Таг: Беса

1 4 5 657 / 57 НАПИСИ
ГРАЃАНИ СЕ СОБИРААТ ПРЕД ДИК, ТОДОРОВ ЈА ПОВИКА ДИК ДА ЈА КОРИГИРА ОДЛУКАТА ЗА ГРАФОЛОШКО ВЕШТАЧЕЊЕ

ГРАЃАНИ СЕ СОБИРААТ ПРЕД ДИК, ТОДОРОВ ЈА ПОВИКА ДИК ДА ЈА КОРИГИРА ОДЛУКАТА ЗА ГРАФОЛОШКО ВЕШТАЧЕЊЕ

Стотина граѓани се собрани пред канцелариите на Државната изборна комисија кои се наоѓаат во зградата на поранешна „Нова Македонија“, каде се уште тра ...
ДИК СЕ СООЧИ СО ПРВИОТ ПРИГОВОР СО СОМНЕЖ ЗА БУГАРСКИ ВОЗ

ДИК СЕ СООЧИ СО ПРВИОТ ПРИГОВОР СО СОМНЕЖ ЗА БУГАРСКИ ВОЗ

Државната изборна комисија која денеска ги разгледува и одлучува по приговорите поднесени од Беса и од СДСМ, се соочи со првиот приговор со сомневање ...
ДИК ОДБИ СЕДУМ ПРИГОВОРИ НА БЕСА, НА РЕД Е ОСМИОТ, А ПОТОА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ

ДИК ОДБИ СЕДУМ ПРИГОВОРИ НА БЕСА, НА РЕД Е ОСМИОТ, А ПОТОА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ

Мнозинството во Државната изборна комисија одби седум од вкупно осум приговори на Беса за изборни нерегуларности во врска со гласањето на парламентарн ...
КАВГА ЗА ТРЕТИОТ ПРИГОВОР НА БЕСА ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА НА ДИК

КАВГА ЗА ТРЕТИОТ ПРИГОВОР НА БЕСА ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА НА ДИК

Жестока групна кавга во која викаа сите девет члена на Државната изборна комисија ја прекина денешната седница на која од 11 часот ДИК почна да ги раз ...
ЈАВНА СЕДНИЦА НА ДИК ОД 11 ЧАСОТ ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ И БЕСА

ЈАВНА СЕДНИЦА НА ДИК ОД 11 ЧАСОТ ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ И БЕСА

Државната изборна комисија денеска со почеток во 11 часот ќе ја одржи јавната седница на која Комисијата ќе ги разгледува и ќе одлучува по приговорите ...
ДИК УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ И НА БЕСА

ДИК УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА ЗА ПРИГОВОРИТЕ НА СДСМ И НА БЕСА

Државната изборна комисија (ДИК) за утре ја закажа седницата на која треба да расправа и да одлучува по приговорите од партиите што се однесуваат на т ...
САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

САД ГО ОТКАЧУВА АХМЕТИ ПОРАДИ БЛОКАДАТА НА СЈО ШТО ЈА ОДАЛЕЧУВА МАКЕДОНИЈА ОД НАТО

Претставници на Американската амбасада во Македонија интензивно се среќаваат со другите политички партии на Албанците, откако пратениците на ДУИ и ДПА ...
1 4 5 657 / 57 НАПИСИ