ ГОРИВО

Ниту една казна не е пишана за бензинска пумпа, откако вчера се ограничуваше количината на гориво која може да ја наточат граѓаните. По пријави на гра ...
НЕ ТОЧЕТЕ БЕНЗИН ВО БУРИЊА, ОПАСНО Е, ГОРИВА ИМА БЕЗ РЕСТРИКЦИИ, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

НЕ ТОЧЕТЕ БЕНЗИН ВО БУРИЊА, ОПАСНО Е, ГОРИВА ИМА БЕЗ РЕСТРИКЦИИ, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

Гориво има, граѓаните да не полнат бензин во буриња и канистри, велат од компанијата „Макпетрол“ откако вчера на бензинските пумпи имаше колони возила ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ