Таг: Борис Џонсон

1 2 3 4 5 8 30 / 74 НАПИСИ
АНГЛИЈА ДЕНЕСКА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОВИД РЕСТРИКЦИИ, ЏОНСОН ПОВИКА НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ

АНГЛИЈА ДЕНЕСКА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОВИД РЕСТРИКЦИИ, ЏОНСОН ПОВИКА НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ

Премиерот Борис Џонсон повика на претпазливост додека денеска во Англија се укинуваат речиси сите законски ограничувања воведени поради пандемијата на ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОВИД МЕРКИ, ЏОНСОН ВЕЛИ ЛУЃЕТО САМИ ЌЕ СИ БИДАТ ОДГОВОРНИ КАКО ДА СЕ ЗАШТИТАТ

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОВИД МЕРКИ, ЏОНСОН ВЕЛИ ЛУЃЕТО САМИ ЌЕ СИ БИДАТ ОДГОВОРНИ КАКО ДА СЕ ЗАШТИТАТ

Борис Џонсон изјави дека се очекува бројот на нови случаи на коронавирус во Велика Британија да порасне до 50.000 за две недели, но сепак го изнесе вл ...
БОРИС ЏОНСОН СЕ ОЖЕНИ НА ТАЈНА ЦЕРЕМОНИЈА

БОРИС ЏОНСОН СЕ ОЖЕНИ НА ТАЈНА ЦЕРЕМОНИЈА

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симонс се венчаа во саботата вечер на мала приватна церемонија, објавија британските весниц ...
БОРИС ЏОНСОН ПОД ИСТРАГА ОТКАКО СИ ГО РЕНОВИРАЛ СТАНОТ ЗА 200.000 ФУНТИ

БОРИС ЏОНСОН ПОД ИСТРАГА ОТКАКО СИ ГО РЕНОВИРАЛ СТАНОТ ЗА 200.000 ФУНТИ

Британскиот премиер Борис Џонсон се наоѓа под притисок да објасни кој го финансирал реновирањето на неговиот стан на улицата Даунинг 11, откако негови ...
БРИТАНСКИОТ И ФРАНЦУСКИОТ ПРЕМИЕР ЏОНСОН И КАСТЕКС СЕ ВАКЦИНИРАА СО „АСТРАЗЕНЕКА“

БРИТАНСКИОТ И ФРАНЦУСКИОТ ПРЕМИЕР ЏОНСОН И КАСТЕКС СЕ ВАКЦИНИРАА СО „АСТРАЗЕНЕКА“

Британскиот и францускиот премиер Борис Џонсон и Жан Кастекс ја примија првата доза од вакцината на „АстраЗенека“ за да ја уверат јавноста во своите з ...
НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ОТКРИЕН ВО АНГЛИЈА СЕ ШИРИ МНОГУ ПОБРЗО, НО НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА Е ПООПАСЕН

НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ ОТКРИЕН ВО АНГЛИЈА СЕ ШИРИ МНОГУ ПОБРЗО, НО НЕМА ДОКАЗИ ДЕКА Е ПООПАСЕН

Нов сој на коронавирусот откриен во Велика Британија неодамна може да се шири побрзо и се прават итни испитувања за да се потврди дека тој не придизви ...
БОРИС ЏОНСОН ПРЕКУ ЗУМ ПРИСУСТВУВАШЕ НА СЕДНИЦА НА БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

БОРИС ЏОНСОН ПРЕКУ ЗУМ ПРИСУСТВУВАШЕ НА СЕДНИЦА НА БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Британскиот премиер Борис Џонсон присуствуваше на денешната седница на парламентот преку Зум откако неделава повторно мораше да оди во самоизолација п ...
НОВИТЕ КОРОНАМЕРКИ ВО БРИТАНИЈА БИ МОЖЕЛЕ ДА ТРААТ И ШЕСТ МЕСЕЦИ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

НОВИТЕ КОРОНАМЕРКИ ВО БРИТАНИЈА БИ МОЖЕЛЕ ДА ТРААТ И ШЕСТ МЕСЕЦИ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

Британскиот премиер Борис Џонсон најави дека новите рестриктивни мерки во земјата би можеле да бидат на сила шест месеци, со цел да се спречи ширењето ...
МИ ДАВАА ЛИТРИ И ЛИТРИ КИСЛОРОД ЗА ДА ПРЕЖИВЕАМ, ОТКРИ БОРИС ЏОНСОН ЗА СВОЈАТА БОРБА СО КОВИД-19

МИ ДАВАА ЛИТРИ И ЛИТРИ КИСЛОРОД ЗА ДА ПРЕЖИВЕАМ, ОТКРИ БОРИС ЏОНСОН ЗА СВОЈАТА БОРБА СО КОВИД-19

Борис Џонсон откри дека биле правени планови за вонредна состојба додека тој лежеше во болница сериозно болен од КОВИД-19. Во интервјуто за весникот „ ...
БОРИС ЏОНСОН ГО КРСТИ СИНОТ СПОРЕД ДВАЈЦАТА ДОКТОРИ КОИ ГО ЛЕКУВАА ОД КОВИД-19

БОРИС ЏОНСОН ГО КРСТИ СИНОТ СПОРЕД ДВАЈЦАТА ДОКТОРИ КОИ ГО ЛЕКУВАА ОД КОВИД-19

Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс објавија дека нивниот новороден син ќе се вика Вилфред Лори Николас. Симондс појасни дека бебето е крст ...
1 2 3 4 5 8 30 / 74 НАПИСИ