Таг: Борис Џонсон

1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ
НОВИТЕ КОРОНАМЕРКИ ВО БРИТАНИЈА БИ МОЖЕЛЕ ДА ТРААТ И ШЕСТ МЕСЕЦИ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

НОВИТЕ КОРОНАМЕРКИ ВО БРИТАНИЈА БИ МОЖЕЛЕ ДА ТРААТ И ШЕСТ МЕСЕЦИ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

Британскиот премиер Борис Џонсон најави дека новите рестриктивни мерки во земјата би можеле да бидат на сила шест месеци, со цел да се спречи ширењето ...
МИ ДАВАА ЛИТРИ И ЛИТРИ КИСЛОРОД ЗА ДА ПРЕЖИВЕАМ, ОТКРИ БОРИС ЏОНСОН ЗА СВОЈАТА БОРБА СО КОВИД-19

МИ ДАВАА ЛИТРИ И ЛИТРИ КИСЛОРОД ЗА ДА ПРЕЖИВЕАМ, ОТКРИ БОРИС ЏОНСОН ЗА СВОЈАТА БОРБА СО КОВИД-19

Борис Џонсон откри дека биле правени планови за вонредна состојба додека тој лежеше во болница сериозно болен од КОВИД-19. Во интервјуто за весникот „ ...
БОРИС ЏОНСОН ГО КРСТИ СИНОТ СПОРЕД ДВАЈЦАТА ДОКТОРИ КОИ ГО ЛЕКУВАА ОД КОВИД-19

БОРИС ЏОНСОН ГО КРСТИ СИНОТ СПОРЕД ДВАЈЦАТА ДОКТОРИ КОИ ГО ЛЕКУВАА ОД КОВИД-19

Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс објавија дека нивниот новороден син ќе се вика Вилфред Лори Николас. Симондс појасни дека бебето е крст ...
БОРИС ЏОНСОН ДОБИ СИН СО 23 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА СВРШЕНИЦА

БОРИС ЏОНСОН ДОБИ СИН СО 23 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА СВРШЕНИЦА

Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс објавија дека станале родители на син. „Премиерот и Симондс се возбудени што можат да објават дека у ...
СЀ УШТЕ Е ПРЕОПАСНО ДА СЕ ОЛЕСНИ КАРАНТИНОТ ВО БРИТАНИЈА, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ОТКАКО СЕ ВРАТИ НА РАБОТА

СЀ УШТЕ Е ПРЕОПАСНО ДА СЕ ОЛЕСНИ КАРАНТИНОТ ВО БРИТАНИЈА, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ОТКАКО СЕ ВРАТИ НА РАБОТА

Борис Џонсон денеска се врати на премиерската функција откако се излекува од КОВИД-19 и веднаш предупреди дека е прерано и преопасно да се олеснат рес ...
БОРИС ЏОНСОН УТРЕ СЕ ВРАЌА НА РАБОТА ОТКАКО ОЗДРАВЕЛ ОД КОВИД-19

БОРИС ЏОНСОН УТРЕ СЕ ВРАЌА НА РАБОТА ОТКАКО ОЗДРАВЕЛ ОД КОВИД-19

Британскиот премиер Борис Џонсон ќе се врати на работа утре откако оздравел од коронавирусот, кажаа од владата. Џонсон претходно ќе има тричасовен ...
ИМ ГО ДОЛЖАМ ЖИВОТОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА, ИЗЈАВИ БОРИС ЏОНСОН

ИМ ГО ДОЛЖАМ ЖИВОТОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА, ИЗЈАВИ БОРИС ЏОНСОН

Борис Џонсон изјави дека им го должи својот живот на здравствените работници кои го лекуваа од коронавирусот. Во својата прва изјава откако пред не ...
ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 881 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19, ЛОМБАРДИЈА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД 10.000 МРТВИ

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 881 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19, ЛОМБАРДИЈА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД 10.000 МРТВИ

Велика Британија сега е ново жариште на коронавирусот во Европа откако во последните 24 часа починале 881 лице, а вкупно 7.978 досега. Министерот за н ...
БОРИС ЏОНСОН Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА, ТОЈ Е ГОЛЕМ БОРЕЦ, ЌЕ СЕ ИЗВЛЕЧЕ, ОБЈАВИ БРИТАНСКАТА ВЛАДА

БОРИС ЏОНСОН Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА, ТОЈ Е ГОЛЕМ БОРЕЦ, ЌЕ СЕ ИЗВЛЕЧЕ, ОБЈАВИ БРИТАНСКАТА ВЛАДА

Британскиот премиер Борис Џонсон е во стабилна состојба и прима стандарден третман со кислород, информираше министерот за надворешни работи Доминик Ра ...
ЏОНСОН Е СВЕСЕН И НЕ Е ПРИКЛУЧЕН НА РЕСПИРАТОР, ОБЈАВИ БРИТАНСКАТА ВЛАДА

ЏОНСОН Е СВЕСЕН И НЕ Е ПРИКЛУЧЕН НА РЕСПИРАТОР, ОБЈАВИ БРИТАНСКАТА ВЛАДА

Британскиот премиер Борис Џонсон не е приклучен на респиратор, но му се даваше кислородна поддршка, објавија од владиниот кабинет. Педесет и петгод ...
1 2 3 5 10 / 47 НАПИСИ