Таг: Богородица

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
ХАЛКИДИКИ И ТЕСАЛОНИКИ

ХАЛКИДИКИ И ТЕСАЛОНИКИ

Која држава? Северна, несеверна, барем Македонија ќе им ѕунеше во ушите. ...
ДОПОЛНИТЕЛИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ВО МВР БОЈМАЦЛИЕВ ПРЕЧЕКА НОВА ПРАТКА ОД 140.000 ОБРАСЦИ ЗА ПАСОШИ НА ГРЧКАТА ГРАНИЦА

ДОПОЛНИТЕЛИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ВО МВР БОЈМАЦЛИЕВ ПРЕЧЕКА НОВА ПРАТКА ОД 140.000 ОБРАСЦИ ЗА ПАСОШИ НА ГРЧКАТА ГРАНИЦА

Новата пратка од 140.000 обрасци за пасоши ја пречека синоќа дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот преми ...
НАД 47.000 ПАТНИЦИ ВИКЕНДОТ ИЗЛЕГЛЕ НИЗ „БОГОРОДИЦА“ И „ДОЈРАН“ ЗА ГРЦИЈА

НАД 47.000 ПАТНИЦИ ВИКЕНДОТ ИЗЛЕГЛЕ НИЗ „БОГОРОДИЦА“ И „ДОЈРАН“ ЗА ГРЦИЈА

Туристичката сезона ја зголеми фреквенцијата на граничните премини „Богородица“ и „Дојран“ кон Грција. Над 47.000 патници во петокот, саботата и недел ...
ГОЛЕМИ ГУЖВИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ БОГОРОДИЦА И ДОЈРАН, ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ ТРГНАА ЗА ГРЦИЈА

ГОЛЕМИ ГУЖВИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ БОГОРОДИЦА И ДОЈРАН, ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ ТРГНАА ЗА ГРЦИЈА

Големи гужви и колони на граничниот премин Богородица кон Грција заради продолжениот празничен викенд. Според податоците на МВР до 10 часот претпладне ...
СРЦЕ НА КРСТОПАТ

СРЦЕ НА КРСТОПАТ

Ние ја градиме пругата, пругата нѐ гради нас ...
МВР СЕ ЖАЛИ ДЕКА ЦАРИНА НЕ ГИ СМЕНИЛА РАСИПАНИТЕ СЕМАФОРИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И ЗАТОА ИМА ГУЖВА

МВР СЕ ЖАЛИ ДЕКА ЦАРИНА НЕ ГИ СМЕНИЛА РАСИПАНИТЕ СЕМАФОРИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И ЗАТОА ИМА ГУЖВА

На граничните премини за влез и излез од земјава не работат семафорите за насочување на возилата во ленти. Поради тоа, патниците не знаат во која коло ...
ВИКЕНДОВ НА „БОГОРОДИЦА“ ГРАНИЦАТА ЈА ПОМИНАА 75 ИЛЈАДИ, ОД НИВ 32 ИЛЈАДИ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ

ВИКЕНДОВ НА „БОГОРОДИЦА“ ГРАНИЦАТА ЈА ПОМИНАА 75 ИЛЈАДИ, ОД НИВ 32 ИЛЈАДИ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ

Речиси 75 илјади луѓе ја поминаа грчко-македонската граница викендов на преминот „Богородица“ кај Гевгелија. Од МВР велат дека за периодот од 29.07 ...
ВЕРНИЦИ ВЕРУВААТ ДЕКА ГИ ДАРУВА СО ДЕЦА ЧУДОТВОРНАТА ИКОНА БОГОРОДИЦА ВО ЦРНО ВО КАЛИШКИОТ МАНАСТИР ВО СТРУГА

ВЕРНИЦИ ВЕРУВААТ ДЕКА ГИ ДАРУВА СО ДЕЦА ЧУДОТВОРНАТА ИКОНА БОГОРОДИЦА ВО ЦРНО ВО КАЛИШКИОТ МАНАСТИР ВО СТРУГА

Во струшкото село Калишта, на самиот брег на Охридското Езеро се издигнува манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“, еден од најубавите во земјав ...
БЕГАЈЌИ ОД ПОЖАРОТ КАЈ ГЕВГЕЛИЈА, ШЕСТМИНА МИГРАНТИ СЕ НАШЛЕ ВО КАРАУЛАТА НА АРМ, КАЈ ШТО ГИ ПРИВЕЛЕ ОТИ СЕ СОМНЕВАЛЕ ДЕКА СЕ ПОДМЕТНУВАЧИ

БЕГАЈЌИ ОД ПОЖАРОТ КАЈ ГЕВГЕЛИЈА, ШЕСТМИНА МИГРАНТИ СЕ НАШЛЕ ВО КАРАУЛАТА НА АРМ, КАЈ ШТО ГИ ПРИВЕЛЕ ОТИ СЕ СОМНЕВАЛЕ ДЕКА СЕ ПОДМЕТНУВАЧИ

Шестмина мигранти кои се нашле сред страотниот оган на граничниот премин Богородица, вчера биле приведени и испитувани во Гевгелиската полиција под со ...
ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НА БОГОРОДИЦА, ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ОТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ

ЛОКАЛИЗИРАН ПОЖАРОТ НА БОГОРОДИЦА, ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ОТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ

По четири часа, ставен е под контрола пожарот во шумскиот појас крај македонско-грчката граница, на потегот меѓу месноста Милци и граничниот премин Бо ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ