Таг: Борис Џонсон

1 2 3 4 5 6 8 40 / 74 НАПИСИ
БОРИС ЏОНСОН ДОБИ СИН СО 23 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА СВРШЕНИЦА

БОРИС ЏОНСОН ДОБИ СИН СО 23 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА СВРШЕНИЦА

Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс објавија дека станале родители на син. „Премиерот и Симондс се возбудени што можат да објават дека у ...
СЀ УШТЕ Е ПРЕОПАСНО ДА СЕ ОЛЕСНИ КАРАНТИНОТ ВО БРИТАНИЈА, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ОТКАКО СЕ ВРАТИ НА РАБОТА

СЀ УШТЕ Е ПРЕОПАСНО ДА СЕ ОЛЕСНИ КАРАНТИНОТ ВО БРИТАНИЈА, КАЖА БОРИС ЏОНСОН ОТКАКО СЕ ВРАТИ НА РАБОТА

Борис Џонсон денеска се врати на премиерската функција откако се излекува од КОВИД-19 и веднаш предупреди дека е прерано и преопасно да се олеснат рес ...
БОРИС ЏОНСОН УТРЕ СЕ ВРАЌА НА РАБОТА ОТКАКО ОЗДРАВЕЛ ОД КОВИД-19

БОРИС ЏОНСОН УТРЕ СЕ ВРАЌА НА РАБОТА ОТКАКО ОЗДРАВЕЛ ОД КОВИД-19

Британскиот премиер Борис Џонсон ќе се врати на работа утре откако оздравел од коронавирусот, кажаа од владата. Џонсон претходно ќе има тричасовен ...
ИМ ГО ДОЛЖАМ ЖИВОТОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА, ИЗЈАВИ БОРИС ЏОНСОН

ИМ ГО ДОЛЖАМ ЖИВОТОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА, ИЗЈАВИ БОРИС ЏОНСОН

Борис Џонсон изјави дека им го должи својот живот на здравствените работници кои го лекуваа од коронавирусот. Во својата прва изјава откако пред не ...
ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 881 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19, ЛОМБАРДИЈА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД 10.000 МРТВИ

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 881 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19, ЛОМБАРДИЈА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД 10.000 МРТВИ

Велика Британија сега е ново жариште на коронавирусот во Европа откако во последните 24 часа починале 881 лице, а вкупно 7.978 досега. Министерот за н ...
БОРИС ЏОНСОН Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА, ТОЈ Е ГОЛЕМ БОРЕЦ, ЌЕ СЕ ИЗВЛЕЧЕ, ОБЈАВИ БРИТАНСКАТА ВЛАДА

БОРИС ЏОНСОН Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА, ТОЈ Е ГОЛЕМ БОРЕЦ, ЌЕ СЕ ИЗВЛЕЧЕ, ОБЈАВИ БРИТАНСКАТА ВЛАДА

Британскиот премиер Борис Џонсон е во стабилна состојба и прима стандарден третман со кислород, информираше министерот за надворешни работи Доминик Ра ...
ЏОНСОН Е СВЕСЕН И НЕ Е ПРИКЛУЧЕН НА РЕСПИРАТОР, ОБЈАВИ БРИТАНСКАТА ВЛАДА

ЏОНСОН Е СВЕСЕН И НЕ Е ПРИКЛУЧЕН НА РЕСПИРАТОР, ОБЈАВИ БРИТАНСКАТА ВЛАДА

Британскиот премиер Борис Џонсон не е приклучен на респиратор, но му се даваше кислородна поддршка, објавија од владиниот кабинет. Педесет и петгод ...
БОРИС ЏОНСОН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА, МУ СЕ ВЛОШИЛА СОСТОЈБАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

БОРИС ЏОНСОН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА, МУ СЕ ВЛОШИЛА СОСТОЈБАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

Британскиот премиер Борис Џонсон, кој од синоќа е во болница поради коронавирус, вечерва е преместен на оддел за интензивна нега, соопштија од неговио ...
ЏОНСОН РАКОВОДИ СО БРИТАНСКАТА ВЛАДА И ОД БОЛНИЧКИ КРЕВЕТ, ВЕЛИ МИНИСТЕР

ЏОНСОН РАКОВОДИ СО БРИТАНСКАТА ВЛАДА И ОД БОЛНИЧКИ КРЕВЕТ, ВЕЛИ МИНИСТЕР

Британскиот премиер Борис Џонсон продолжува да ја води владата иако ја помина ноќта во болницата поради коронавирус, кажа министерот за домување Робер ...
ПРЕМИЕРОТ БОРИС ЏОНСОН ПРИМЕН В БОЛНИЦА СО СИМПТОМИ ЗА КОРОНАВИРУС

ПРЕМИЕРОТ БОРИС ЏОНСОН ПРИМЕН В БОЛНИЦА СО СИМПТОМИ ЗА КОРОНАВИРУС

Британскиот премиер Борис Џонсон вечерва е примен в болница за тестирање, 10 дена откако беше позитивен на тестот за коронавирус, објави владата. Прим ...
1 2 3 4 5 6 8 40 / 74 НАПИСИ