Таг: Богородица

1 218 / 18 НАПИСИ
НА „БОГОРОДИЦА“ ЗАПЛЕНЕТ ПОЛА ТОН МАРИХУАНА СПРЕМНА ЗА ПРОДАЖБА ВО ТУРЦИЈА

НА „БОГОРОДИЦА“ ЗАПЛЕНЕТ ПОЛА ТОН МАРИХУАНА СПРЕМНА ЗА ПРОДАЖБА ВО ТУРЦИЈА

Пола тон марихуана проценета на над милион евра, во камион-фрижидер запленија одделите за организиран криминал и за криминалистичка полиција на гранич ...
КОЛОНИ КАМИОНИ ЗАГЛАВЕНИ НА БОГОРОДИЦА, ОД ЦАРИНАТА НЕ КАЖУВААТ ЗОШТО, ВЕЛАТ НА ПРЕМИНОТ Е НОРМАЛНО

КОЛОНИ КАМИОНИ ЗАГЛАВЕНИ НА БОГОРОДИЦА, ОД ЦАРИНАТА НЕ КАЖУВААТ ЗОШТО, ВЕЛАТ НА ПРЕМИНОТ Е НОРМАЛНО

Километарска колона од паркирани камиони и цистерни со македонски, но и со странски регистрации чека по цело деноноќие пред царинската контрола на гра ...
ЦАРИНАТА ГО КАЗНИ СО 600 ЕВРА ХРВАТОТ КОЈ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ СЕ ОБИДЕ ДА ШВЕРЦУВА ЛЕЌИ, ИНСТРУМЕНТИ И МАТЕРИЈАЛИ ЗА ОЧНА ХИРУРГИЈА

ЦАРИНАТА ГО КАЗНИ СО 600 ЕВРА ХРВАТОТ КОЈ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ СЕ ОБИДЕ ДА ШВЕРЦУВА ЛЕЌИ, ИНСТРУМЕНТИ И МАТЕРИЈАЛИ ЗА ОЧНА ХИРУРГИЈА

Царинската управа му изрекла глоба од 600 евра на хрватскиот државјанин кој на 23-ти минатиот месец на аеродромот Скопје се обидел да шверцува офталмо ...
НАД 6.000 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ЗАМИНАА НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО ГРЦИЈА

НАД 6.000 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ЗАМИНАА НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО ГРЦИЈА

Повеќе од шест илјади македонски граѓани ја напуштиле државата во последниве 24 часа и заминале на продолжен викенд во соседна Грција. На граничниот п ...
НАД 10.000 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО ГРЦИЈА

НАД 10.000 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ НА ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО ГРЦИЈА

Околу еден час се чека утрово на граничниот премин Богородица за излез од Македонија кон Грција. Патниците претежно од Македонија чекаат пола саат за ...
ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА ЗА ТОВАРЕН СООБРАЌАЈ, ПАТНИЧКИ ВОЗИЛА СЕ ПРОПУШТААТ НА ЕДЕН ЧАС

ЗАТВОРЕНИ ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА ЗА ТОВАРЕН СООБРАЌАЈ, ПАТНИЧКИ ВОЗИЛА СЕ ПРОПУШТААТ НА ЕДЕН ЧАС

Граничните премини Богородица, Меџитлија и Дојран, поради штрајкот на грчките царински служби се затворени за секаков вид товарен сообраќај од земјава ...
ЗАЕВ НЕ ДАВА ПОЛИТИЧКИ ИЗЈАВИ ОТИ Е ГОЛЕМ ВЕРСКИ ПРАЗНИК

ЗАЕВ НЕ ДАВА ПОЛИТИЧКИ ИЗЈАВИ ОТИ Е ГОЛЕМ ВЕРСКИ ПРАЗНИК

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се воздржи од давање политички изјави поради верскиот празник  Успение на Пресвета Богородица. При посетата на прав ...
ОД НОЌЕСКА НА ПОЛНОЌ ЗАТВОРЕНИ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА

ОД НОЌЕСКА НА ПОЛНОЌ ЗАТВОРЕНИ СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ КОН ГРЦИЈА

Од вечерва па во наредните 24 часа во прекин ќе биде сообраќајот на сите три гранични премини кон Република Грција, соопшти МВР. Прекинот е поради ...
1 218 / 18 НАПИСИ