Таг: БЈБ

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ВО СТРУМИЧКА ФИРМА ЗАПЛЕНЕТА НЕПРИЈАВЕНА МАРИХУАНА ВРЕДНА 3 МИЛИОНИ ЕВРА

ВО СТРУМИЧКА ФИРМА ЗАПЛЕНЕТА НЕПРИЈАВЕНА МАРИХУАНА ВРЕДНА 3 МИЛИОНИ ЕВРА

При контрола на струмичка фирма која одгледувала канабис за медицински цели, МВР заплени повеќе од тон и пол марихуана во вредност од 3 милиони евра к ...
ВО БУТЕЛ ЗАПЛЕНЕТ ТОН И 200 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА

ВО БУТЕЛ ЗАПЛЕНЕТ ТОН И 200 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА

Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција, во координација и насоки со ОЈО Кавадарци во моментов спроведува акција на подра ...
ОД „БАБА ЦАНА“, ПА СÈ ДО ПОСЛЕДНАТА ПИЦЕРИЈА ВО КУМАНОВО, ЕКСДИРЕКТОРОТ НА БЈБ СЛЕДЕЛ КОЈ ЗА КОГО АГИТИРАЛ, СЕ СЛУША ВО БОМБИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2013

ОД „БАБА ЦАНА“, ПА СÈ ДО ПОСЛЕДНАТА ПИЦЕРИЈА ВО КУМАНОВО, ЕКСДИРЕКТОРОТ НА БЈБ СЛЕДЕЛ КОЈ ЗА КОГО АГИТИРАЛ, СЕ СЛУША ВО БОМБИТЕ ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ 2013

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност и ексначалникот на крим-техника на СВР Скопје Горанчо Савевски, кој сè уште е на функција во МВР и ...
ГО ИЗВАДИВ ПИШТОЛОТ И РЕКОВ – ПОЛИЦИЈА, СВЕДОЧЕШЕ ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ САШО ТАСЕВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ГО ИЗВАДИВ ПИШТОЛОТ И РЕКОВ – ПОЛИЦИЈА, СВЕДОЧЕШЕ ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ САШО ТАСЕВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

„Јас го извадив пиштолот и кажав - полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈ ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СОБРАНИЕ ВО 18.30 БЕШЕ ЗБУНЕТА, ЈАС ДАДОВ КОМАНДА ВО 20.07 И ГИ СПАСИВ ПРАТЕНИЦИТЕ, РЕЧЕ ЧАВКОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СОБРАНИЕ ВО 18.30 БЕШЕ ЗБУНЕТА, ЈАС ДАДОВ КОМАНДА ВО 20.07 И ГИ СПАСИВ ПРАТЕНИЦИТЕ, РЕЧЕ ЧАВКОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Митко Чавков, во воведните зборови на судењето каде е обвинет за терористичко загрозување на ...
САШО ТАСЕВСКИ, КОЈ ГИ БРАНЕШЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, E НОВ ДИРЕКТОР НА БИРОТО ЗА ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ

САШО ТАСЕВСКИ, КОЈ ГИ БРАНЕШЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ПРИ НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО, E НОВ ДИРЕКТОР НА БИРОТО ЗА ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ

Сашо Тасевски e нов директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) во Министерството за внатрешни работи, соопшти Владата која на денешната седница го п ...
ВЛАДАТА ГО РАЗРЕШИ ВЕЛКОВСКИ, НЕМА ИМЕ ЗА НОВ ДИРЕКТОР НА БИРОТО ЗА ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ

ВЛАДАТА ГО РАЗРЕШИ ВЕЛКОВСКИ, НЕМА ИМЕ ЗА НОВ ДИРЕКТОР НА БИРОТО ЗА ЈАВНА БЕЗБЕДНОСТ

Владата денеска го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Лазе Велковски. Одлука за именување нов директор на БЈБ нема. До изборот на ...
ГОЦА, ЧАВКОВ И МИЈАЛКОВ ПОТРОШИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, НАЈМНОГУ ЗА ИЗБОРИТЕ

ГОЦА, ЧАВКОВ И МИЈАЛКОВ ПОТРОШИЛЕ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, НАЈМНОГУ ЗА ИЗБОРИТЕ

Скоро 1, 5 милиони евра, од кои илјадници евра во кафеани и дискотеки за јадење и пиење, потрошиле поранешните министри за внатрешни работи Гордана Ја ...
ЛАЗО ВЕЛКОВСКИ И ГОРАН НИКОЛОВСКИ НА МЕСТАТА НА МИТКО ЧАВКОВ И ВЛАДИМИР АТАНАСОВСКИ ВО БЈБ И УБК

ЛАЗО ВЕЛКОВСКИ И ГОРАН НИКОЛОВСКИ НА МЕСТАТА НА МИТКО ЧАВКОВ И ВЛАДИМИР АТАНАСОВСКИ ВО БЈБ И УБК

Владата ги избра Лазо Велковски за директор на Бирото за јавна безбедност и Горан Николовски за директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

Митко Чавков, директор на Бирото за јавна безбедност и Владимир Атанасовски, шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, денеска се очекува да ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ