Таг: бојкот

1 2 3 4 5 6 40 / 60 НАПИСИ
ЕУРОПА ЗДАЈ

ЕУРОПА ЗДАЈ

1 Да викнеш навивачки групи на одбележување на 115-годишнина на Илинденското востание да ти скандираат во знак на поддршка „Мртов шиптар е добар шипта ...
ЗА ИЛИНДЕН ЗАЕВ ВО ПЕЛИНЦЕ, ИВАНОВ НА МЕЧКИН КАМЕН, МИЦКОСКИ ВО ТАШМАРУНИШТА

ЗА ИЛИНДЕН ЗАЕВ ВО ПЕЛИНЦЕ, ИВАНОВ НА МЕЧКИН КАМЕН, МИЦКОСКИ ВО ТАШМАРУНИШТА

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема да оди на прославата на државниот празник Илинден во Крушево, туку за празникот ќе присуствува на ...
АКО ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ ОСТАНАТ ДОМА, ГРАЃАНИТЕ ЈА ПРЕНЕСУВААТ ОДЛУКАТА НА ИНСТИТУЦИИТЕ, КАЖА ЗАЕВ

АКО ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ ОСТАНАТ ДОМА, ГРАЃАНИТЕ ЈА ПРЕНЕСУВААТ ОДЛУКАТА НА ИНСТИТУЦИИТЕ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска ги повика граѓани да излезат на претстојниот референдум бидејќи тоа е нивна обврска и рече дека верува дека цензусот ќе б ...
НЕ СУМ АЛЧЕН, НЕ ПОВИКАВ НА БОЈКОТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗА ДА ДОБИЕМЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ, КАЖА НОВАК ЃОКОВИЌ

НЕ СУМ АЛЧЕН, НЕ ПОВИКАВ НА БОЈКОТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗА ДА ДОБИЕМЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ, КАЖА НОВАК ЃОКОВИЌ

Новак Ѓоковиќ ги отфрли тврдењата дека е алчен и притоа негираше дека повикал на бојкот на следното издание на Отвореното првенство на Австралија, со ...
СОБРАНИЕТО ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БОЈКОТИРА

СОБРАНИЕТО ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БОЈКОТИРА

ВМРО-ДПМНЕ нема да го гласа предлог – законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка помеѓу Република Македонија и Р ...
ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА БОЈКОТИРА СЕДНИЦАТА ЗА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА

ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА БОЈКОТИРА СЕДНИЦАТА ЗА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествуваат на утрешните пратенички прашања во Собранието поради продолжување на притворот за уште триесет дена на о ...
УЧЕСТВУВАМ НА СОБРАНИСКИ СЕДНИЦИ, АМА НЕ ЈА НАПУШТАМ КОАЛИЦИЈАТА СО ВМРО-ДПМНЕ, ВЕЛИ ПАНЧЕ МИНОВ ОД ГРОМ

УЧЕСТВУВАМ НА СОБРАНИСКИ СЕДНИЦИ, АМА НЕ ЈА НАПУШТАМ КОАЛИЦИЈАТА СО ВМРО-ДПМНЕ, ВЕЛИ ПАНЧЕ МИНОВ ОД ГРОМ

Пратеникот на ГРОМ Панче Минов учествуваше на денешната расправа во собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците. ГРОМ е дел од ...
АМДИ БАЈРАМ НЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА БОЈКОТОТ НА ВМРОВЦИТЕ

АМДИ БАЈРАМ НЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА БОЈКОТОТ НА ВМРОВЦИТЕ

На продолжението на собраниската седница за именување нов Јавен обвинител, покрај парламентарното мнозинство присуствуваат и опозиционерите од Движење ...
ТРАМП ПОВИКА НА БОЈКОТ НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО НФЛ ОТИ ИГРАЧИТЕ КЛЕКНУВААТ НА ХИМНАТА

ТРАМП ПОВИКА НА БОЈКОТ НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО НФЛ ОТИ ИГРАЧИТЕ КЛЕКНУВААТ НА ХИМНАТА

Доналд Трамп ги повика навивачите да престанат да присуствуваат на натпреварите во американски фудбал „сѐ додека играчите не покажат почит за нашите з ...
ВРАТАРОТ МУКОСКИ ПАК ИМ ЗБОРУВАШЕ НА ПРАЗНИ СТОЛЧИЊА, А ГЛУМИ ДЕКА ЗБОРИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИ

ВРАТАРОТ МУКОСКИ ПАК ИМ ЗБОРУВАШЕ НА ПРАЗНИ СТОЛЧИЊА, А ГЛУМИ ДЕКА ЗБОРИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИ

Пратеникот Крсто Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ повторно во Парламентот зборуваше во присуство само на неколку колеги од партијата, бидејќи само што ќе го наја ...
1 2 3 4 5 6 40 / 60 НАПИСИ