Таг: болест

1 220 / 20 НАПИСИ
РЕТКО ВОСПАЛИТЕЛНО ЗАБОЛУВАЊЕ ГИ ПОГОДУВА ДЕЦАТА И СЕ ВЕРУВА ДЕКА Е ПОВРЗАНО СО КОРОНАВИРУСОТ

РЕТКО ВОСПАЛИТЕЛНО ЗАБОЛУВАЊЕ ГИ ПОГОДУВА ДЕЦАТА И СЕ ВЕРУВА ДЕКА Е ПОВРЗАНО СО КОРОНАВИРУСОТ

Десетици деца во САД, Велика Британија и други европски земји се погодени од ретко воспалително заболување што се поврзува со коронавирусот, при што с ...
ДОБРАТА И ПОЗИТИВНА МИСЛА Е НАЈДОБАР ЛЕК ПРОТИВ БОЛЕСТИ, ВЕЛИ ТРПКО ДАМЈАНОВСКИ КОЈ 25 ГОДИНИ Ѝ ПРКОСИ НА ДИСТРОФИЈАТА

ДОБРАТА И ПОЗИТИВНА МИСЛА Е НАЈДОБАР ЛЕК ПРОТИВ БОЛЕСТИ, ВЕЛИ ТРПКО ДАМЈАНОВСКИ КОЈ 25 ГОДИНИ Ѝ ПРКОСИ НА ДИСТРОФИЈАТА

Трпко Дамјановски од Тетово веќе 25 години се бори со дистрофија. Првите тегоби ги почувствувал на 45-годишна возраст и денес, кога има 70 години, со ...
МАЛИ СИПАНИЦИ ПРАВАТ ТЕЛОТО ДА ЗАБОРАВИ КАКО ДА СЕ БОРИ ПРОТИВ ИНФЕКЦИИ, ВЕЛАТ НОВИ СТУДИИ

МАЛИ СИПАНИЦИ ПРАВАТ ТЕЛОТО ДА ЗАБОРАВИ КАКО ДА СЕ БОРИ ПРОТИВ ИНФЕКЦИИ, ВЕЛАТ НОВИ СТУДИИ

Мали сипаници имаат уништувачки ефект врз имунолошкиот систем на телото, што може да ја отежни борбата против инфекции со години, велат нови студии. ...
РАКОТ ГО ОДЗЕМА ОПТИМИЗМОТ И САМОДОВЕРБАТА, БИДЕТЕ ТУКА ЗА ЛУЃЕТО ШТО СТРАДААТ, РЕЧЕ СОПРУГАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР КЕЈПИ БЕЈЛИ НА ДЕНЕШНАТА РОЗОВА ПРОШЕТКА

РАКОТ ГО ОДЗЕМА ОПТИМИЗМОТ И САМОДОВЕРБАТА, БИДЕТЕ ТУКА ЗА ЛУЃЕТО ШТО СТРАДААТ, РЕЧЕ СОПРУГАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР КЕЈПИ БЕЈЛИ НА ДЕНЕШНАТА РОЗОВА ПРОШЕТКА

Жени и мажи кои се избориле или се борат со ракот на дојка, нивни пријатели и поддржувачи денес во Градскиот парк во Скопје учествуваа во розевата про ...
СЕ ВРАЌАМ НА РАБОТА, НЕ СИ ПОДНЕСУВАМ ОСТАВКА ПОРАДИ БОЛЕСТ, ВЕЛИ ВЕЛЕШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЦЕВСКИ

СЕ ВРАЌАМ НА РАБОТА, НЕ СИ ПОДНЕСУВАМ ОСТАВКА ПОРАДИ БОЛЕСТ, ВЕЛИ ВЕЛЕШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЦЕВСКИ

Градоначалникот на Велес Аце Коцевски по подолга пауза се појави во јавноста. Тој вели дека така става крај на шпекулациите што деновиве се шират низ ...
ДИЈАБЕТЕСОТ Е ПЕТ РАЗЛИЧНИ БОЛЕСТИ, ПОКАЖА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

ДИЈАБЕТЕСОТ Е ПЕТ РАЗЛИЧНИ БОЛЕСТИ, ПОКАЖА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

Научниците велат дека дијабетесот е пет различни болести, а третманот треба да биде прилагоден за секоја одделна форма. Дијабетесот, или неконтроли ...
БИТОЛЧАНЕЦ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА РАБОТИ ВОЗЕЈЌИ „КРУЗЕР“

БИТОЛЧАНЕЦ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА РАБОТИ ВОЗЕЈЌИ „КРУЗЕР“

Церебралната парализа не го закова ни за кревет, ни за инвалидска количка. Битолчанецот Пеце Ангелевски (40), познат како Пецката, може секојдневно да ...
ПРОГНОЗИТЕ ЗА МОЈОТ ТУМОР СЕ МНОГУ ЛОШИ, ВЕЛИ СЕНАТОРОТ ЏОН МЕКЕЈН

ПРОГНОЗИТЕ ЗА МОЈОТ ТУМОР СЕ МНОГУ ЛОШИ, ВЕЛИ СЕНАТОРОТ ЏОН МЕКЕЈН

Американскиот сенатор и поранешен кандидат за претседател на САД, Џон Мекејн, изјави дека лекарите му дадоа многу лоши прогнози, како што тој се бори ...
КОЈ ГИ РАЗБОЛУВА АМЕРИКАНСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ВО КУБА?

КОЈ ГИ РАЗБОЛУВА АМЕРИКАНСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ВО КУБА?

Мора да има одговор. Што и да ги повредува американските дипломати во Хавана, непознато им е на лекарите, научниците и аналитичарите на разузнавачките ...
НЕДЕЛКОВА ПОБАРАЛА НЕВРОПСИХИЈАТАР ДА ГИ ПРEГЛЕДА СИТЕ ВРХОВНИ СУДИИ 

НЕДЕЛКОВА ПОБАРАЛА НЕВРОПСИХИЈАТАР ДА ГИ ПРEГЛЕДА СИТЕ ВРХОВНИ СУДИИ 

Седницата на Врховниот суд на која судиите требаше да ги гласаат двата предлога на претседателот Јово Вангеловски, бомбите со прислушуваните разговори ...
1 220 / 20 НАПИСИ