Таг: Борис Бекер

БЕКЕР ВЕЛИ ДЕКА ЗАТВОРОТ ГО ПРОМЕНИЛ КАКО ЧОВЕК

БЕКЕР ВЕЛИ ДЕКА ЗАТВОРОТ ГО ПРОМЕНИЛ КАКО ЧОВЕК

Борис Бекер изјави дека времето што го поминал во затвор го променило како човек. Педесет и петгодишната тениска легенда минатата недела беше пуштена ...
БЕКЕР ОСУДЕН НА ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ФИНАНСИСКИ МАЛВЕРЗАЦИИ

БЕКЕР ОСУДЕН НА ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ФИНАНСИСКИ МАЛВЕРЗАЦИИ

Борис Бекер е осуден на две и пол години затвор за криење средства и заеми во вредност од 2,5 милиони фунти со цел да избегне плаќање долгови. Шесткра ...
БЕКЕР СЕ ОТКАЖА ОД ДИПЛОМАТСКИОТ ИМУНИТЕТ И ОСТАНУВА ВО БАНКРОТ

БЕКЕР СЕ ОТКАЖА ОД ДИПЛОМАТСКИОТ ИМУНИТЕТ И ОСТАНУВА ВО БАНКРОТ

Тениската легенда Борис Бекер објави дека веќе нема да се повикува на дипломатски имунитет, што би му помогнало да се спаси од банкрот. Трикратниот ос ...
ДИПЛОМАТСКИОТ ПАСОШ НА БЕКЕР Е ФАЛСИФИКАТ, ОБЈАВИ ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКАТА РЕПУБЛИКА

ДИПЛОМАТСКИОТ ПАСОШ НА БЕКЕР Е ФАЛСИФИКАТ, ОБЈАВИ ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКАТА РЕПУБЛИКА

Централноафриканската Република соопшти дека дипломатскиот пасош за кој тениската легенда Борис Бекер тврди дека му дава право на имунитет во постапка ...
ЗА ДА ИЗБЕГНЕ БАНКРОТ, БЕКЕР СЕ ПОВИКА НА ДИПЛОМАТСКИ ИМУНИТЕТ ВО ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКА РЕПУБЛИКА

ЗА ДА ИЗБЕГНЕ БАНКРОТ, БЕКЕР СЕ ПОВИКА НА ДИПЛОМАТСКИ ИМУНИТЕТ ВО ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКА РЕПУБЛИКА

Тениската легенда Борис Бекер се повика на дипломатски имунитет како новоназначен амбасадор во Централноафриканска Република, за да избегне банкрот. ...
ГЕРМАНСКИ ПАРЛАМЕНТАРЕЦ ГО НАРЕЧЕ СИНОТ НА БОРИС БЕКЕР МАЛ ПОЛУЦРНЕЦ

ГЕРМАНСКИ ПАРЛАМЕНТАРЕЦ ГО НАРЕЧЕ СИНОТ НА БОРИС БЕКЕР МАЛ ПОЛУЦРНЕЦ

Тениската легенда Борис Бекер повика да се засили борбата против расизмот, откако член на екстремната десница во германскиот парламент го опиша негови ...
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ГЕРМАНЕЦ, САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБАТ ВО ВИМБЛДОН, ВЕЛИ ТЕНИСКАТА ЛЕГЕНДА БОРИС БЕКЕР

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ КАКО ГЕРМАНЕЦ, САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБАТ ВО ВИМБЛДОН, ВЕЛИ ТЕНИСКАТА ЛЕГЕНДА БОРИС БЕКЕР

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер вели дека веќе не се чувствува како Германец и дека сака да биде погребан, како што тој кажа, во неговиот до ...
БЕКЕР ГИ ПРОДАВА И ТРОФЕИТЕ ОД ВИМБЛДОН ЗА ДА ГО ВРАТИ ДОЛГОТ ОД 60 МИЛИОНИ ЕВРА

БЕКЕР ГИ ПРОДАВА И ТРОФЕИТЕ ОД ВИМБЛДОН ЗА ДА ГО ВРАТИ ДОЛГОТ ОД 60 МИЛИОНИ ЕВРА

Борис Бекер е принуден да ги продаде дури и своите трофеи од Вимблдон, за да се извлече од долговите, кои изнесуваат околу 60 милиони евра, јавуваат г ...
ЃОКОВИЌ СЕ РАЗДЕЛИ ОД ТРЕНЕРОТ БЕКЕР ПО ТРИ ГОДИНИ

ЃОКОВИЌ СЕ РАЗДЕЛИ ОД ТРЕНЕРОТ БЕКЕР ПО ТРИ ГОДИНИ

Новак Ѓоковиќ се раздели од тренерот Борис Бекер со кого соработуваше три години. Српскиот тенисер работеше со поранешниот победник на Вимблдон од кра ...
9 / 9 НАПИСИ